EmillyT EmillyT komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knížku prostě miluju. Četla jsem ji už mnohokrát a stále se k ní ráda vracím. Momentálně mi přišlo, že se skvěle hodí k současné situaci a celorepublikové karanténě. Příběh je od začátku velmi zajímavý a napínavý a po celou dobu si udržuje svižné tempo.

20.03.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný a smutný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Kniha je napsána poutavým a poměrně stručným stylem bez zdlouhavých popisů a přesto je v ní obsaženo vše, co čtenář potřebuje vědět a nevytváří prostor pro další otázky.

03.04.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ačkoli mám detektivky moc ráda, je toto první kniha, kterou jsem od A. Christie četla. Jsem ráda, že mě Čtenářská výzva k této autorce přivedla. Detektivní příběh promyšlený do posledního detailu. S mým tipem, kdo je vrah, jsem byla úplně vedle a do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé vlastně bylo. Chvíli jsem se bála, že příběh zůstane nevyřešen, ale až úplný závěr odhalil, kdo je oním hledaným vrahem. Příběh je poměrně krátký a velmi napínavý.

02.09.2022 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z mých nejoblíbenějších knih z dětství. Vrátila jsem se k ní v rámci čtenářské výzvy a moc mě to potěšilo. Tenhle příběh je klasika, jen se trochu obávám, že dnešní děti už ho moc neocení.

11.06.2023 5 z 5

Super čtení. S vyprávěním pana Mareše jsem si vždy vybavila konkrétní díl Případů prvního oddělení. Je to takové příjemné nahlédnutí do policejní práce. Kniha se mi moc líbila.

20.04.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Chvíli jsem váhala jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky a nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, protože jsem knihu přečetla jedním dechem. Příběh je velmi napínavý a čím víc se blíží konec, tím je těžší knihu odložit. Jen mi to trochu připomínalo záhadu Blair Witch. Místy jsem měla pocit, že se nic neděje a jen se vypráví běžné historky z cesty party kamarádů. Závěr, především epilog byl hodně překvapující a rozhodně jsem nic takového nečekala. Spíš než za horor bych knihu označila za thriller.

16.06.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Téma knihy mi přišlo velmi zajímavé a s chutí jsem se pustila do čtení. Knihy od paní Mornštajnové jsou pro mě sázkou na jistotu a ani tato nezklamala. Příběh je velmi smutný a jen představa, že vše mohlo v roce 1989 dopadnout úplně jinak, je děsivá. Při čtení jsem si představovala, jak odlišné by byly osudy hlavních postav, kdyby autorka nepsala distopii, ale o skutečném výsledku sametové revoluce. Maja mi byla od začátku sympatická, avšak smýšlení Magdy se těžko chápalo, i když vzhledem k prostředí,kde vyrostla, jsem ho nedokázala úplně odsuzovat. Z mého pohledu pouze věřila myšlenkám a ideálům, které jí od dětství vštěpovali. Závěr příběhu mě nepřekvapil. A rozhodně nesouhlasím s názory, že v knize není jediná pozitivní myšlenka. Bohužel smutná doba přináší smutné příběhy. Určitě budu nad námětem této knihy ještě nějakou dobu přemýšlet.

25.05.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Díky Čtenářské výzvě 2022 jsem měla možnost opět si rozšířit obzory a vytáhnout nějakou klasiku, kterou běžně moc nečtu. Kniha se mi vůbec nelíbila pro svou ponurost a absenci jakékoliv naděje, ale i přesto musím hodnotit 4 hvězdami, protože autor dokázal do nejmenších detailů popsat fungování fiktivní země "Oceánie" a vystihnout atmosféru, která by v takové zemi byla běžnou realitou. Ač fikce, je příběh i po tolika letech od svého prvního vydání stále velmi aktuální, realistický a plný zajímavých myšlenek, které rozhodně nutí člověka k zamyšlení. Kniha ve mně zanechala opravdu silný dojem.

17.10.2022 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha vypráví velmi dojemný a romantický příběh a moc se mi líbila. Obě dějové linie jsou moc povedené, ale příběh Stelly a Dana se mi líbil víc a nutil mě neustále pokračovat ve čtení, abych zjistila, co se jim stalo, a proč se jejich cesty rozdělily.

13.03.2021 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi povedená a napínavá detektivka, která se skvěle četla a téměř jsem ji nemohla odložit. Ačkoliv v minulém díle mi Laura nebyla příliš sympatická a závěr předchozí dílu na pardubickém nádraží jsem jí docela přála, do dvou třetin této knihy jsem si říkala, že se její postava poměrně posunula a není tak protivná. To jak se zachovala ve třetí třetině knihy mě velice zklamalo, profesionál by toto rozhodně neudělal. Konec série byl pro mě naprosto nečekaný. Autorčin styl psaní se mi velmi líbí a doufám, že své čtenáře brzy potěší nějakou další povedenou detektivkou.

