evask evask komentáře u knih

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Dala bych 3 a půl *. Takový nějaký neslaný nemastný.

27.01.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Jsem nadšená. Petru Dvořákovou pokládám za jednu z nejlepších osobností současné české literatury.

20.01.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Kniha měla spád, dobře se četla, osudy postav dobře promyšlené, prostě bavila mě. Mám dvě věcné připomínky, takové drobnosti: dosti pochybuji, že by zbožní katolíci na Hané na Bílou sobotu tak hodovali - klobásky, nádivka, apod., to všechno se patří až po Vzkříšení. A dále, v poválečných letech se nikdo nemohl modlit ke svaté Zdislavě, protože v té době nebyla svatá.
Knížka se mně moc líbila, spisovatelčin styl mně úplně nesedí.

19.01.2023 4 z 5

Vlak do Samarkandu Vlak do Samarkandu Guzel Jachina

Další důležité téma dějin Sovětského svazu, o kterém se zas tolik nepíše. Hladomor. A další náhled do ruské duše.

15.01.2023 5 z 5

Kristina Vavřincova III – Kříž Kristina Vavřincova III – Kříž Sigrid Undset

Kristina bude v mé mysli rezonovat dlouho.

09.01.2023 5 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Ani já nevím, jak hodnotit. Na jedné straně mistrně vykreslená psychologie postav, na druhé straně detailně popsané mučení. V půlce jsem se rozhodla, že dál už číst nebudu, že je té brutality na mě moc.
Pak jsem nakonec knihu dočetla, zajímalo mě, jak to s protagonisty dopadne.
Z autora mám smíšené pocity. Detailní popisy zvěrstev mají zvýšit čtivost válečného románu?

12.12.2022

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Jdu proti proudu. Nechala jsem se zlákat vysokým hodnocením. Nejdřív jsem myslela, že čtu scifi, přemýšlela jsem, co se z toho vyklube. Čekala jsem víc, 88% je podle mě nadsazené.

06.12.2022 3 z 5

Čekala jsem román. A jsem trochu zklamaná. Autorka fakta zpracovala jako dokument.

30.11.2022 4 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Hezké čtení, trochu smutné. Závěr vyzní, jakoby to už autor potřeboval nějak rychle ukončit.

29.11.2022 5 z 5

Špionka z Bastily Špionka z Bastily C. S. Quinn

Dočetla jsem, ačkoli mě to nebavilo. Historický dobrodružný román, napsaný ovšem současným jazykem za použití moderních výrazů (mít na něco koule), tak to je mně taky proti srsti. Zopakovala jsem si dobytí Bastily, jinak mně to nedalo vůbec nic.

26.11.2022 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Začtete se od první stránky. Zvlášť zpočátku jsem byla vyloženě nadšená. Později už to možná tak zajímavé nebylo, ale stejně dávám pět *.

20.11.2022 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Tak mě tak asi v polovině napadlo, že je škoda, že v beletrii se nepodtrhává, jako třeba kdy si člověk půjčil v knihovně skripta. To bych pak četla jen podtrhané a mělo by to snad trochu spád. Nejsem milovník krváků a drsňáren, jenže tahle detektivka byla pro změnu zase strašně zdlouhavá. Zaujme jistě ty, kdo se zajímají o Bretaň. Já jsem se nechala zmást dobrým hodnocením. Nakonec jsem na konec doskákala, ale další Bretaňské něco už si půjčovat nebudu.

15.11.2022 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak jsem dočetla Bílou Vodu a teď s radostí sáhnu po něčem lehčím. První polovina knihy - tak o tom jsem čekala, že to bude. Druhá polovina se zabývá otázkami, které pálí současnou církev. Zůstat v tradičních kolejích, nebo se přizpůsobit současné době? Uznat svěcení, které udělila tajná podzemní církev, nebo stanovit podmínky?
Před autorkou smekám.

10.11.2022 5 z 5

Kouzelník z Osvětimi Kouzelník z Osvětimi José Rodrigues dos Santos

Oba díly jsou velmi dobré. Zaujaly mě dva aspekty, jaký význam přikládaly špičky SS magii a nadpřirozenu a jakou důležitost měl rozkaz vůdce. Ty můžeš nesouhlasit, ale vůdce, ten ví, co dělá.

01.11.2022 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Poklidná detektivka. Žádné potoky krve, žádné násilí. Přečtu si další díl.

01.11.2022 4 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Já jsem to nedočetla. Ne snad že by to bylo tak špatné, ale měla jsem zrovna půjčené i lákavější tituly a pak už se mně nechtělo se k téhle knížce vracet.

12.10.2022 3 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Rozhodně si přečtěte!

08.10.2022 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Bomba! I když některé části, třeba úvahy o bohu, jsem četla zrychleným tempem. Ono mě to zdržovalo od samotného příběhu.
Jen se divím, že tu není tolik hodnocení, tj. přečtení, kolik by si tahle knížka zasloužila.

05.10.2022 5 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Doporučuji.

28.09.2022 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Dala bych tak 3 a půl *. Po přečtení hodnocení jsem měla větší očekávání, takže jsem trochu zklamaná.

25.09.2022 3 z 5