Evus Evus komentáře u knih

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Velmi zajímavá a napínavá kniha. Ten konec jsem sice opravdu nečekala, ale přijde mi, že už je to od Pattersona skoro křečovitá snaha šokovat, jak jinak tam mohl jen tak napsat tohle...

24.05.2013 4 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Hezky navazující příběhy, díky kterým jsem se v ději neztrácela, způsobily, že mě tento díl bavil snad více než ty dva předchozí

20.05.2013 5 z 5

Deník Deník James Patterson

Knihu jsem sice zvládla přečíst asi za dvě hodiny, ale mezi nejlepší ji to určitě neřadí. Příběh takový zvláštní, bez pořádné zápletky, konec se až na jednu část dal celkem vytušit. Přijde mi, jako by to Patterson napsal, aby prostě vydal knihu...

17.05.2013 3 z 5

Noc a naděje / Démanty noci / Dita Saxová Noc a naděje / Démanty noci / Dita Saxová Arnošt Lustig

Lustigovy knihy vždy stojí za to, my, co jsme danou dobu nezažili, si jen těžko můžeme představit, čím lidé procházeli. *** především kvůli Ditě Saxové, která byla poměrně zdlouhavá a nudná a neustále se opakovala, jinak perfektní čtení

16.05.2013 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Báječná kniha plná humoru, ironie a zlehčení nelehké doby, jedna z Vieweghových nejlepších

16.05.2013 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Série držící si svou vysokou úroveň i se čtvrtým dílem, který jsem zhltala jedním dechem. Doporučuji každému milovníkovi sci-fi

16.05.2013 5 z 5

Celkem jde o Merde Celkem jde o Merde Stephen Clarke

Edice, která nezklame a pobaví

08.05.2013 4 z 5

Tma a světlo světa Tma a světlo světa Arnošt Lustig

Lustigovy knihy vždy stojí za to, a i když se tato odehrává po válce, přináší další zajímavý pohled do hrůz Osvětimi

07.05.2013 4 z 5

Zlato pro Ivana - MS 2005 Vídeň Zlato pro Ivana - MS 2005 Vídeň Jaroslav Kirchner

Kniha pro chvíle oddechu, po které sáhnu, když chci znovu prožít ty nezapomenutelné chvíle s hokejem

03.05.2013 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Nadace mě sice nepohltila tak moc, jako předchozí dva díly (možná proto, že šlo o povídky a nikoli o ucelený příběh), přesto je to rozhodně kvalitní pokračování se zajímavým dějem

03.05.2013 4 z 5

A zrodí se Nadace A zrodí se Nadace Isaac Asimov

Výborné pokračování série od mistra sci-fi, tentokrát mnohem emotivnější než první díl a přesto neztratil na kvalitě

28.04.2013 5 z 5

Možná je to tím, že jsem od spojení slov "eseje" a "Murakami" čekala mnohem víc, ale kniha mě opravdu velmi zklamala. Čekala jsem alespoň nějaká zamyšlení a ne jen výčet míst, kde všude Murakami běhal a jaké u toho bylo počasí. A když vydržel na tři stránky rozebírat, jak moc ho změnil ultramaraton a pak se v jedné větě dozvíme, že změna spočívala v tom, že od té doby běhal nikoli pro zábavu, ale že to k němu už prostě patřilo, v tom jsem žádnou hloubku neviděla.

26.04.2013 3 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Prvotřídní sci-fi příběh, smysluplná zápletka a hlavně pro mě opravdu nečekané rozuzlení

16.04.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Výborná kniha, která nutí čtenáře zamyslet se nad tím, že nic netrvá věčně a takováto katastrofa se může kdykoli stát - i bez trifidů

30.03.2013 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

úžasná kniha a předloha k úžasnému filmu, jeden ze dvou, který si vysloužil i slzy

26.03.2013 5 z 5

Kočka a myš Kočka a myš James Patterson

Opravdu vynikající příběh s nečekaným rozuzlením, ostatně jako téměř vždy u Pattersona

25.03.2013 4 z 5

V trenkách a naboso V trenkách a naboso Jiří Čumpelík

Zajímavé počtení o všedních věcech viděných očima malého kluka. Nejzajímavější však bylo sledování válečné historie našeho města jeho pohledem

24.03.2013 4 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Skvělá předloha pro výborný film, jedna z mála knih, u které se člověk směje od začátku do konce

03.03.2013 5 z 5

To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana II. To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana II. Zdeněk Svěrák

Hry o Járu Cimrmanovi patří mezi perly českého humoru, ačkoli jejich divadelní zpracování je bezkonkurenční, ani samotná kniha není špatná

03.03.2013 5 z 5

Skvělé povídky od géniů českého humoru, opravdu mohu jen doporučit