27.08.2023 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Z počátku jsem nebyla nadšená, že se děj rozštěpil na dvě části - Kim a Travise s jeho týmem a zbytek Kimina týmu, ale velmi rychle jsem se začetla a nakonec to rozdělení nebylo vůbec špatné. Zajímavý nápad a zpracování rasistické tématiky. Díl se mi moc líbil a přečetla jsem ho jedním dechem. Jen kdykoli se objeví nějaký motorkář vždy zadoufám, že se z něj stane Kimin přítel.

07.11.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Povedená detektivka s velmi ponurou atmosférou, jejíž děj mě okamžitě vtáhl a nemohla jsem ji téměř odložit. Osobní linie Laury a Adama příjemně dokreslovala příběh, i když Laura mi úplně sympatická nebyla. Závěr byl překvapující a nečekaný.

Bylo by fajn, kdyby byla kniha označená jako 2.díl série Linhartová - Beneš. Ráda čtu série postupně a u této knihy jsem se dle popisu domnívala, že se jedná o samostatnou knihu. Každopádně předchozí i následující díly si určitě ráda přečtu.

09.05.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nikdy jsem se o život v KLDR nijak nezajímala a mé představy o životě lidí v KLDR se ani trochu nepřiblížili popisovaným příběhům. Vůbec jsem netušila, jakému nedostatku potravin a neustálému dozoru jsou lidé vystavováni. Spousta informací pro mě byla opravdu překvapujících a šokujících. Líbilo se mi, že kniha je napsaná formou rozhovorů. Vyprávění lidí z různých společenských vrstev bylo velmi zajímavé, protože každý odrážel jiné poznatky k zamyšlení. Určitě si přečtu i další knihu věnující se životu v KLDR.

02.10.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je velmi čtivá a poutavým způsobem provede čtenáře stěžejními událostmi 20. století. Postavy i děj příběhu jsou velmi realistické. Líbí se mi styl, jakým paní Mornštajnová píše.

18.04.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Postupně se vracím zpět k mým oblíbeným Romantickým útěkům a říkám si, že je škoda, že je to jen pohádka a v reálném životě to tak snadné není. Ale čtení milé a odpočinkové.

07.12.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Velmi čtivá a napínavá detektivka,ráda si přečtu i další díl z této série. Je příjemná změna, že vyšetřovatelka není policistka, ale soukromý detektiv, který se na případ dívá z jiného pohledu. Těším se jak se bude vyvijet postava Tristana.

15.09.2021 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Knihy od Jane Austenové jsou vždy takovým milým pohlazením po duši. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává a Catherinina naivita působí v dnešní době značně nereálně a úsměvně. Příběh je nenáročnou odpočinkovou četbou. Oceňuji, že jedním z témat čtenářské výzvy byla právě kniha od J. Austenové.

12.10.2023 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Už od první stránky mi bylo jasné, že mě čeká skvělý a velmi napínavý příběh a rozhodně jsem se nespletla. Hlavní postava Niny mi byla od samého začátku velmi sympatická. Určitě si přečtu i další díly této série.

07.08.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Začátek příběhu je opravdu velmi pozvolný, ale když jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit. Líbili se mi obě dějové linie (ta z minulosti samozřejmě o něco víc). Cestování v čase vymyslela autorka velmi zajímavě, trochu jsem očekávala, že alespoň trochu zohlední "efekt motýlích křídel", ale nic takového se nestalo, což mě malinko zamrzelo. V případě Xanthe by mě určitě lákalo "vygooglit si" informace o Samuelově životě, které by jistě našla, pokud to byl významný architekt. Příběh je krásně uzavřený, takže mě překvapilo, že má kniha pokračování.

04.01.2023 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Tato kniha mi příliš nesedla. Nedařilo se mi začíst, čemuž hodně přispívalo i skákání v čase, které ve mně budilo dojem, jakoby byl příběh napsaný na jednotlivých papírech, které se vzájemně promíchaly a byly svázány v náhodném pořadí. Prostředí i jednotlivé postavy jsou velmi nesympatické. Odkaz na případ Kramný je pro příběh úplně zbytečný. Opravdu zajímavé mi přišlo cca posledních 30 stran knihy, závěr byl možná až překombinovaný,ale každopádně nečekaný.

09.07.2022 3 z 5