Emi-Lia Emi-Lia komentáře u knih

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Veľmi podarená kniha. Zaujímavý štýl písania. Zatiaľ moja prvá od tejto autorky, ale určite sa chystám aj na Jasno lepo podstín zhyna. Vo vyšlapanej čiare sa vpodstate nič nedeje, ale o to viac je zaujímavé čítanie o tých detailoch vnímania mladého človeka, ktorý trávi čas len sám so sebou, odrezaný od spoločnosti. V toľkých maličkostiach som sa našla aj ja.. Veľa krát som pri čítaní mala chuť sa osobne s Frankie stretnúť a porozprávať sa s ňou. I keď ona by o to asi nestála :)

22.02.2019 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nedá sa hodnotiť inak. Zo začiatku som si ťažšie zvykala na knihu a na jej jazyk ale postupne človek prichádza na to, že práve v ňom je krása. Dostojevskij neskutočne živo opisuje vtedajší život a čitateľ sa plne prenesie do doby spred 150 rokov a do útrap biednych ľudí. Hoci som mala niekedy ťažké srdce pre Raskolnikova hlavne preto, že bol ku každému, kto mu chcel pomôcť, taký hrozne nevďačný a hocikedy sa správal k ľuďom okolo seba odporne a popudlivo, nemôžem mu odoprieť, že vo svojej podstate to bol čistý človek. Úprimný, nepretvaruje sa a koná za svoje presvedčenie. V knihe je veľmi veľa psychológie a ako celok dá sa povedať, že je to naozaj veľké dielo.

22.02.2019 5 z 5