Ennie Ennie komentáře u knih

Lemony Lemony Markéta Maar Eder

Příběh, který by měl pomoci (nejen) dětem překonat a pochopit smrt blízkého člověka či zvířátka. Pomoct jim prožít smutek.

Příběh je velmi krátký, doplněný krásnými ilustracemi. Ke konci knížky bylo několik kapitol oddělených jen bílými stranami a to mě vcelku rušilo a kazilo mi to celkový dojem z knihy, myslím, že pár ilustrací navíc by nikomu neuškodilo.

10.12.2023 3 z 5

Řeka života a smrti Řeka života a smrti Cchaj Ťün

Není to úplně jednoduché čtení, ale právě tím se mi to líbilo. Oproti klasickým krimi příběhům to přineslo jiný prožitek. Velmi oceňuji seznam postav na začátku, protože občas jsem si nebyla jistá, kdo je kdo. Párkrát jsem se musela vracet i o pár stran zpět. Knížku bych si ale ráda přečetla znovu, bavil mě příběh i styl vyprávění.

10.12.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil o něco více než první. Ale i tak názor neměním a myslím si, že by knihám neuškodilo vyškrtání některých hlášek a spojení do jedné...bylo by to více čtivé, zajímavější i vtipné. Některé hlášky působí jako (zbytečná) vata.

24.11.2023 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Před samotným čtením knihy jsem se dostala k pár hláškám a tedy čekala jsem, že kniha bude mít větší náboj. Občas jsem se přistihla, že jsem ze čtení i otrávená...asi by neuškodilo z dvou knih udělat jednu (a dost hlášek vyškrtat). Některé situace jsou vtipné, některé zajímavé a některé prostě nudné. Korektura a úprava knihy byla k pláči...

20.11.2023 3 z 5

Essex County Essex County Jeff Lemire

Četla jsem od autora dva jiné komiksy a nutno podotknout, že z nich jsem byla nadšená. Nabízely zajímavé příběhy, nějaké to poučení. Ale z této knihy jsem si moc neodnesla. Asi z jedním problémů bude, že mi hokej moc neříká. Stejně jako pár ostatním lidem se mi občas pletly postavy. A příběhy se mého srdce prostě nedotkly, bohužel.

16.10.2023 3 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Kniha je čtivě napsaná. Ze začátku je to velmi poklidný příběh. Ikdyž se mi to líbilo a čtení byl příjemný relax, říkala jsem si, že další díly číst nebudu. Přišlo mi, že je to napsané velmi jednoduše a narozdíl od ostatních young adult...vážně spíš pro 14-16leté (a to já už dávno nejsem). Naštěstí se můj pocit časem změnil a nemůžu se dočkat až se začtu do pokračování .
Vážně nevím, jestli jsem už toho moc přečetla a nebo je to mým věkem, tak to bylo ale dost předvídatelné a necítila jsem tam moc tu zamilovanost. Ale věřím, že v dalších dílech se už nějakého jiskření dočkám a doufám, že se budou i postavy pěkně vyvíjet . A hezká obálka je dobrý bonus .

13.10.2023 4 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Knize bych nakonec dala asi 2,5 hvězdičky. Přikláním se k nižšímu hodnocení, protože do poloviny knihy jsem to neviděla na dočtení příběhu... vůbec mě to nebavilo, přišlo mi to velmi zdlouhavé ale pak se to nějak přehouplo a začala jsem být zvědavá, jaký byl motiv...hlavní postavy celkem sympatické. Ale mělo to prostě větší perspektivu, která nebyla naplněna. Jediné poutavé na knize je její obálka (a název)...

