Engie Engie komentáře u knih

Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, celou sérii jsem četla čtyřikrát a J.K.Rowlingová mě v podstatě naučila milovat čtení. A jako správný fanoušek jsem knížku samozřejmě potřebovala mít. Čtení nelituju, ale jsem celkem zklamaná. Příběh není špatný, ale něco tomu chybí. Kouzelnický svět není tak kouzelný a okouzlující jako v původní sérii, postavy se chovají nesmyslně a forma scénáře není nic moc. Jestli byl někdo u původní série stejně jako já ohromený její genialitou a tím, jak do sebe vše zapadá a je dokonale propracované, u této knihy se toho nedočká. Úplný odpad to podle mě není, věřím, že někomu se knížka bude hodně líbit :) Ale já si raději znovu přečtu původní sérii...

07.10.2016 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Úžasná kniha. Příběh mě úplně pohltil, když jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Z celé knihy mě nejvíce zaujalo vyprávění babičky, nechápala jsem, jak k něčemu takovému mohlo vůbec dojít. Je strašné, že něco takového museli lidé opravdu prožít. Zároveň jsem se při čtení neustále prala sama se sebou, nenáviděla jsem mladého Josefa, zatímco toho starého mi bylo líto. A konec mě překvapil, ani v nejmenším jsem nečekala, že to takhle dopadne. Na Vypravěčku nejspíš jen tak nezapomenu a možná se k ní i někdy vrátím :)

09.09.2016 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Předem se omlouvám za spoilery, ale jak tak koukám, předchozí komentáře jsou jich plné, takže si je taky neodpustím :-) Je to už pár dní, co jsem knihu přečetla a i když jsem před pár lety viděla film a věděla jsem, co přijde, musím říct, že ještě nikdy mě žádný příběh takhle neznechutil. Ani nevím, co mi přišlo horší, jestli chlapeček hrající si na holčičku, páchnoucí hlavní hrdina, incest, nebo mrtvá matka ve sklepě. I když uznávám, že účel kniha asi splnila, když mi doteď leží v hlavě :-)

03.04.2018 2 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Docela se divím, že má knížka tolik negativních komentářů. Mně osobně se četla dobře, rozsáhlejší popisy mě nijak nenudily a jazyk vyprávění mi nevadil, naopak, líbil se mi. Příběh je hezký a napínavý, navíc je zde skvěle popsaná atmosféra dřívějšího Londýna. Malého Olivera jsem si zamilovala a myslím, že se knížka právem stala jednou z mých nejoblíbenějších :).

03.02.2017 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Ze začátku mi kniha připomínala něco mezi Janou Eyrovou a Ženou v černém, ale dost se mi líbila. Byla napínavá a velmi čtivá, přesně pro mě :) Jen je škoda, že takových knih je tak málo...

28.10.2016 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasiku moc nečtu, ale Krysař patří mezi výjimky, četla jsem ho dvakrát a moc se mi líbil. Knížka je tenoučká a čte se rychle, za dvě hodinky ji máte přečtenou. Určitě se k ní vrátím :)

25.09.2016 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Na knížku jsem se díky kladným recenzím hodně těšila, ale nakonec jsem byla spíše zklamaná. Kniha je sice čtivá a má rychlý spád, ale slíbené napětí jí podle mě chybí, zápletka s AR mi nepřišla nijak zvlášť zajímavá a konec mě vyloženě naštval :D. Nejvíc mě zaujalo vyprávění z Rysa a ze sauny. Nicméně autora nezatracuju, Smršť byla výborná a těším se i na další knihy z ostrova Öland :).

30.08.2016 3 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Knížka se mi hodně líbila, o tom svědčí i fakt, že jsem ji přečetla za několik hodin :) Sice nakonec vůbec nebyla o tom, o čem se původně zdála, že bude, ale i tak mě velmi mile překvapila. Je napínavá, akční, místy i strašidelná, skvěle napsaná a dobře se čte, zkrátka skvělá kniha. Za mě velká spokojenost :)

10.09.2016 4 z 5

Škola pro ženy Škola pro ženy Molière (p)

Skvělý příběh a úžasné verše, hra se mi líbila o to víc, že jsem ji už viděla v divadle. Zasmála jsem se a určitě jsem ji nečetla naposledy :)

25.12.2016 5 z 5