ewisek22 ewisek22 komentáře u knih

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Jsem ráda, že jsem se v té kvantě knih konečně dostala i k této. Už dle anotace jsem věděla, že je to to pravé ořechové pro mě. Dejte mi knihu z psychiatrického prostředí, kterou navíc napsal člověk z oboru a úspěch je zaručen. Můžu říct, že si občas pěkně pohrával s mou myslí. Už ale od poloviny knihy jsem věděla, že je něco "jinak a špatně". Ale i přesto jsem si knihu užívala. Možná je to i tím, že celkově obor psychiatrie mě vždy zajímal. Dávám jen čtyři hvězdičky, protože mi chybělo více napětí a mrazení v zádech. A zbytek si nechávám na další díly:)

02.10.2020 4 z 5

Heatová a žhavá odhalení Heatová a žhavá odhalení Richard Castle

Tady nejde šlápnout vedle... úplně vidím Castla ze seriálu ???? Seriál miluju, ale knihy jsou top. Dávám plný počet hvězdiček

13.07.2020 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Mnoo opravdu se nedá, ale tahle kniha od mého milého Deavera je opravdu průměr. Jako a to mám sérii s Kathryn docela ráda. Nelíbilo se mi jak se v knize řeší několik případů najednou - tím pádem tam bylo hodně postav a tím pádem jsem v tom měla opravdu gulášek:) A to hlavně v případě kdy jsem třeba knihu otevřela po dvou dnech...Konec se mi naopak hoodně líbil...Takže když to vezmu kolem a kolem...není to nic s wau efektem a není to ani kniha, kterou bych odložila, páč se do ní nemohu začíst. Proto dávám tři hvězdičky.

14.02.2017 3 z 5

Přízraky Přízraky Dean Koontz

Když jsem začala knihu číst, tak jsem měla při některých scénách doslova oči navrch hlavy a raději bych riskovala pomočení než cestu tmavou chodbou na wc:) Spisovatel mi vždy jen dovolil krátký nádech nad hladinou než mě opět potopil do moře hrůzy, úzkosti a panických atak:) Mám ráda sci-fi, ale tohle bylo už i na mě moc - ty metamorfózy a různé další pro mě naprosto cizácké pojmy. Ale ten akční konec to nakonec zachránil:) Takže dávám i tak čtyři hvězdičky.

03.02.2017 4 z 5

Nevěsta větru Nevěsta větru Shannon Drake (p)

Shanon Drake skoro nikdy nezklame. První střetnutí Rosy a Pierce nemá chybu - dost jsem se u toho nasmála:) Pěkně to mezi nimi jiskřilo...a to od začátku až do konce. Kniha se mi líbila, i když něco mi k dokonalosti chybělo - proto dávám jen čtyři hvězdičky:)

26.12.2016 4 z 5

Osud Osud Louise Bagshawe (p)

Pokud chcete romanťárnu, kterak "popelka" přes všechna úskalí nakonec přišla ke svému happy endu, tak určitě šáhněte po této knize. Kniha se líbila a nemám ji co vytknout.

16.12.2016 5 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Knihu jsem začala číst jen z toho důvodu, že jsem se těšila že bude podobná seriálu, který mám moc ráda. No ale představte si mé překvapení, že se liší snad úplně vším...jediné co mají kniha a seriál společné je inteligence hlavní hrdinky. Vadilo mi, že vyšetřovatelé kolem Tempe jsou naprosto neschopní a ona prakticky vše rozlouskne. Vadilo mi, že tam bylo hodně odborných věcí, co souvisí s prací soudní antropoložky. A neskutečně mě iritovaly věty ve francouzštině. Ale abych jen nehanila. Perfektní bylo hledání těla v noci na opuštěném pozemku starého kláštera. Dále je to rozhodně scéna s nalezením lebky ve své vlastní zahrádce a závěrečná scéna byla vynikající a četla se jedním dechem. Tak proto dávám ty tři hvězdičky:)

10.02.2016 3 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Pečovatelovi na rozdíl od Ptáčníka to něco neurčitého chybí...je to to něco, co mě neustále nutí se ke knize vracet a dokonce i vynechávat mé oblíbené činnosti, jako je např. spaní:) Ale přesně jak psali uživatelé přede mnou...jsem nesmírně ráda, že vím co se teda stalo s Ewanem a ten konec s tou procházkou Jacka a Rebeccy mě fakt dostal... Jediné kvůli čemu dávám pouhé čtyři hvězdičky je téma pedofilie, které už mi opravdu leze krkem a na které mám v posledních přečtených knihách neustále "štěstí".

10.01.2016 4 z 5

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Kdybych mohla, tak dám i 10 hvězdiček. Výborná kniha a dovoluji si říct, že z těch co jsem od spisovatelky zatím četla, je bezkonkurenčně nejlepší. Vůbec bych neřekla, že by kniha byla zdlouhavá nebo že bych se u ní nudila. A ta Lena...nejlepší a nejzajímavější z celé knihy. A asi bych chtěla, aby se dala s Ethanem dohromady:) A ten konec mě rozsekal:) Boooože, jak já se těším na další díl:))

14.12.2015 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Noru Roberts mám moc ráda, ale snad ještě raději ji mám, když píše pod pseudonymem J.D.Robb. Série Smrtící je pro mě number one:) Hlavní postava Eva Dallas je pro mě velmi sympatická a její přítel Roarke je k s papaní:) Budoucnost v knihách nemám celkově ráda, ale zde ji shledávám velice přitažlivou:) Dávám rozhodně plný počet hvězdiček aa těším se na další díly.

