Fanfanka Fanfanka komentáře u knih

Plamene inkvizície I. Plamene inkvizície I. Marija Jurić Zagorka (p)

Knihu ktoru som čítal v študentskych časoch.Predstavoval som si ten príbeh a 1 a 2 diel ma nesmierne bavil.
Koniec bol pre mňa obrovským prekvapenim.Na romány som vubec není , ale toto ma dostalo.

13.02.2013 5 z 5

Plamene inkvizície II. Plamene inkvizície II. Marija Jurić Zagorka (p)

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Tu už nejde napisať nič nove. Čítal som knihu a videl som film.
Kniha je kniha a film ma nebavil.DVD požičovne popadali a pozatvarali sa v časoch internetu , ale knižnice tak tie nam ostali.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Prekrásna kultura , prekrasne dejiny , prekrasne eposy a prekrasne baje

13.02.2013 5 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

Toto so Satanistickou bibliou nema nič spoločne.

13.02.2013 odpad!

Indiáni na válečné stezce Indiáni na válečné stezce Miloslav Stingl

Stingl sa v niektorych popisovanych veciach napr. o Geronimovy odlišoval s autorom Brownom.
Odvtedy Stinglovky nečítam.

13.02.2013 3 z 5

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Dee Alexander Brown

Jedna z najlepších knih ktoru som čital vubec.
Konečne sa na problem indianskej tematiky pozrel niekto triezvymy očamy!!!Americka genocida pachana na povodnych obyvatelov ktoru ludstvo nikdy neodsudilo pred tribunalom !!! Hamba.
Tuto knihu prečítate za 1 deň , nedá sa od nej odtrhnuť.

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Super kniha ktora zo srdca a uprimne opisuje Meidňakoch skutočne takych aký su!

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Kniha ma zasvetila a odrazila od 14 rokoch o zaujem o ďalšie zahady a tajomstvá.
Bol to poriadny nakop a stale letím !

13.02.2013 5 z 5

Hledání Města Bohů II - Zlaté desky Harati Hledání Města Bohů II - Zlaté desky Harati Ernst Rifgatovič Muldašev

Konečne v Tibetu v okolí Kailasu.Hladanie Śambaly a Mesta Bohov .Zajímavý opis života Tibetských ludí a samozrejme nadprirodzené veci v okolí hory Kailas.
Tuto knihu som čítal hltavo , a keď sa mi chcelo spať ,tak som sa umyl studenou vodou , aby som mohol zasa čitať, a aby unava zo mňa opadla.

Bible Bible neznámý - neuveden

Pred touto knihou smekám .Prečítal som si aj Satansku bibliu , Islam , Hinduizmus , s náboženstvamy problémy nemám a rešpektujem ich.
Myslím si , že všetky popisuju jedného a toho istého Boha (mimo Satanskej biblie ) .Z popísanych náboženskych knih, keby som si mal vybrať top , tak je to určite Biblia.
A že niekoho prekvapuju pozitívne hodnotenia knihy ?Nechapem to že Biblia nema len 100 % hodnotenia.
Veď keby sa každy človek choval tak , ako Biblia popisuje , aku predstavu o chovaní človeka ma Boh a Ježiš Kristus tak svet by bol bez nasilia,žiarlivosti,vojny,vraždy , hriechu atď atď skuste si to aspoň na chviľku predstaviť.....

06.02.2013 5 z 5

Hledání Města bohů I - Tragické poselství svědků Hledání Města bohů I - Tragické poselství svědků Ernst Rifgatovič Muldašev

Tak zajímavá teoria pospájať svetové monumenty a odčitať ich vzdialenosti pospájaných strán , NAPR:
Spojenie mexických pyramíd s bermudskym trojuholníkom a ďáblovou vežou - vyjde trojuholník .
Tento trojuholník ma protejši trojuholník ... aký ? Nebudem prezrádzať ...Pospájaním monumentov na zemeguli nám vyjde obrazec a dozvieme sa , že všetky dávne monumenty boli domyselné postavené v presne daných rozmeroch.
Mne sa osobne tento da sa povedať druhý diel Pana Muldaševa viac pačil , ako prvý diel - Z KOHO SME VZNIKLI.Veľmi sa teším na tretí ...

