Elliska63 Elliska63 komentáře u knih

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Jsem fangirl Divergence, takže pro mě knížka byla něco úžasného. Čtyři asi čtyřicetistránkové povídky + 3 krátké kapitoly z pohledu Tobiase z přímo knížky Divergence. Osobně se mi knížka moc líbila a jsem za ní moc vděčná :) Dozvěděla jsem se Tobiasův pohled a o jeho životě a o některých postavách, které se objevili v triologii a člověk o nich moc nevěděl (Zeke, Shauna, Max a Eric, ... ) Moc za tu knížku autorce děkuji, i když určitě není tak dobrá jako Divergence, Rezistence nebo Aliance, pořád je dokonalá :DDD Doporučují ji všem fanouškům Divergence :DD

20.11.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížka je zajímavá, svým tématem i stylem psaní. Povaha Guse a Hazel je originální a oni se navzájem skvěle doplňují. Když jsem brečela, zároveň jsem se i celou dobu smála, za což autora obdivuji, protože zkombinovat tyto dvě emoce je docela obtížné. Knížka je obohacena spoustou citátů, které dávají člověku chuť do života. Moc mu děkuju za tuto knížku, za ukázání toho, že i v nejhorší situaci se člověk nesmí vzdát té poslední naděje, a že musí aspoň trochu vtipkovat.

24.05.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Můžu jenom říct, že ta knížka je úžasná, okamžitě jsem si jí dale mezi své nejoblíbenější triologie. Uchvacuje mě jejich svět a to jak bojují za svobodu. Autorka měla geniální nápad s vytvořením této série. Jedinou výtku k autorce mám, Beatrice tvrdí, že před ostatními nebrečí a neječí. Ovšem já jsem téměř na každé třetí stránce četla, jak brečí před Tobiasem do rukávu, aby si toho nevšiml, ale on si toho stejně všimnul. Tohle je jedna z mála výtek, které mi na knížce vadily. Ať si každý říká, že má raději Hunger games, u mě prostě zvítězila Divergence!!! :)))

18.05.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Knížka pěkná a dobře napsaná a rozhodně vás nutí si přečíst další díl. Opět prostě nejlepší postavou Jace se svým humorem :) Jinak se knížka hodně pohnula, co se týče děje, ale vztahy mezi postavami je takový zamotaný pro mě. Knížku doporučuju.

05.08.2014 2 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Knížka se čte jednoduše, ale zároveň si myslím, že se u ní každý musí určitým způsobem zamyslet nad životem. Osobně bych knížku doporučila a těším se na její pokračování :)

24.08.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tento díl je úžasný, má to spád. Tris a Tobias se postupně sbližují, ale nemají to jednoduché. Musí prchat před Jeanine, později si i kvůli některým věcem lžou, trochu to narušuje jejich vztah a důvěru. Ta se naštěstí vrátí. Ten příběh je silný, svým způsobem nedokončený a proto doufám, že další díl bude bomba. Někdy mě u toho mrzí, že ty díly mají pouze 400 stránek. I love Divergent, Insurgent and Allegiant.

20.05.2014 5 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Tuto knížku jsem si zamilovala! Nejdřív jsem tedy viděla film, který se mi líbil a také se stal jedním z mých oblíbených, ale když jsem si přečetla knížku, byla jsem nadšená ještě víc. Nádherně je tam popsaná láska mezi Rickem a Evelyn, vzkříšení Imhotepa atd... O proti filmu se mi líbí láska mezi Evelyn a Rickem mnohem více. Jejich letmé pohledy a doteky. ♥

06.04.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížka super, i když občas trochu zdlouhavé. Úžasný humor, jak Aljašky, Válečka nebo Plukovníka. Všechny tyhle postavy jsem si zamilovala, kvůli jejich originální osobnosti a nápadům. Těším se na další knížku, kterou jsi od Johna Greena přečtu.

05.08.2014 3 z 5

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

Typický druhý díl u mě prostě vede jednička! Ale i přesto to bylo úžasné čtení. Dokonce jsem se rozbrečela, když Evy umřela. Bohužel mi vadili dlouhé scény s Imhotepem, zatímco když tam bylo něco s Rickem a Evelyn dávala jsem pozor na 110%. Každopádně zajímavé a pěkné čtení.

06.04.2014 5 z 5