23.11.2015 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Xhex byla má oblíbená postava, takže jsem se na tento díl dost těšila. Vůbec nejlepší scéna v té knize je, jak John hledá V Lashově domě unesenou Xhex...stojí vedle sebe, ale John Xhex nevidí, páč ji Lash obestřel nějakým kouzlem...no můžu říct, že i pár slziček mi ukáplo:)) Dávám 4 hvězdičky, páč k dokonalosti mi cosi nepojmenovaného chybělo:) Jooo a už se nemůžu dočkati dílu s Qhuinem...

22.08.2015 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Přečteno za jeden víkend v práci...jo, pohltilo mně to:) Butch a Vishous...ty jejich dialogy a slovní přestřelky byly naprosto luxusní:) Dávám plný počet hvězdiček a jedem dál...

31.07.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Po zhlédnutí filmu jsem se rozhodla, že si i přes mé kruté zhodnocení prvního dílu, přečtu i dva zbývající díly...Jen a pouze kvůli té "šílené" EXsub, která to tam aspoň trochu rozvířila, dávám jednu hvězdičku. Opět jsem se utvrdila, že hlavní hrdinka v knize je fakt ubožačka. Při jejím neustálém utvrzování chudáčka Christiana v tom, že opravdu nikdy v životě neodejde, mi způsobovalo neustálé protáčení panenek a chuť na ni zařvat ať už tedy táhne pryč:) Ale nejvíc mně vytáčelo slovo DOJEBANÝ...hádám, že jediná tady dojebaná je samotná autorka, která stvořila tento úžasný skvost!:)))

26.03.2015 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ufff, tak už jsem si zase "ospravedlnila" mou oblibu pouze v zahraničních autorech. Po velké reklamě a veskrze pozitivních recenzích na knihu, jsem i já dala šanci české autorce. BIG MISTAKE. Moc a moc jsem se přemáhala s tím, abych knihu vůbec dočetla. Nejvíce mi drásalo nervy vyšetřování a čtení ve spisech. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že ten kraj znám a povídačky o bohyních jsem také slyšela:)

11.10.2014 1 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Pro mě zatím nejméně záživná kniha od spisovatelky. I když i 3 hvězdičky z 5 je dost:) Nemohla jsem Libby přijít na chuť a ta její nechuť k jakékoliv práci a válení se mně vyloženě iritovaly. Mnohem sympatičtější mi byl její bratr Ben a kapitoly věnované jemu. A kapitoly o matce bych snad úplně přeskočila:) A nejvíce nechutné mi přišlo to obětování krav satanovi či kterému vzývanému objektu. Ať si klidně pozabíjí autorka v knize i 20 lidí, ale zvířata už jsou moc i na mně...A za to a vesměs i za téměř všechny nesympatické postavy (kromě Bena), dávám 3 hvězdičky. Jo a satanství??? Na čem si autorka ujížděla, když to psala, to fakt nevím:))

11.10.2014 3 z 5

Lovec Lovec Jeffery Deaver

Nevím...nechápu...všemi doporučovaná knížka od Deavera a podle mě patří k těm horším, co Deaver vytvořil. Nemohla jsem agentovi Cortemu přijít na chuť. A ten "fikaný a nedostihnutelný" zloduch Loving si také zasloužil lepší a pomalejší konec...:) Dávám za tři, byl to průměr.

24.01.2014 3 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

V Manet Hallu bych teda nechtěla strávit ani jednu noc:)) Skvělá knížka od Nory, jako téměř všechny, které jsem kdy od ní četla. Miluju spisovatelčin smysl pro humor...mnohokrát jsem se přistihla, že se směju při čtení jako učiněný blázen:))

27.11.2012 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tahle série si velmi lehce a snadno získala mé srdce. Hlavní hrdinka je mi velmi sympatická. A taktéž obdivuji lidi, co dokážou stvořit takové skvosty, které nám čtenářům (a pak většinou i fanouškům) otevírají nové světy a pomáhají nám se odtrhnout od reality.

04.09.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Já a Fantasy? Jediné setkání s fantasy žánrem bylo zatím jen Stmívání, které já považuji za velmi vydařené dílko:) Snad stokrát jsem četla pozitivní recenze na Skleněný trůn... A po přečtení knihy nechápu, proč a na co jsem tak dlouho čekala:) Kniha je naprosto perfektní. Celaena je VÝBORNÁ hlavní postava. Příběh je velmi čtivý a jediné, co mě uklidňuje po přečtení knihy je fakt, že mám před sebou ještě 7 dílů:) Ze dvou chlapců, kteří se točí kolem hlavní hrdinky, jsem za Chaola...Kize dávám samozřejmě plný počet hvězdiček a jedu druhý díl:)

06.08.2020 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Souhlasím s předcházejícím komentářem uživatele - pro mě je to taktéž průměrná severská krimi. Čekala jsem od ní mnohem více. Každopádně budu v sérii i přesto pokračovat. Budu doufat, že v další knize bude více rozvinutý vztah Eričiny sestry se svým manželem - tam vidím velký potenciál:) Dávám tři hvězdičky.

26.01.2017 3 z 5