Evička Evička komentáře u knih

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Knihy této spisovatelky mám moc ráda, jsou sice složitější, člověk u nich musí přemýšlet, ale tohle se mi právě na čtení líbí. Tuto knížku určitě doporučuji, moc se mi líbila.

14.11.2016 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Hezká jako všechny spisovatelčiny knihy. Takový pěkný příběh ze života. Paní Lanczová je moje srdcovka už od mládí, a proto bych si přála víc nových knih pro starší čtenářky.

26.04.2020 5 z 5

Simona Monyová Simona Monyová Jiřina Veselá

Zajímavá kniha, zavzpomínala jsem si na paní Monyovu, nesoudím, proč s takovým člověkem žila, ale když někoho milujete, rozum jde někdy stranou. Určitě měla těžký život, já bych to asi taky nevydržela, ale už jsem přečetla pár knih o fyzickém nebo psychickém týrání, a je pravda, že život s takovým člověkem je hrůza, i když by to třeba do něho lidé neřekli a okolí by něco takového ani nenapadlo. A asi je potřeba velká odvaha, než se člověk rozhodne proti tomu zasáhnout. Je škoda, že tak skvělou spisovatelku potkal takový osud. Čest její památce a díky za tuto knihu celé rodině a spisovatelce Jiřině Veselé.

03.05.2012 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Jak jsem začala, tak jsem u 96. stránky skončila. Knížka mě nebavila, jak napsal Miro67 - hezky napsaná kniha o ničem.

30.12.2016

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Ze začátku trošku zdlouhavé, knížka mě moc nebavila, ale pak se děj rozjel a super!!
Konec překvapivý a nečekaný. Doporučuji:-)))

29.02.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Podle jiných komentářů jsem čekala trhák, ale jaksi jsem se nedočkala. Prvních osmdesát stran nuda, dál už to bylo lepší, ale stejně to nebyl můj šálek kávy i když mám detektivky ráda. Nutila jsem se, abych u této knížky vůbec vydržela, protože jsem pořád očekávala něco víc, ale ve skutečnosti jsem si oddychla, že už mám přečteno. Nevím, jestli si vůbec půjčím další dva díly.....

22.12.2013 3 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Moc hezká kniha, hezky napsaná a i když moc autobiografie nemusím, tato ve mně hodně zanechala. Dala mi hodně k zamyšlení. Pan doktor Carson je pan s velkým P, protože se dokáže vcítit do druhého člověka. Nemám ráda, když má doktor titul před jménem a za jménem , ale neumí se vcítit do nemocného člověka a ani s ním jednat. Ten pro mě není doktor i kdyby měl titulů milion. O hodně víc si budu vážit skromného doktora, který umí jednat s člověkem jako s člověkem a ne jako s nějakou věcí. A to si myslím, že
Ben Carson je. Moc hezké a vřele doporučuji. :-)

22.12.2013 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká knížka ze života. Někdy si s námi život zahrává, někdo toho zlého prožije víc někdo míň, ale se jak říká, když se to s..., tak se to s...( nechci být sprostá) a většinou to funguje na 200%. A taky je pravda, že si člověk až v takových těžkých chvílích uvědomí, že když nejde o život, tak vlastně nejde o nic. Knížka se četla moc dobře a všem ji doporučuji.:-)

30.03.2013 5 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Perfektní, nešlo se od ní odtrhnout. Moc hezká a napínavá knížka, vřele doporučuji.....

03.07.2012 5 z 5

Krize Krize Robin Cook

Zajímavá kniha, jako všechny knihy R. Cooka napínavý děj od začátku do konce.... ale vůbec jsem nečekala takový konec :D

26.01.2012 5 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Krásná trilogie, moc se mi líbily všechny tři díly.

14.11.2011 5 z 5

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Úžasná knížka, napsaná velmi lidsky a srozumitelně pro běžného člověka. Dala mi mnoho k zamyšlení a taky k pochopení. Určitě se k ní budu ráda vracet.

29.09.2023 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Poslouchala jsem jako audio knihu a pecka, v dálce šumění moře, zpěv ptáků, moc hezký příběh.

25.05.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Za mě - průměrná detektivka. nebyla to ta knížka, co by se četla jedním dechem, ale přečíst se dala.

23.01.2017 4 z 5

P... jako pochybnosti P... jako pochybnosti Sue Grafton

U této knihy jsem se nudila, do poloviny otrava, pořád jsem přemýšlela, jestli ji odložit, či nikoli, nakonec jsem vydržela, trošku přeskakovala, konec se docela dal. V knize je zdlouhavě popisováno všechno - krajina, osoby , co hlavní hrdinka dělala, dokonce si i několikrát odskočila na toaletu, no prostě zbytečnosti. Dalo by se to shrnout do poloviny a možná by byla čtivější, no prostě někdy je 300 stran až moc. Už jsem se strašně těšila , až dočtu. Tato spisovatelka mě zklamala, i když to byla první knížka od ní, ale nevím, nevím, jestli si ještě někdy nějakou její knihu půjčím, docela mě odradila. To je ale jen můj názor, někomu dalšímu se možná kniha líbila. :-))

19.08.2014 3 z 5

Lovec strachu Lovec strachu Kay Hooper

Sice se na knížky s paranormálními schopnostmi dívám s nadhledem, ale tato se mi moc líbila. Byla čtivá a napínavá.

20.08.2013 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Šmírák byla moje první knížka od této spisovatelky a moc se mi líbila, byla čtivá od začátku, pachatelů jsem měla pár a vůbec bych nečekala takové překvapení. :-)

11.08.2013 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Danielle Steel

Pěkná kniha zaměřená na domácí násilí psychyckého rázu. Velmi poutavě je zde obsaženo, jak pomalu a postupně trýznitel ubíjí svou oběť. Je ale dobře, že Madeleine vyhledá pomoc. Je to kniha ze života a bohužel mnozí z nás ani nevědí, že jsou psychycky zneužíváni. Po přečtení jsem zjistila, že se to bohužel týká i pár lidí v mém okolí. Přeji jim, aby dokázali najít pomoc.....

21.01.2012 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Ze začátku mi kniha přišla nudná, ale asi od poloviny byla super????

23.04.2019 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Pro tuto knihu mám jen jedno slovo - zvláštní. Dlouho jsem se nemohla začíst a konec byl.... prostě zvláštní.

06.11.2016 3 z 5