24.09.2023 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Přidávám se k ostatním, první díl byl bezva - tenhle slabší. Když jsem ho vzala do ruky, tak jsem v první chvíli měla pocit, že jsem vzala do ruky červenou knihovnu...což jsem nechtěla. Byla jsem naladěná na milý pohádkový romantický příběh pro mladé..takže se*ualní narážky mi v příběhu docela vadily i když smysl "zamilovaní si svého těla" a získání sebevědomí je důležité téma u (nejen) mladých. Ale i tak jsem se nakonec do příběhu začetla a odpočinula jsem si u něj hezky

07.08.2023 4 z 5

Jistou cestou ke zdraví Jistou cestou ke zdraví Wallace Wattles

Hodnotila bych knihu 2,5 hvězdičkami. (Přikláním se k menšímu číslu vzhledem k vysokému hodnocení na databázi.)

Pozitivním přístupem ke zdraví aneb tak by se dala shrnout myšlenka knihy. Ale proč to rozebírat na tolika stránkách? A pořád dokola opakovat stejné věci. Ano, je to základ plus jak zmiňuje autor - naše zdraví ovlivňuje strava, spánek a pohyb.

Některé myšlenky mi jdou dokonce proti srsti. Např. že nemáme jíst, pokud nemáme hlad i kdybychom neměli hlad několik dní. Jezte jen, když máte hlad. Vím, že u mě hlad nepropukne i když nejím - prošla jsem si i pár půsty. Proti kterým nic nemám - jen se musí dělat s ohledem na ženský cyklus (protože nevhodné půstování rozhodí hormony etc.). Člověk by měl jíst podle svého rozumu a těla (vím, že mě například nevyhovuje jíst v noci, ale kdybych čekala na opravdový hlad, tak by se mohl ozvat klidně o 22 hodinách a pro moje tělo a spánek by to nebylo to pravé).

Naopak, co se týče přímo rozumné míry jídla, skladby jídla a vychutnávání může být kniha pro někoho přínosná.

K mému hodnocení ano, některé myšlenky tam jsou správné a důležité pro (zdravý) život. Ale styl psaní už je horší. Hodně by to šlo zkrátit, napsat jednodušeji, nepsat pořád to stejné dokola. A něco mi fakt drásá nervy. Pijte když máte žízeň? Pro spoustu lidí by to znamenalo vypít 1-2 sklenky denně. Znám takový lidi a rozhodně to zdravé není. Proto aby bylo zdravé pít, když člověk bude mít žízeň je potřeba se dostat do určitého stavu a to u některých lidí je dlouhá cesta. (Cesta, která mi v knize chyběla.)

Nutno podotknout, že napsání knihy je staršího data a v té době nejspíše nebyly tak velké problémy s poznáním pravých lidských potřeb (lidé nebyly tak moc ovlivněni cukrem, náhražky jídel) a rozhodně autor neměl vhled do tajů ženského těla. Na svojí dobu dobrý počin, ale v dnešní době by knize neuškodily nějaké poznámky editora.

24.02.2022 2 z 5

Když tu nejsi Když tu nejsi Valentina Nazarova

Četlo se to vážně dobře, celou dobu by to bylo tak na 4 slabší hvězdičky, přece jen první díl byl lepší - originálně napsaný, víc hudební tématiky (tady byla jen na okraj, aby se neřeklo). Příběh byl vážně dobrý, ale ten konec…chtělo by to jinou koncovku. Rozuzlení záhady by mě dostalo. Ale část by se hodila vymazat, tohle bylo příliš a vůbec by to tam nemuselo býti a příběh by akorát získal (což je trochu ironie a trochu víc smutný).

09.12.2021 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Děj byl velmi zajímavý a poutavý. Avšak velkým mínusem byla zbytečná vata okolo. Chtělo by to hodně hodně vyškrtat. Zajímalo by mě, jak se to bude vyvíjet dále ale skrze ty nudné části se do dalšího dílu pouštět nebudu - stačilo by mi nějaké shrnutí...

14.10.2021 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Oddechová knížka, která neurazí ani nenadchne.
Ze začátku knihy jsem si tedy říkala, že tohle nepůjde. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a působila jako hloupá husička. Ale pak se buď uklidnila a nebo si člověk zvykl (na konci zmoudřela). Příběh utíkal rychle a byl fakt oddechový. Ale Alexandra má rozhodně knihy i na vyšší úrovni .