06.02.2013 5 z 5

Mimozemské v dějinách Mimozemské v dějinách Jacques Bergier

Mimozemské v dějinách - tuto knihu som si zakupil ako fanušik Jacqusa Bergiera v antikvariatu spolu s knihou Mimozemšťane v dějinách.Myslel som si , že podla názvov knih ide o odlišné knihy , možno o prvy a druhy diel , ale bol som prekvapený , že ide o tie isté knižky.Obálka knihy s nadpisom Mimozemské v dejinách je z roku 1984 a ide o 3 vydanie.
Je to ale na vlas rovnaké obsahovo s knižkou mimozemšťané v dejinách .Takže pozor.
Toto som na internete nikde nenašiel , tak aby to náhodou neakého fandu neprekvapilo tak ako mňa radšej som obálku knihy staršieho vydania na ktorom je iny nadpis pridal do karty.
IDE O TO ISTE VYDANIE LEN Z INYM NADPISOM KNIHY!!!

01.02.2013 5 z 5

Záblesky paměti Záblesky paměti Timothy Leary

Prevratná kniha plná pocitov , neuveritelny svet 60 rokov budete mať uplne pred očamy.Začina to meskalinom , travou a pokračuje LSD sedeniamy.Marylin Monroo , Kennedy, ano aj o takýchto luďoch sa tam píše v suvislosti s LSD.Timothy Leary otec heepeace , popisuje aj ako dlhé roky sedel v amerických vezniciach z najhoršímy vrahmy za jediný špak z marihuany nájdený v jeho aute a ktorý nepatril ani vubec jemu.
Tuto knihu som prečítal za 2 dni.

31.01.2013 5 z 5

Vimaanika Shaastra aneb Jak létali bohové Vimaanika Shaastra aneb Jak létali bohové Ivo Wiesner

Veľa som o tejto neuveritelnej teorií čítal z iných zdrojov.Bohužial tuto knihu nemožem zohnať , a tak moj komentár je len uboha prosba - ponuknite mi prosím ,niekto tuto knihu na predaj.Ďakujem!

Chromý Jelen Chromý Jelen John Fire Lame Deer

Kniha sa číta jedným dychom .Medicinman putavo rozpráva o prirodzenom živote , ktorý my zkorumpovane civilizovaný europania už prirodzene nevidíme!Kniha ma veľmi prekvapila.
Škoda zaniklej indianskej kultury a škoda ,že tento národ takto dopadol.USA im zmluvne doteraz dlží obrovsku časť Black Hills , našlo sa tam ale zlato a tak šup s indianmy do rezervacií.USA na indiánoch páchalo genocídu!

Indiánská kniha mrtvých Indiánská kniha mrtvých Petr Procházka

Veľmi kvalitne spracovaná kniha s dobovými fotkamy.Obrady smerujuce k videniu a rozpravaniu sa z dušamy mrtvych predkov su prisne tajnýmy rituálmy odohravajucimy sa v osamelosti.Výnimočným prípadom je Tanec slnka čoho kompletná schéma je podstatnou časťou Indánskej knihy mrtvych.

31.01.2013 4 z 5

Gorila Gorila Tom Nicholson

Bola to pre mňa guľka do hlavy !!!
Po prečítaní tejto knihy som sa uplne prestal zaujímať o politiku.Strašné , aký bordel produkuju ľudia pri korytách !!!
Dosť!

Když započal čas Když započal čas Zecharia Sitchin

Ďalšia paráda so Sitchinových kronik zeme sa na nás ruti ..
Čo spojuje Chrám troch okien v Machu Picchu s pozoruhodnýmy udalosťamy v Lagaši a Velkej Británií?
Ktoré prekvapivé nálezy v Pedra Furada podporuju domnienku , že tu oblasťobývali ľudia už pred 32 000 tisícmy rokmy.
-a že mali vazbu na kulturu za oceánom.
Prečo tri rozlišitelné fáze výstavby Stonehenge presne odpovedaju trom výrazným dobám osidlovania Zeme?
.... Sitchin je len jeden a ďakujem za jeho preložené diela!!!

Návrat ke Genesis Návrat ke Genesis Zecharia Sitchin

Od knihy sa neodrhnete ..Veď sa dozviete o
-Bol Adam dieťaťom zo skumavky?
-Bola Eva prvou ženou , ktorá podstupila prvý chirurgický zakrok a to transplantáciu?
-Zničilo štiepenie atomu Sodomu a Gomoru?
-Existovali pred 5000 rokmy počitačove výstupy?
-Ako mohli naši predkovia tak presne popisovať detaily našej slnečnej sustavy , ktoré my s pomocou sond v hlbokom vesmíre objavujeme až teraz?
-Neuveritelné odpovede su v tejto knižke doložené novými vedeckýmy objavamy.
PARADA !