evelýny evelýny komentáře u knih

Důvěřuj, ale pak se moc nediv Důvěřuj, ale pak se moc nediv Zita Marinovová

Zábavně napsaný příběh, který zdoláte za večer. Na konci však na mě tato kniha působila povrchním dojmem - možná za to může prostředí, do kterého jsou příběhy zasazeny, možná trochu uspěchanost děje. Nejsem zrovna přívržencem rozvleklých, stále se opakujících pocitů, ale toto dílo je fakt napsané velmi vtipně, takže proč trochu nerozpracovat příběhy hrdinů.
Příběh však hned zapomenete, takže pro mě průměr.

06.04.2016 3 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Hned v první kapitole mi hlavní hrdinka lezla tak na nervy, že ... Nebudu se rozčilovat a pro jistotu jsem knihu nedočetla, takže nebudu ani hodnotit :-)
Další knihy této autorky již číst nebudu, a pokud ano, dobře mi tak :-)

05.04.2016

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Romantika, která vám dovolí zapomenout, že za okny padají trakaře. Další kniha z edice pana Alzhaimra - čtěte kolikrát chcete, vždy to bude poprvé. Já si díky detektivní zápletce tyto knihy aspoň rámcově pamatuji, ale u této už ani ťuk. Že by Alzhaimr? Pravda je, že v poslední době stále něco hledám :-)))

25.01.2016 2 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Tenhle díl mě dostal. Sice odstíny šedi jak vyšité, ale mě se líbil psychologický aspekt . A ten konec - za ten jsem přidala jednu hvězdičku. Bohužel originalitu v této knize nenajdete.

04.01.2016 4 z 5

Jaromír Jágr - Hledání nebe Jaromír Jágr - Hledání nebe Pavel Loněk

Knihu jsem koupila svému švagrovi jako vánoční dárek. Po nahlédnutí do ní mu ji ani nechci dát. Kniha mě opravdu bavila - ve skrytu duše doufám, že je napsána pravdivě.
Švagr svůj dárek pod stromeček samozřejmě dostane a moje knihovna je o jednu knihu bohatší.

24.12.2015 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Na mě místy hodně přeslazené.Kniha je napsána svižně, vtipně - nad určitými pasážemi jsem se opravdu smála nahlas.
Romantikou ve filmu nepohrdnu, ale že bych ji sledovala dokolečka do kola hlava se mi točí - to ne. Takže mnohdy jsem se v knize ztrácela nad hláškami z filmů, ale v předvánočním chaosu docela dobrý relax.
A nakonec: zazvonil zvonec...a jestli neumřeli, žijí tam dodnes.

22.12.2015 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Příběh o dospívání pro dospívající. S takovou lehce hořkou patinou - rodiče Žanety bych pověsila do průvanu. Nebudu hodnotit logičnost a tím věrohodnost příběhu, protože nejsem cílovou čtenářskou skupinou.
Na své si přijde i pozorný čtenář: ...,,nové výstřiky barevného sperma svatebního orgazmu". No uznejte - originílní vyjádření ohňostroje.

10.12.2015 2 z 5

Vysoko (v oblacích) Vysoko (v oblacích) R. K. Lilley

Střední část knihy se nese v duchu nezřízeného sexu, stále do kola se opakujícího sprchování, mydlení, mytí hlavy...to mě nějak nebralo. Na druhou stranu mě bavilo sledovat myšlenkové pochody Biancy, která něco jiného si myslí a jinak koná. Jsem zvědavá, kam se posune.
Sex při cvalu na koňské hřbetě - musím se zeptat nějakého žokeje :-)

30.11.2015 2 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Ukázka knihy mě docela navnadila, takže jsem podlehla a zakoupila elektronickou verzi. Bohužel zbytek knihy byl pro mě fakt slabý, hrozný překlad se spoustou chyb kvalitě také nepřidaly. Konec knihy jsem již jen tak přelétla. Knihu rozhodně nedoporučuji - pro mě ztráta času a peněz. Za ten začátek aspoň jedna hvězda.

28.11.2015 1 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

I když příběh - kromě podařeně vykreslené cesty autobusem - není v ničem originální, mě rozhodně nenudil. Je podkreslen tajemstvím, které vás nutí číst a číst. Na konci ukápne slza, ale rozuzlení příběhu mě trochu zklamalo. Možná jsem si představovala něco jiného něž opravdu přeslazený happy end.
Nicméně u této knihy jsem zvědavá na druhý díl

27.11.2015 3 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Trochu nevěrohodný romantický příběh. Protože se odehrává v minulosti, tak jsem jeho věrohodnost ani neřešila. A protože je velmi vtipně napsán, tak jsem se místy i královsky bavila. Spisovatelka zapojila svoji fantazii a mě opravdu pobavila. Ke konci mě nudily stále se opakující erotické scény. Pro mě by těchto scén mohlo být v knize méně.