19.04.2021 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Je to všechno trošku hloupoučké. Chybí chemie. Jediné poutavé je to programování a JerkAlert. No a čekání na rozuzlení, jestli je to kre*én nebo ne, ale i tak tam prostě není ta chemie, takže podle mě ten pravý není tak či tak. Docela mi chybí i upřímnost. S upřímností by bylo super to holčičí přátelství. Ale pokud hledáte něco, čím zaplácnete čekání - tak se to čte lehce a svižně. Můžete u toho i poslouchat přednášku, není třeba se na to soustředit. Asi poslední dvě, možná dokonce tři kapitoly byly fakt dobré.

12.03.2021 2 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Základ děje je fajn. Milý příběh pro náctileté slečny. Zasloužilo by si to trochu zkrátit, má to pomalý rozjezd a je to takové zbytečně roztahané. Kdybych neviděla film, tak bych to možná ani nedočetla. Takže tentokrát rozhodně vyhrává film (po přečtení knihy mi tam pár scén chybělo, ale i tak je skvělý).

05.01.2021 3 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Tak tohle se nepovedlo, snažilo se to být až moc moderní (nevěra, umělé oplodnění, transgender, ale nejen to, neseděly tam i jiné moderní vymoženosti - jak říkám až moc, nebýt tam všeho v tak velké míře...). Hlavně ze začátku knihy byly i ty postavy takové umělé a nesympatické. Ke konci děje jsem začala mít docela ráda Lizy (nebo aspoň mě trochu zajímala a zajímalo mě, jak se s Darcym "poperou") a i Jane mi nepřišla tak zlá. Závěrečná svatba byla docela zábavná (ale samozřejmě taktéž přitažená za vlasy, ale co už).

28.03.2020 2 z 5

Dostala jsem něco jiného než jsem čekala, čekala jsem romantický příběh se zakázanou láskou. V první čtvrtině knihy se toho moc nedělo a příběh byl až docela nudný, ale musela jsem číst dál, protože mě zajímalo, jak to dopadne (úplně ze začátku jsem si nebyla jistá, který bude ten pravý). No pak se to změnilo na knihu plnou nevybouřené sexuální energie a ani citáty ze Shakespeara to nemohly zachránit. Možná kdyby první polovina byla hned ze začátku nevybouřená a druhá už vybouřená, tak by to mohla být fajn erotická kniha. Postavy jsem si docela oblíbila (možná trochu víc ty vedlejší), ale příběhu něco chybělo a něco zbytečně přebývalo...

26.03.2020 3 z 5

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Fajn odpočinkový příběh, ze začátku mi to připomínalo knihy od Lenky Lanczové (tudíž bych to i zařadila spíše do dívčích románů). Na konci mi to sedlo více - bylo to takové vyspělejší.

18.03.2020 3 z 5

Láska a přátelství a jiné prózy Láska a přátelství a jiné prózy Jane Austen

Povídky jsou plné ironie, sarkasmu, utahování si z lidské hlouposti (lidského nesmyslného chování). Na knihu je nutné mít náladu, pokud očekáváte romantický příběh se špetkou ironie, tak tady nejste správně. Ale jinak kniha určitě zpříjemní večer.

07.03.2020

Vůně krve Vůně krve Ulrike Schweikert

Druhý díl je o dost lepší. Příběh je fajn, tři postavy jsem si oblíbila, ale prostě něco tomu chybí. Jiskra, náboj. Cokoliv. Tenhle díl už znovu číst nebudu, ale druhý bych si ráda ještě párkrát přečetla ;).

05.02.2020 3 z 5

Oheň pomsty Oheň pomsty Ulrike Schweikert

Tenhle díl byl skvělý, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Krimi zápletka na jedničku. Samozřejmě, že by se na tom dalo ještě trochu zapracovat. Ale oproti prvnímu dílu? Wow, dobrá změna.

05.02.2020 4 z 5