Fajn Fajn komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Wow! Nechápu, jak tento román může mít tak nízké hodnocení.

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Bomba! Moc se mi to líbilo. Originální zápletka, napínavý děj, sympatické postavy. Prostě super! Vše, co má správný bestseller mít. Ohromilo mě téma "češi a americká prohibice" a je mi divné, že to zatím ještě nikdo předtím nezpracoval. Jádrem příběhu je ale poctivá detektivka, cozy mystery, které miluji, ale málokdy se to podaří takhle dobře. Moc nechápu to srovnání se Saturninem. Pokud od knížky budete čekat Jirotku nebo Macka, budete asi zklamáni. Pokud chcete prima detektivku, která má v sobě i humor a lovestory, je to kniha pro Vás.

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Hezká knížka, ale přiznám se, že Žert se mi líbil o maličko víc.

31.10.2023 4 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Famózní, čtivé, napínavé. Autor využil skutečného případu a napsal skvělý román, ve kterém nechybí silná lovestory. Asi nejlepší Kohoutova kniha. Poklona.

31.10.2023 5 z 5

Rusticalia Rusticalia Jan Křesadlo (p)

Žánr vesnického románu je mi na hony vzdálený, ale tahle knížka je opravdová perla. Mimořádný a neprávem opomíjený autor.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Jednoduše výborné. Líbí se mi, jak je kniha hezky půlená, a přitom nic neztrácí na gradaci děje. Velmi talentovaná spisovatelka. Víc takových knížek!

12.10.2023 5 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Skvělé, jako vždy :)

Devátý neznámý Devátý neznámý Jan Gardner

Nadšená z "Debutantky" jsem v rekordně krátkém čase (jeden ne příliš produktivní den :)) dala i pokračování. A chci třetí díl!

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Nadšená z Devátého neznámého a Debutantky jsem hledala něco podobného a sáhla brutálně vedle. Bože, to byla nuda ve srovnání s Gardnerem. Čím déle jsem četla, tím víc jsem se modlila: alespoň-jeden-nápad... NE! Sterilní příběh plný prověřených rekvizit a vypravěčských postupů, které fungují skoro vždycky, ale tady ne. Nic. Škoda. Další šanci autorce rozhodně nedám.

30.10.2023 odpad!

Kde je zakopán pes: memoáromán Kde je zakopán pes: memoáromán Pavel Kohout

Dobrá, velmi dobrá knížka o tom, jak to chodilo mezi disidenty za minulého režimu.

31.10.2023