Etilik585585 Etilik585585 komentáře u knih

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Kniha pro mne byla, celkem milým překvapením. Dobře se četla a myšlenky v ní obsažené jsou podány čtivě a srozumitelně . Doprovodné rozhovory pak jednotlivá témata ještě hlouběji vysvětlují či spíše osvětlují a doplňují.
Autorce bych rád vyjádři svůj obdiv , za její otevřenost a odvahu.

12.10.2023 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Pěkné čtení ,za mne žádná nuda.
Takže mohu jen doporučit

05.10.2023 5 z 5

Bůh své bitvy neprohrává Bůh své bitvy neprohrává Vojtěch Kodet

Čtivé a zajímavé. Dobře se četla a místy se od knihy nedalo odtrhnout.
Otec Vojtěch je pro mne osobnost kterých v katolické církvi není mnoho,
jeho otevřenost se mi velmi líbí a také tím je kniha zajímavá. Moc děkuji!!!

21.10.2022 4 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Doporučuji všem , kdo se zajímají o naši historii.
Čtivě a poutavě napsané , lze se mnoho dozvědět o životě jednoho z našich velkých panovníků který je nám zde prezentován nejen jako vladař,ale i jako člověk , Člověk který má svá obyčejná lidská trápení , starosti, sváry ,lásky,tak jako každý.

23.11.2021 5 z 5

Arvéd Arvéd Jan Poláček

Čtivě napsáno, kniha se četla jedním dechem a rozhodně jsem se nenudil.
Musím říci ,že ve srovnání s filmem, který jsem také viděl je jeho knižní předloha mnohem, mnohem lepší. Domnívám se, že - alespoň podle toho co o Smíchovském sám vím -je jeho osobnost celkem věrně v knize vystižena , alespoň ,co se týká těch nejzásadnější událostí v jeho životě. Možná , že je tu využito práva autora na autorskou licenci, nicméně se mi zdá , že, to příběhu nijak neubírá na poměrně věrném vystižení doby a osobnosti hlavního hrdiny.

02.10.2022 5 z 5

Boží kniha od Pastoral Brothers Boží kniha od Pastoral Brothers Karel Müller

Musím přiznat , že některá místa a názory prezentované v knize ve mně
vzbuzují značné rozpaky. Do jisté míry mám obavy kam až může snaha o,
a snad se to dá nazvat maximální otevřenost církve? zajít.
Nicméně lze toto dílo přijmout jako výzvu k zamyšlení a snad i diskuzi a nikoli jako normu!!!

23.01.2022 1 z 5

Hitler den po dni - Úplný životopis slovem a obrazem Hitler den po dni - Úplný životopis slovem a obrazem Jaroslav Čvančara

Dobře a výstižně napsaná kniha ,dobře se čte a čtenář se nenudí.
Fotografie , jsou zajímavým doprovodným doplněním k textu.
Jediné co lze knize vytknout je dle mého soudu její váha ,trochu
nepohodlné při držení knihy při čtení.

09.07.2022 5 z 5

Křesťanství a okultní praktiky – 25 otázek a odpovědí Křesťanství a okultní praktiky – 25 otázek a odpovědí Vojtěch Kodet

Začnu otázkou: Je tato kniha pouze pro křesťany?
Domnívám se ,že ne. Dnešní doba nabízí spousty různých alternativních " náboženství,, a filozofií které spousta lidí přijímá bez toho aby se nad nimi nějak hlouběji zamýšlely.
Tato útlá knížečka odpovídá na mnohé otázky, týkající se právě této tématiky.Takže, závěrem,myslím , že křesťanům umožňuje si ujasnit spoustu věcí ve vztahu jejich výry k " neopohanství ,, dnešní doby a pro ostatní nabízí mnoho podnětů k zamyšlení.

23.06.2019

Cyril a Metoděj – apoštolové Slovanů Cyril a Metoděj – apoštolové Slovanů Matěj Pavlík

Velmi čtivě napsané dílo. Biskup Gorazd II zde velmi fundovaně seznamuje čtenáře s dobou a životem svatých bratří Cyrila a Metoděje. Knihu vřele doporučuji!!!

28.02.2016 5 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Kniha se mi dostala do ruky čirou náhodou , komixovou knihu jsem četl naposledy jako dítě a právě tuto knihu jsem začal číst spíše ze zvědavosti. Díky způsobu jakým se čte , tedy zprava do leva ,to pro mne bylo něco jako exotická rarita ,ale na tento způsob čtení se dalo poměrně dobře a rychle zvyknout. Spirála je dobře vymyšlený příběh , který čtenáře vtáhne
do děje a se čte takřka jedním dechem, a právě díky komixovému zpracování je to celkem dobře možné.

08.08.2023 5 z 5

Záhady na dosah ruky Záhady na dosah ruky Arnošt Vašíček

Poutavě napsaná kniha, zkrátka pan Vašíček nezklamal.
Pro mně to je sázka na jistotu!
Děkuji

30.11.2021 3 z 5

Velké drama věků Velké drama věků Ellen Gould White

Tato kniha je výplodem ,,choré mysli"!!
Je z ní cítit vliv jiné kultury, která se nás snaží přesvědčit a donutit k tomu, abychom se ke své mnohem starší a bohatší kultuře a historii obrátili zády.
Dovolím si připomenout, že svatí Cyril a Metoděj k nám tj. na Moravu přinesli překlad Písma svatého již v 9.století, podotýkám, že v té době byla církev ještě nerozdělená a tudíž její tradice,dogmata a věrouka obecně byly totožné ve všech církevních obcích. Dále co se týče mistra Jana Husa - skutečně chtěl církev reformovat na základě Písma, ale je známo, že prostřednictvím mistra Jeronýma Pražského byl informován o učení a fungování Pravoslavné církve na Rusi, jejíž kořeny sahají taktéž do Řecka.
To co kniha prezentuje je jakési novum, jakýsi paskvil, který si dělá ambice být teologickým dílem.
Jediná osoba - autorka knihy si zde osobuje právo vykládat Písmo podle svého rozumu a překrucovat takto, k čemu dospěli církevní otcové na všeobecných
církevních sněmech pod vedením Ducha Svatého.

