Emik87 Emik87 komentáře u knih

Tajemství inspektora Morse Tajemství inspektora Morse Colin Dexter

Další ze série detektivek, které jsem si oblíbila. Tato dvojice prostě "svoje", ale příběhy má velmi čtivé.

13.02.2024 3 z 5

Kľúč od komnaty Kľúč od komnaty Evelyn Anthony

Zajímavé, opravdu zajímavé čtení. Pohled je zcela jiný, než na jaký je čtenář zvyklý u A. Dumase.

Rozmlouvej s Bohem Rozmlouvej s Bohem Josef Havelka

Praktický pomocník, když je potřeba se zorientovat.

13.02.2024 3 z 5

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

Příběh se mi moc líbil. Dnes sice chápu, že je to telenovela a tím pádem byla občas dost mimo. Ale v pubertě tohle člověk prostě neřeší. :)

Mateřský jed Mateřský jed Renata Šindelářová

Za mě jen potvrzení toho, že mezigenerační soužití je prakticky nemožné.

13.02.2024 2 z 5

Ostrov, kde rostou housle Ostrov, kde rostou housle Josef Brukner

Nejsem jinak velký milovník poezie, ale tahle knížka mi vyloženě sedla. Dokonce jsem si z ní vybrala básničku na recitační soutěž. Básničky skvělé a výstižné.

Od sněženek k sněhulákům Od sněženek k sněhulákům Vladimír Hulpach

Soubor krásných pohádek, který se hodí mít v knihovně.

13.02.2024 4 z 5

Panoptikum strašidel a tajemných míst Lanškrounska Panoptikum strašidel a tajemných míst Lanškrounska Petr Boček

Knížka, která potěší a budete se u ní i bát. V dětství bylo čtení maličko složitější na pochopení. Člověk musel dorůst. :)

Data světové historie Data světové historie Jane Chisholm

Kdysi jsem jí potřebovala na referát. Vzpomínám, že byla hodně přehledná a dobře se v ní hledalo. Začetla jsem se.

13.02.2024 4 z 5

Tomíkovy objevy Tomíkovy objevy Gerard Grée

Moje moc oblíbené úkoly s Tomíkem :)

Vílí hora a jiné pohádky Vílí hora a jiné pohádky Hans Christian Andersen

Moje první setkání s pohádkami od H.CH. Andersena. Už jsem byla větší, tak jsem se nebála a knížku si zamilovala.

13.02.2024 5 z 5

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Výborné čtení o skvělé, statečné a hrdé Anežce.

12.02.2024 5 z 5

Olomoucký pitaval: Skutečné kriminální příběhy ze 14. až 20. století Olomoucký pitaval: Skutečné kriminální příběhy ze 14. až 20. století Jiří Fiala

Za mě moc povedená knížka o krimi historii (a současnosti) Olomouce. Doporučuji přečtení.

12.02.2024 5 z 5

Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích David Baggett

Když jsem na knížku narazila, koukala jsem na téma jako puk. Zajímavě podané a jako fanouška série Harryho Pottera rozhodně nutí k zamyšlení. Hvězdičku jsem ale ubrala, protože autoři nepočkali, až bude série kompletní, což je za mě škoda.

12.02.2024 4 z 5