ElInWonderland ElInWonderland komentáře u knih

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Takový miloučký příběh, který se rychle čte a dostanete od něj to, co jste čekali. Bylo to vtipné a oddechové.

11.03.2022 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Opět jsem nadšená, opět zhltnuto jako malina a opět potřebuju další díl.

03.11.2023 4 z 5

Možnost B Možnost B Sheryl Sandberg

No, řekla bych že způsob vyjádření na toto téma je zde ryze americký. Nevím jestli by zde prošlo, že když se žák necítí psychicky dobře, tak jej učitelka vyzve ať se jde během hodiny projít se spolužákem kdoví kam a na jak dlouho. Smrt blízkého a milovaného člověka je samozřejmě hrozná část reality, kterou prožívají všichni bez ohledu na to kdo a kde jste. Jenom mi nesedí autorčino pojetí a pohled na věc, neříkám že je to špatně, jen mi to nesedlo a popravdě jsem knihu odložila a už ji asi číst nebudu.

09.04.2023 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Zjišťuju, že Mona Kasten nezklame. Série začít znovu byla výborná a měla jsem obavu ze středoškolského prostředí a laťky kterou Mona nastavila a i když se mi osudy z Woodshillu líbily o něco víc, tak mě to i tentokrát bavilo a opět to bylo velmi čtivé.

14.08.2022 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Zajímavá kniha plná myšlenek, které nám šrotují v hlavě, ale neříkáme je nahlas. Ani nevím jak příběh popsat, sbíhá se zde několik časových období, několik postav nás nimi provází a jejich smysl v tomto příběhu zjistíme až na konci. Je to kniha u které se nad některými slovy zapřemýšlíte a zároveň se nemusí líbit všem. Osobně jsem hodně částí textu podtrhovala, až si budu jednou knihou zase listovat, chci narazit na pro mě důležité myšlenky. Určitě bude jednou z mých oblíbených knih v knihovně.

10.07.2022 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Začátek knihy mě hodně bavil a skoro jsem si myslela, že to bude moje oblíbená kniha, ale potom to jen upadalo až do samého konce. Povaha Eleanor byla vážně matoucí a pak už jsem měla jen pocit že Park má vůči ní silnější pocity než ona. Autorka měla dobrý námět s uvěřitelnými postavami, ale po tom nadějném začátku jsem očekávala mnohem víc.

14.02.2022 3 z 5

Hon na Escobara Hon na Escobara Steve Murphy

Knihu jsem přečetla, právě díky seriálu Narcos, který hodně doporučuju! Upřímně mě trochu nudilo prvních 100 stran, kde agenti popisují své životy a jak se k té práci dostali, ale to bylo tím, že jsem dychtila po té akci. Ta se otevírá v druhé polovině knihy a je dost těžko představitelná. Tolik mrtvých a každou chvíli čekáte až skončíte někde zmasakrovaní taky. Práce všech útvarů byla neskutečně náročná a jak je dobře známo né nadarmo. Oceňuji taky obrazovou přílohu.

30.01.2022 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přiznám se, že jsem dlouho tak u knihy netrpěla a není to tím, že už nejsem cílová skupina, ale nemohla jsem to vůbec dočíst. Ve filmové podobě jsem Stmívání jako mladší holka milovala a nepopírám, že je to bizarní, no a tak jsem jsi řekla, že bych konečně mohla přečíst i knihu. Ne ne ne největší chyba, jestli existuje špatný návod na vztah, tak je to tato kniha Bella je naprosto posedlá klukem, který jí říká, kdy má jíst, spát, chodit, pít mluvit... a ona ho poslouchá skoro na slovo, a i když je někde sama stále myslí na to, co by jsi asi myslel Edward. Strašně mě to štvalo, tak moc, že jsem tu knihu jednoho dne zavřela a už ji asi nikdy neotevřu, možná že se to v nějakém bodě děje zlomí a možná bych pak pochopila, proč to má takovou popularitu, ale já už prostě nemohla. Pro mě je to velké zklamání. Nejhezčí se mi zdály popisy městečka a hlubokých lesů a Charlie byl taky fajn.

Mám pocit, že jsem viděla jiný film nebo četla jinou knihu, protože si neumím vysvětlit, proč mi byli Bella a Edward ve filmu sympatičtí a v knize jsem je nesnášela.

19.11.2021 2 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

O dost lepší než první díl. Děj se hýbal a obě hlavní postavy byly zajímavé, na konci mi přišla zápletká s 'maminkou' zbytečná, ale jinak se mi to četlo dobře.

10.12.2023 3 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Jsou i horší knihy v této kategorii, ale že by mi to vyloženě líbilo se říct nedá. Občas jsem nechápala jednání hlavních postav a někdy tam byly moc hezké momenty melancholie. Někdy jsem s Tate souznila a někdy mi lezla na nervy a Jared, stále nevím co si o něm myslet.

10.12.2023 3 z 5