17.11.2015 4 z 5

Zabouchnutá do tebe Zabouchnutá do tebe Carole Matthews

Láska, která překonala vzdálenost několika kontinentů, hlubokou propast rozdílných etnických kultur, nabubřelost evropského pseudorasismu. Láska prý hory přenáší tak proč by nepřenesla jednoho masajského bojovníka do Anglie. Kniha se četla dobře, ale u autorky žádné nové téma. Nápadná podobnost příběhu s knihou S tebou nebo bez tebe.
Na můj vkus se v knize objevilo dost chyb, ale to jde za vydavatelem.

16.11.2015 4 z 5

S tebou nebo bez tebe S tebou nebo bez tebe Carole Matthews

Hezky napsaný příběh s trošku pro mě nereálnou zápletkou a tudíž i koncem, ale budiž. Jak se říká: "Láska hory přenáší " - tak proč nevyrazit do Nepálu.

16.11.2015 4 z 5

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

Super dívčí román. Naivní, milý. I když jsem již odrostla dívčím střevíčkům, příběh mě bavil svojí vtipností i originální zápletkou s příměsí fantazie. Jsem příjemně překvapena, že je pokračování - doufám jen, že bude navazovat ve stejném duchu.

06.11.2015 4 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Tuhle knihu jsem nedočetla. Od začátku mi vadil styl, kterým byla kniha napsána - možná za to může překlad, ale to nemohu posoudit. Bylo tam z mého pohledu dost nelogických nepřesností. Když mi v půlce knihy začala vadit i řecká jména, tak jsem přestala. Pro mě zklamání.

06.11.2015 1 z 5

Do skonání času Do skonání času Danielle Steel

Tak tahle kniha mě nebavila. Zvolené téma bylo zajímavé - takové mystické - k zamyšlení. Ale zpracování NUDA! Stále se opakující myšlenky na mě působily nudným, hloupým dojmem. Knihu jsem zdolala jen díky tomu, že jsem přeskakovala text.

31.10.2015 1 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

I když je kniha napsaná docela vtipně, já se - bohužel - zhruba od poloviny knihy nemohla dočkat jejího konce, jehož překombinovanost opravdu nechápu. Někdy je bezbřehá fantazie na obtíž a méně někdy znamená více. Naštěstí v mém případě stačí zavřít knihu a vrátit ji do knihovny.
Na tuto knihu moje fantazie nestačila.

19.09.2015 2 z 5

Malý krok, velká změna Malý krok, velká změna Caroline L. Arnold

Kniha o možném zdokonalení sebe samé, možná o zažehnání krize středního věku a možná jenom o napravení určitých zlozvyků, zkrátka kniha o tom, jak se pomalu, ale jistě stát dokonalou, dokonalejší, nejdokonalejší na celém světě -)). K tomu stačí pouze maličkost - správně zvolit své předsevzetí. Aby bylo účinné, mělo by být co nejjednodušší, vlastně takové mikro přesvědčení, lehce proveditelné. Jeho pravidelným opakování je možné vybudovat reflexivní chování.

P.S: Na konci knihy se mi ulevilo, že nemusím jezdit do práce taxikem a tudíž mohu vlastnit pouze 1 slovy jednu peněženku, klíče odkládám na věšák okamžitě po odemknutí a tudíž je nemohu mít zahrabané na dně kabely pod nákupem v pracovně v 1. patře :-)))
Některé příklady ze života paní spisovatelky byly úsměvné...(aspoň pro mě. :-)))
Přesto pár mikropředsevzetí trénuji.
Teď stačí jenom vytrvat! :-))

18.10.2017 3 z 5

Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti Fiona Neill

Příběh, kdy se s přátel stávají milenci, z milenců přátelé. Příběh, ve kterém všichni přátelé mají svá tajemství a pro některé se ta tajemství stávají větším břemenem než pro ostatní. Tajemství jsou pomalu odkrývána formou vzpomínek všech protagonistů a tím se kniha stává napínavější. Nutí vás číst a číst, dokud neodkryjete to poslední tajemství. Ale co pak s tím, Lauro a Same? Konec knihy je tak trochu nejasný.
Kniha mě donutila přemýšlet a pro mě opravdu plný počet bodů, i když není tak zábavná jako Tajný život takové normální matky. Na tenhle příběh rozhodně nezapomenu. Nad některými rozumovými úvahami však můj rozum zůstal stát.

26.04.2016 5 z 5

Tajný život takové normální matky Tajný život takové normální matky Fiona Neill

Nad knihou se bavíte, v některých úsecích jsem se smála nahlas, ale nějak mi tu něco chybělo. Přítomnost příběhu se zde prolíná s minulostí formou vzpomínek hlavní hrdinky, ale já se v tom někdy ztrácela. Ke konci mě docela štvalo autorčino ,,tlačení na pilu" v podobě neuvěřitelných příhod hlavní hrdinky. Ale konec je fajn. Takže díky konci 4 hvězdy.

24.12.2015 4 z 5