Emberas Emberas komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Nevšední úvod i hlavní idea, Carter píše moderně a v současné době je hodně "in". Čtenářům vůbec nevadí, že většina jeho knih je hodně za hranou uvěřitelnosti a v podstatě nereálná. O to tu ale asi nejde, knihy se čtou dobře a to je hlavní u tohoto žánru. Přesto se mi i tomto žánru někteří autoři líbí mnohem víc.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Hypnotizér byl dle mého názoru podstatně lepší. Postava Jurka Waltra mi přijde tak nepravděpodobná a nereálná, že ne mě chvílemi působila téměř komicky. A přitom měla působit zcela opačně.

19.09.2021 3 z 5

Jahody se šlehačkou Jahody se šlehačkou Hana Prošková

Starší povídky známé autorky. Bohužel z dnešního hlediska je tempo vyprávění dost pomalé a pro příznivce moderních detektivek a thrillerů ne akceptovatelné. K dočtení jsem se musel hodně nutit.

24.08.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tato autorčina kniha mě příliš neoslovila. Přece jen mi tam na detektivku schází více napětí a tajemna. I tak ale hodnotím lepším průměrem.

01.05.2021 3 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Vzpomínka na dětství. Knihu mi vnutili rodiče, prý byla jejich oblíbená :-)

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Více než sto let stará kniha má stále své kouzlo.

01.05.2021 5 z 5

Nádherné povídky tohoto mistra a zakladatele hororu.

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Zaklínač patří k mým oblíbeným dílům. Bouřková sezóna mne sice neoslovila tak, jako předchozí díly, i tak ale hodnotím plným počtem hvězdiček.

Hořká sezona Hořká sezona Tami Hoag

Napínavé detektivní příběhy Kovace a Liskové se v závěru spojí a je z toho kvalitní detektivka.

27.08.2023 5 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Skvělá kniha!!! Napínavá, strašidelná, čte se jedním dechem. Výborné jsou popisy hrůzu nahánějících prostředí kukuřičných polí, jatek. Úžasný je rovněž agent Pendergast se svou "asistentkou". Doporučuji!

19.09.2021 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Bohužel nemohu sdílet všeobecné nadšení, které zde panuje. Styl Dominika Dána mi příliš nesedí. Musím připustit, že autor zná dokonale prostředí tuzemského zločinu, ale to je tak vše. U jeho knih mi chybí trochu více literárního umu.

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Tak trochu Chandler v tuzemském provedení.

Duna Duna Frank Herbert

Dnes již téměř klasická sci-fi literatura.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavý a čtivý příběh, některé pasáže, kdy se řeší osobní život protagonistů mě ovšem trochu nudily a rozhodně by šly vypustit. To je ovšem jen můj názor, mnohým se naopak možná líbily. Závěr je trochu dost akční, ale celkově hodnotím kladně.

Štěkot uvázaných psů Štěkot uvázaných psů Jakub Dušek

Zajímavý komiks, ale příběh trochu za hranicí věrohodnosti.

24.08.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

John Lutz rozhodně dokáže napsat moderní a napínavý thriller se vším, co k tomu patří. Někdy je toho ovšem skoro moc. I tak ale jeho knihy doslova hltáte a přečtete je jedním dechem.

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Elektřina jako vražedný nástroj? Proč ne. Skvělé, napínavé a vzrušující jako většina Deaverových knih.

Temnější než noc Temnější než noc Michael Connelly

Napínavý thriller se všemi nezbytnými atributy tohoto žánru. Michel Connelly rozhodně psát umí.

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Starší česká detektivka s kapitánem Exnerem má vše, co se od tohoto žánru očekává.

27.08.2023 5 z 5

Střelec Střelec David Hidden

Tak tohle se moc nepovedlo. Nechutnostmi a přehnanou brutalitou s detailními popisy se k napsání kvalitní knihy nevystačí.

27.08.2023 2 z 5