em75 em75 komentáře u knih

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Tak to byla jízda. Žádný pomalý rozjezd,ale pěkně zhurta už od začátku. A ten konec .. kdy vyjde další díl ??

16.01.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Možný SPOILER !!!
Super. Moc jsem se na knihu těšila a nezklamala mě. Prolínání deníku se skutečností bylo přesné a skvělé. Sice jsem scénu s krysou a mísou viděla ve filmu Sinister 2 a volání na záznamník mrtvé ženě už taky někde bylo,přesto jsem si příběh užila. Nemám ráda otevřené konce,ale tady mi to nevadilo a moc se těším na pokračování. Tak šup sem s ním!

25.01.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Po předchozím díle jsem byla opět mile překvapená. Kim je mi moc sympatická,silná žena i přes všechna traumata co zažila a to ještě všechna určitě neznáme. Jen mě trochu zklamal urychlený konec. Ale bylo to hodně napínavé hned od začátku,bez slabého místa.

19.05.2018 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Opravdu krásná kniha nejen pro děti. Já si ji koupila sama pro sebe a myslím si, že se k ní zase někdy vrátím.

02.01.2023 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Tak to teda byl pár k pohledání. Deborah mi byla čím dál víc nesympatičtější, to jak se chovala ke svým dětem mě hodně štvalo. Celkově se z ní stalo "něco", co bych nenazývala ženou. Bylo to sice trochu přitažené za vlasy, dost mi vadilo přeskakování v čase, ale musela jsem pořád číst dál a dál ..

07.09.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Celý příběh byl jedna velká napínavá jízda a při některých překvapeních mi skoro spadla brada. A ten konec .. při dočtení ze mně jen vylítlo slovo - doprčic. To už je fakt konec? A kdy vyjde další díl? Ještě letos? Příští rok? To musím tak dlouho čekat?!

27.06.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Pane jo, tahle spisovatelova třetí knížka se mi líbila ze všech nejvíc. Měla jsem trochu strach, že to bude kopie "Rosemary má děťátko", naštěstí se to začalo ubírat jiným směrem. Za ten konec můžu jen poděkovat.

10.03.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Ani další díl mě nezklamal, i když se mi zdál být trošku jiný, než ty předchozí, takový klidnější .. Paní Angela prostě umí!

18.02.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Jedna z mála knih, které mi nedaly spát. Musela jsem vědět, kdo je ten tajemný návštěvník a jestli Elle opravdu jen blouzní z nevyspání. Paráda.

03.01.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Spisovatelku jsem zaregistrovala, když měla vyjít Letuška z economy. Jenže mi stačilo přečíst pár ukázek a byla jsem zklamaná a knihu si nekoupila. Recenze na Všechno nejlepší, Anno, mě zaujala a tak jsem to riskla. A rozhodně nelituju. Jsem nadšená. Annu jsem si zamilovala a i když jsem byla zvědavá, jak její příběh dopadne, nerada jsem se blížila čtením ke konci. Chtěla jsem, aby její příběh pokračoval a já mohla číst dál. A ta krásná obálka tomu všemu dodala ten správný šmrnc.

31.12.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Asi jsem čekala víc. Víc brutality a vraždění, že to opravdu bude "show". Ale zklamaná nejsem a jdu do dalšího dílu. Poe je fajn a Tilly mě nejednou hodně rozesmála. Jen nevím, jestli lidé s tak vysokým IQ dokáží být tak mimo realitu, ale asi ano .. (stan a otvírák na konzervy mě dostaly k záchvatu smíchu).

12.12.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Někdy se mi dialogy zdály trošku kostrbaté. Ale jinak jsem byla moc mile překvapená. Oba dva kluci každý jiný, ale oba dva tak křehcí. Určitě si přečtu i pokračování.

29.10.2020 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Jsem nadšená. Žádné složité kombinace, s pamatováním postav jsem neměla problém. Maarten S. Sneijder je tak trochu magor, ale dokáže pobavit. Těším se na další pokračování ..

25.09.2020 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Vypadá to, že pokračování této série už nebude, což mě moc mrzí. Bea a Florin mě bavili, stejně se mi líbily zápletky v každém dílu.

25.02.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Příběh byl pěkný, ale kniha se mi zdála být hodně roztahaná, klidně bych ji trochu zkrátila. Nějak jsem se tím prokousávala a necítila jsem potřebu číst dál a dál jak to dopadne. Jako thriller mi to moc nepřišlo. Čekala jsem trochu víc.

09.10.2021 3 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Potřebovala jsem nějakou oddechovku pro zasmání a tak jsem náhodou v knihkupectví sáhla po téhle knížce, aniž bych si předem četla hodnocení. Paráda. Nezklamala. Tata a jeho dcera napsali skvělé povídky a představa, že to opravdu všechno zažili .. Určitě si koupím i druhý díl.

12.08.2021 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Přemýšlím, co napsat, ale nějak nevím. Možná proto, že jsem nevěděla, co od knihy "přesně" čekat, když jsem si ji koupila. Snad výbuchy smíchu? To asi ne, když příběh začíná sebevraždou. Teď jsem tak zvláštně mile smutně překvapená. Asi ve mně ty pocity dlouho zůstanou, mám o čem přemýšlet.

13.03.2021 4 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Napínavé až do samotného konce .. (nešla jsem smažit kapra dřív, než jsem to dočetla). Ale to překlopení z thrilleru na červenou knihovnu mi tam trochu vadilo. Nečetla jsem jiné spisovatelčiny knihy, ale určitě ještě nějakou zkusím.

27.12.2020 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Mám takové rozporuplné pocity. Nebavily mě ty pohádkové příběhy, i když vím, že měly svůj smysl. Bylo to spíš smutné, než veselé a nesmála jsem se tak, jak jsem čekala, že se budu smát .. tak jako u jeho jiných knih. Při větě : "Myslela si, že zachránila nesprávnou dceru" ve mně dost hrklo a musela jsem si dát ve čtení chviličku pauzu.
Pro mě asi nejlepší hláška - "Pokud by měla diskvalifikovat každého, kdo se někdy zachoval špatně, velice brzo by jí přátelé došli." Silný příběh, asi až moc.

23.12.2020 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Sice se mi první díl líbil o trošku víc, i tak to bylo parádní čtení. Max s Konou byli skvělí. S Holtovou to doufám bude mít jinou dohru. Bylo by škoda vyřadit takovou šéfovou ze hry.

20.12.2020 5 z 5