Etilik585585 Etilik585585 komentáře u knih

Kříž proti kříži Kříž proti kříži Radovan Šimáček

Určitě stojí za přečtení. Poutavě napsané , dobrý příběh skvěle zasazený do historických událostí čtvrté křížové výpravy. Čtenář je jakoby vtažen do historických událostí , které vedly k pádu Konstantinopole ( Cařihradu) a dozví se i jaké pohnutky vedly k tomu , že původní dní záměr a cíl výpravy byl nakonec opuštěn, jakoby zapomenut.
Přestože knihu vydalo nakladatelství Albatros v edici KOD , mohlo by se zdát , že je určena dětem či mladým čtenářům je vhodná i pro dospělé čtenáře!!!

01.02.2023 5 z 5

Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství James Tabor

Zajímavé čtení, které jaksi vyvolává spoustu dalších otázek kolem historické postavy
Ježíše Krista. Osobně se domnívám ,že nelze tak úplně oddělit Ježíše historického od Krista křesťanské víry a v knize je to jak se zdá i vidět tak trochu, možná mezi řádky.
Autorovi nelze upřít snahu místy snad troch křečovitou, o oddělení těchto dvou věcí, které jak se domnívám se zcela oddělit nedají.
Závěrem, doporučuji při čtení být pozorný a přemýšlet ,zvažovat !!!

25.09.2022 4 z 5

Chovejte se jako Darth Vader Chovejte se jako Darth Vader Gwendal Fossois

Opravdu zajímavá kniha, asi by mně nikdy nenapadlo se takovýmto ,a musím říci ,že velmi zajímavým způsobem zamýšlet nad psychologií postav nějakého románu či filmu.
Určitě stojí za to si tuto poměrně útlou , ale obsahem hutnou knihu přečíst. Vřele doporučuji.

13.08.2022 5 z 5

Hlas, který vyrušuje Hlas, který vyrušuje Marián Kuffa

Skvěle a poutavě napsaná kniha ,myšlenek které určitě zasáhnou mysl a srdce.
Přečteno za jedno odpoledne nemohl jsem se od čtení odtrhnout a zcela se ztotožňuji
s názory a myšlenkami o. Kufiy .
Vřele doporučuji!!!
P.S A stejně tak i jeho kniho Buď Kristovým svědkem

08.04.2022 5 z 5

Exorcismus Anneliese Michelové Exorcismus Anneliese Michelové Felicitas Goodman

Velmi dobře a čtivě napsáno , je zde využito toho ,že případ byl poměrně slušně a hojně zdokumentován. Mně osobně zaujala celá kniha a zvláště pak závěrečný rozbor případu z pohledu
autora. Vřele doporučuji!!

23.03.2022 5 z 5

Kauza Kristus Kauza Kristus Lee Strobel

Mám za to , že pro zvídavého čtenáře který se zajímá o to v co a proč křesťané věří je možno tuto knihu považovat za jakýsi ,,odrazoví můstek´´ k dalšímu studiu. Čtivě napsaná a je vidět ,že autor si dal práci se sháněním a posouzením materiálu pro svou knihu., což je třeba přiznat a ocenit.

06.11.2021 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klasický Brouwn, čtiví, mohu doporučit.
Kniha je dle mého názoru na druhém místě, hned za šifrou mistra Leonarda.Děj má spád a dobře se čte ,
přečetl sem ji téměř jedním dechem!!

22.12.2018 3 z 5

Pan Auťák a templáři Pan Auťák a templáři Zbigniew Nienacki

Tuto knihu jsem četl jako dítě, ale dodnes ji mám v paměti. Skvělé vypravování o partě kluků ,,proložené " zajímavou historií Templářského řádu a jeho pokladu. Skvělé čtení pro starší děti ,které se zajímají o historii.

07.03.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha se četla dobře, má i jistý nádech tajemna a je v ní i jistá moudrost a poučení.Přesto ,její styl připomíná pohádky Tisíce a jedná noci snad tu chybí už jen Šeherezáda. Ale, myslím ,že za přečtení stojí.

28.02.2016 2 z 5

A vody plynou (Vyprávění o opatu Reginovi z Prümu) A vody plynou (Vyprávění o opatu Reginovi z Prümu) Maria Calasanz Ziesche

Dobře a hlavně čtivě napsané. Kniha poutavě líčí život opata Regina.
I když jsem po přečtení prvních stránek pociťoval zklamaní a dojem, že kniha nebude osahovat to co jsem očekával čím více jsem se do příběhu nořil , tím více mne její děj vtahoval do sebe a unášel jako ony vody které má v názvu.

28.02.2024 5 z 5

Perunův hněv Perunův hněv Arnošt Vašíček

Děj mně doslova pohltil , přečteno ,, jedním dechem" líbilo se mi , že v rámci děje příběhu jsou zmíněny i některé další zajímavé záhady ( např. Longinovo kopí ).

