elotriel elotriel komentáře u knih

Třináctá komnata Třináctá komnata Vladimír Neff

Četla jsem ji kdysi před lety a už se nepamatuji jestli se mi líbila. Teď jsem ji přečetla v rámci čtenářské výzvy a občas jsem u čtení dost trpěla. Dějová linka se mi líbila, ale místy mi to přišlo zdlouhavé a rozvláčné, pak zase přišel úsek, který jsem četla jedním dechem. Myslím, že už se k ní nebudu vracet.

28.09.2023 2 z 5

Soumrak Hadlasuc rodu - I. díl Soumrak Hadlasuc rodu - I. díl Jan Vrba

Fakt dobrá knížka o životě na gruntu, v chalupě i na faře. Četla jsem jedním dechem a těším se na další dva díly.

28.09.2023 5 z 5

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Nelíbila se mi, místy nelogické a nenavazující.

17.07.2021 1 z 5

Romance o Závišovi Romance o Závišovi Jiří Mařánek

Moc se mi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem.

17.05.2021 5 z 5

Hudba pramenů Hudba pramenů Otokar Březina (p)

Kniha mne oslovila svou poetikou a myšlenkami. Člověk se musí naladit na styl spisovatele, aby byl schopen ji přečíst (husté řádkovaní téměř bez odstavců a dlouhá souvětí). Některé věty jsem četla opakovaně, abych pochopila co chtěl autor říci. Shrnutí třemi slovy - pohlazení po duši.

13.02.2021 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Napřed se mi co čtení moc nechtelo, ale z knihy se vyklubal příjemný románek, který se hezky četl. A nakonec jsem ho přečetla jedním dechem.

10.10.2020 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Jak se mi do její četby moc nechtělo a odkládala jsem ji až skoro na konec výzvy, tak se mi pak překvapivě líbila. Uchvátil mne způsob života na voru a hlavně barvitý popis okolo plujících obyvatel oceánu. Chvílemi jsem si přála být na voru a vidět to na vlastní oči.

05.11.2019 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kniha je psaná zvláštním způsobem - když jsem ji otevřela a přečetla půlku první stránky - odložila jsem ji s přesvědčením, že tohle prostě nedám a knihu číst nebudu. Druhý den mi to ale nedalo, a zkusila jsem to ještě jednou. Překvapilo mne, že už se mi to četlo lépe a nakonec jsem knihu přečetla i přes netypické užívání poangličtěných slov. Příběh je drsný, ale zajímavý. A nakonec rada - na konci knihy je překlad použitých výrazů, na což jsem přišla, až když jsem byla v polovině knihy:).

17.05.2019 3 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hezky se četla, příběh je napínavý, nechybi ani romantika, láska a odpuštění.

04.05.2019 5 z 5

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Kniha mne zvláštním způsobem oslovila, ale vadilo mi přeskakování v čase.

18.03.2019 3 z 5

Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Skye Alexander

Přehledně napsané, hezky se četla i když se některé rady opakují.

17.02.2019 4 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Drsné...

24.01.2019

Muž, který přijel na Vánoce Muž, který přijel na Vánoce Bethany Campbell

romantická oddechovka :)

06.11.2018 4 z 5

Fialový hrom Fialový hrom Jaroslav Hašek

Krátké povídky, líbily se mi tak napůl. Některé mě nebavily, u jiných jsem se naopak bavila královsky:).

20.10.2018 3 z 5