Erica Erica komentáře u knih

Poslední Žid Poslední Žid Noah Gordon

Mám ráda historické knihy. V této se vlastně skoro nic nedělo, nebyla nijak zvlášť dramatická, ale zase jsem s dověděla spoustu reálií o životě ve Španělsku a osudech židů.

30.04.2018 4 z 5

Smrtící extáze Smrtící extáze J. D. Robb (p)

Někdy za pět hvězdiček, někdy za čtyři, pokaždé radost z originální vraždy, vtipných dialogů, skvostné stylistiky. Ano, taková je série Eva Dallas.

29.06.2017 4 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

O téhle knize jsem dlouze přemýšlela. Jak bych to zvládla já? Sotva jsem tu knížku dočetla, šla jsem si ji přečíst ještě jednou a našla další momenty k přemýšlení. Moc se mi líbí, že to není jen tak prvoplánové, čtenář musí mít i určitý přehled přes literaturu, aby některé pasáže pochopil (viz Kundera a jeho Identita). Terry jsem chápala i nechápala, ale osud k ní opravdu nebyl zrovna fér. Některé informace byly psány jen jakoby mezi řádky (jak byla zoufalá z nedostatku soukromí, jak se neuměla vyrovnat s Robyho popularitou). Ani se nedivím, že hledala pomoc jinde. Byla strašně sama. A to CD, co je ke knize připojené, je moc dobrý nápad. Už to předtím někdo udělal? Písničky podtrhují atmosféru, někdy i vysvětlují jednání (Plamenům).
Přála bych si od Tomanové číst i další věci. Ale třeba něco píše :-).

08.03.2014 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nejen dějem, ale i kompozicí úžasný román.

08.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kdyby se děj scukl do jedné knihy, upřednostnilo se dětství Christiana a jeho traumata, ubraly se erotické scény bez nových prvků a byl bohatší jazyk, byla by to docela čtivá kniha se zajímavým tématem (BSDM).

08.03.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ze všech autorčiných knih pro mne zatím nejlepší. Velmi čtivá a pro mne lepší než od Seveřanů, čímž souhlasím s komentářem přede mnou.

08.03.2014 4 z 5