15.12.2023 5 z 5

Tajemství Bible Tajemství Bible Alfred J. Palla

Určitě zajímavé čtení, takový čtivě napsaný základní souhrn informací k historické věrohodnosti Bible. Kniha není nikterak dlouhá , rozvláčná a čtenáře neunavuje , obsahuje dobře vybraná a neméně dobře zpracovaná důležitá témata která na základě archeologie a dalších vědních oborů podporují důvěryhodnost a historicitu Bible. Lze doporučit jako dobrý odrazový můstek k dalšímu studiu daného tématu pro ty kdo se o tuto tématiku zajímají.

13.12.2023 4 z 5

UFO - Tajemství a souvislosti UFO - Tajemství a souvislosti Daniel Hájek

V knize je jistě řada zajímavých a poučných myšlenek které čtenáře mohou oslovit,
vybídnout k hlubšímu zamyšlení a hledání dalších informací , odpovědí na další otázky , které jak se domnívám v pozorném a vnímavém čtenáři téma této knihy
vyvolá. Ovšem co je v souvislosti s tématem knihy zřejmě nejdůležitější : čtenář musí mít na zřetely , že to jaký závěr si z přečteného učiní záleží pouze na něm samotném, proto by mněl každý kdo bude knihu číst k ní přistupovat s jistou dávkou obezřetnosti a s otevřenou myslí uvažovat o tom co čte .

25.11.2023 2 z 5

Vybraná kázání – v jazyce 21. století Vybraná kázání – v jazyce 21. století Jan Amos Komenský

Nadčasová kniha, jejíž myšlenky - tedy myšlenky J.A. Komenského-dokazují , že pokud by byl svět spravován či spíše ti co v něm žijí a kterým přísluší aby svět spravovali ,podle křesťanských norem žilo by se v něm mnohem lépe.
Krom toho jsou čtenáři vyzíváni aby o život založený právě na oněch nepomíjejících a nadčasových hodnotách ze všech svých sil usilovaly a to i bez ohledu na to jaký je svět který nás obklopuje. Dále vše záleží na každém čtenáři , jak tyto myšlenky uchopí a jak s nimi ve svém životě naloží , bez ohledu na to zda je či není křesťanem, neboť ani pro křesťana to není lehká a bezbolestná cesta i on na ní musí svést nejeden zápas, především sám se sebou.

09.11.2023 5 z 5

Podstata křesťanství Podstata křesťanství Nicholas Thomas Wright

Kniha je ,ale i není teologickým spisem , také je patrně , že je inspirovaná či možná navazuje na dílo C. S. Lewise K jádru křesťanství. Nicméně její myšlenky jsou aktuální a mněly by bít a doufám , že pro někoho i jsou povzbuzením a posilou v naplňování jeho životního cíle. Pro jiné by mohly a snad i budou ony myšlenky obsažené v knize jistým vyburcování k zamyšlení zda by i oni se neměli přidat na stranu těch kdo se o jejich naplnění smaží.

29.10.2023

K jádru křesťanství K jádru křesťanství C. S. Lewis (p)

Kniha čtivě a vcelku srozumitelně objasňuje co a o čem křesťanství je.
Název tedy oč v knize autorovi jde a co - jak se domnívám se mu i podařilo.
Kniha je plná zajímavých myšlenek , které jsou pro křesťanství stále platné a neztrácí nic na své aktuálnosti . Autor na první dojem nepřináší nic nového , zato skvělým a brilantním způsobem přibližuje již po tisíciletí známé a stále platné učení Kristovo.

29.09.2023 4 z 5

Bouře na Nilu III. - Sutehovo vítězství Bouře na Nilu III. - Sutehovo vítězství Gerald Messadié

Na závěr si dovolím jenom krátké shrnutí , celá trilogie je velmi dobře napsána
a do jisté míry založena na archeologických objevech. V příběhu je patrná i autorova autorská licence, kterou jak usuzuji používá střízlivě a uvážlivě.
Skvělou pomůckou k lepšímu proniknutí do děje celé trilogie jsou i poznámky a vysvětlivky, které stručně a výstižně doplňují celý tex.

17.01.2023 5 z 5

Bouře na Nilu II. - Tutanchamonovy masky Bouře na Nilu II. - Tutanchamonovy masky Gerald Messadié

Skvělé čtení, doporučuji!!!!!

11.01.2023 5 z 5

Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Gerald Messadié

Dobře a čtivě napsaná kniha.
Myslím , že se u čtení milovníci historie -a zejména té Egyptské - nebudou nudit.

30.12.2022 5 z 5

Zrození diktátora: Adolf Hitler Zrození diktátora: Adolf Hitler Luciano Garibaldi

První kniha dočtená v roce 2022.Určitě doporučuji každému kdo se zajímá o historii a zvláště pak o historické osobnosti.
Hitler mezi významné historické postavy určitě patří třebaže v tom negativním slova smyslu o tom není pochyb a nemělo by se na něj zapomínat hlavně pro to. jak ovlivnil dějiny celého lidstva, protože i z negativních a špatných příkladů se dá pro budoucnost vytěžit něco dobrého, přinejmenším to , že poznáme a hlavně si uvědomíme čeho je třeba se vyvarovat a jak jednat aby k podobným šílenostem už v budoucnu nedocházelo. Žel zatím to tak nevypadá ,asi jsme nepoučitelní!!!
Dobře a čtivě napsané, závěr nechť si každý udělá sám!!

05.01.2022 5 z 5