21.04.2017 odpad!

Jasnější než tisíc sluncí Jasnější než tisíc sluncí Robert Jungk

Kniha která určitě stojí za přečtení, i když je nutné počítat s tím ,že to není zrovna aktuální vydání,alespoň vzhledem k vývoji technologií a výzkumu v daném oboru. Její cena spočívá v tom jak je vylíčena doba a hlavně pohnutky, které vedli k vývoji atomové a bohužel posléze i vodíkové bomby. Čtenářův obdiv si jistě zaslouží i přístup těch vědců, kteří odmítly podílet se na vytváření tak hrozných zbraní s nedozírnými ničivými účinky a někteří pozdvihly svůj hlas proti takovému zneužití objevu jaderného štěpení.

19.02.2017 3 z 5

Labyrint záhad Labyrint záhad Arnošt Vašíček

Tato kniha mne zaujala hlavně tím ,že se v ní autor věnuje záhadám které lze najít na našem území . Čtenář má možnost seznámit se tak s jistými , historiky možná tak trochu opomíjenými, událostmi naší historie. Čtivě napsaná kniha,, jen bych si dovolil podotknout , že některá témata by si zasloužila aby jim bylo poskytnuto více prostoru, možná i nějaká samostatná autorova práce. Knihu vřele doporučuji všem těm kdo se zajímají o tajemno spojené s naší historií.

27.11.2016 4 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Poutavé čtení od kterého se lze jen těžko odtrhnout , trochu drsné, nedoporučuji slabším povahám.Ještě několik málo slov k filmovému zpracování, na svou dobu asi skvělé , ale ve srovnání s knihou hodně slabé možná by si zasloužil natočit novou verzi.

10.03.2016 5 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Kniha je dobře a zajímavě napsaná , proto se i přes svůj docela velký rozsah dobře četla. Skvělí byl i obrazoví materiál , který knihu vhodně doplňoval.
Některým Leonardovím dílům je věnován v knize samostatný text , jakési zamyšlení nad dílem , které pro mne bylo přínosem v tom, že mne naučilo dívat se na obraz jinak , jaksi více do hloubky. I po přečtení knihy mám pocit , že si Leonardova osobnost zachovala část své tajemnosti kterou je do jisté míry zahalena a to je dobře neboť to je právě to , co přitahuje naši pozornost a dráždí naše smysli , a byla by velká škoda , kdyby se ona tajemnost vytratila .

15.04.2024 5 z 5

Krvavý básník Nero Krvavý básník Nero Dezső Kosztolányi

Dobře napsaná kniha, která přestože nemá mnoho stran je naplněna vcelku zajímavým a vcelku strhujícím dějem. Dokáže si udržet čtenářovu pozornost od začátku až do konce. .Myslím ,že velmi dobře a nenásilně , tedy aniž by se čtenář při čtení začal nudit , jsou v knize vykresleny psychologické profily jejích postav. Určitě doporučuji k přečtení.
Možná bych upozornil na doslov , který je podle mne zcela jistě poplatný své době, a proto by se v dnešní době bez něj kniha asi obešla , nicméně toto ponechám na úvaze každého čtenáře který bude knihu číst.

07.08.2023 4 z 5

Člověk, který se stal Bohem Člověk, který se stal Bohem Gerald Messadié

Zajímavý příběh o Ježíši , jak se mi zdá částečně vyfabulovaný a částečně vycházející z historických písemných pramenů. Ovšem je potřeba zdůraznit a podtrhnout , že jde o román nikoliv o literaturu faktu a ani o žádný teologický traktát! Přesto se zdá, že jsou tu některé reálie Ježíšovy doby vystiženy poměrně věrně. Za velmi důležitý a dobře napsaný pak považuji doslov autora , který vysvětluje proč pojal autor některé epizody Ježíšova života tak jak je uvádí ve své románu.

03.08.2023 4 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Tak nějak nechápu ,že se tato kniha objevuje v kategorii knih duchovní , filozofie myslím, že vhodnější by byla kategorie satyra. Rozhodně to není četba ,která by kohokoli jakýmkoli způsobem duchovně obohatila, ale pokud očekává pouze víceméně je nenáročné ,oddechové čtení u kterého nebude muset moc přemýšlet , tak myslím , že vcelku nebude zklamán.

26.04.2023 1 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Budu-li knihu brát jako ,, učebnici " osobnostního rozvoje která má pomoci k tomu, aby
se člověk cítil lépe a lépe se dokázal vnitřně vyrovnat a zvládnout různé životní situace,
pak je to obdobné jako u většiny učebnic a potažmo i u knih které člověk čte obecně:
něco vás zaujme a něčemu nerozumíte či se tím musíte z nějakého jiného důvodu ( ty důvody mohou být různé to ať každý posoudí sám) ,, prokousat! , pokud knihu nepřečtenou
rovnou neodloží . Takže abych to nějak uzavřel: i v této knize si lze vybrat některé poučky či praktiky , které pak můžeme ve svém životě , biť třeba modifikované tak aby vyhovovali přímo nám použít. Záleží na každém co si vybere a jak s tím naloží , může se stát ,že si nevybere nic, ale i tak , alespoň zjistil , že tato cesta není pro něj.

28.02.2023 odpad!