ElikaS ElikaS komentáře u knih

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Musím říct, že jsem si tento příběh moc užila. Vi Keeland mám ráda a rozhodně ani tentokrát nezklamala.
Příběh byl zajímavý a bavilo mě odkrývat Grantu příběh, i když poměrně brzy jsem uhodla, co se asi tak stalo. Každopádně to pro mě byl poměrně drsný motiv, takže i nějaká ta slzička ukápla. Ale vše autorka vyvažovala i vtipnými pasážemi. Dědu jsem si vyloženě zamilovala.
Ocenila jsem, že knížka byla přece jen v něčem originální, a to v tom, že se nepatlala ve vztazích na pracovišti, jako to je snad u všech romantik z prostředí kanceláře. Zároveň mě bavil Grant, který nebyl typickým arogantní milionářem, ale byl přímý a na nic si nehrál. To byla příjemná změna.
Celkově se mi knížka moc líbila.

08.02.2023 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Jedná se o moje první seznámení s Nesbem a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Knížka mě moc bavila.
Charaktery jednotlivých postav byly skvěle propracované a hlavně uvěřitelné. Umím si představit, že prostředí, ve kterém hlavní postavy vyrůstaly, je mohlo takto poznamenat a zavést až k řekněme extrémnímu jednání.
Roy mi trochu připomínal mého oblíbeného Joe Goldberga a Karl ten byl vůbec kapitola sama pro sebe.
Musím ocenit i smysl pro humor, ten cynický nádech, který knížka měla se mi moc líbil.
Další skvělá věc byla, jak byl příběh vystavěn - prolínání minulosti a přítomnosti se autorovi skvěle povedlo a knížku příjemně oživovalo. Navíc byla knížka i dík tomu velmi napínavá a byla jsem pořád zvědavá, co bude dál.
Na konec musím říct, že knížka byla velmi originální a i po jejím přečtení si nejsem jistá, do jakého žánru ji zařadit. Thriller, psychologický thriller, detektiva nebo snad společenská próza? Nevím, ale každopádně výborná knížka.

30.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knížka mě velmi zaujala svým názvem, anotací i obálkou. I když jsem původně čekala úplně jiný příběh, knížka se mi i tak líbila. Příběh je poměrně depresivní, ale má vyznít optimisticky a motivačně, to se myslím povedlo. Knížka rozhodně přináší mnoho námětů k zamyšlení. Cestování mezi jednotlivými životy mě bavilo a byla jsem vždy zvědavá, kam se podíváme tentokrát.
Jediné co bych knížce vytkla je, že je opravdu hodně předvídatelná a chybí jí nějaký wow efekt.

18.01.2023 4 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Wow, tak tohle byla síla. Už předchozí knížky autorky se mi líbily, ale tahle mi přišla nejsilnější.
O Koree jsem z historických souvislostí věděla jen úplné základy, takže mi knížka značně rozšířila obzory a dozvěděla jsem se spustu nového. Mentalita místních obyvatel mi přišla v mnoha ohledech naprosto nepochopitelná, ale zajímavá.
Knížka je napsaná tak, že vzbuzuje silné emoce, třeba popis incidentu 43 byl brutální, syrový s neskutečně emotivní.
Knížku rozhodně doporučuji

11.01.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Josie Quin mám ráda a celá série mě moc baví. Je napsaná velmi čtivě a krátké kapitoly přidávají na dramatičnosti a napětí.
Byla jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco víc o Noahovi, který je mou oblíbenou postavou. I když v tomhle díle byl občas trochu protivný, ale vzhledem k okolnostem se to dá pochopit.

05.01.2023 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Knížku jsem si vybrala pro účely čtenářské výzvy a musím říct, že mě dost překvapila. Kam se na toto dílo hrabou dnešní erotické romány. Lady Fuckingham je naprosto regulérní porno, které v době prvního vydání muselo určitě vzbudit vášně. Knížka se mi líbila.

07.12.2022 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza je pro mě sázkou na jistotu a to nejen díky samotné knížce, ale i vzhledem k interpretaci Martina Stránského, díky kterému jsou pro mě tyto detektivky povýšeny ještě o ležel výš.
Další díl ze série Eriky Fosterové si drží laťku předchozích dílů a baví mě nejen samotné vyšetřování zločinů, ale i vzájemné vztahy jednotlivých vyšetřovatelů. Tentokrát vyšetřované zločiny nebyly extrémně brutální svým provedením, ale o to lepší byla samotná zápletka, motivace a celé vyšetřování. Musím vyzdvihnout úplný závěr, který mě překvapil a jednalo se o zajímavý zvrat.
Zatímco série Kate Marshallové má pro mě tendenci sestupnou, tak Erika mě baví s každým dílem snad víc a víc. Už se těším na novinku :-)

22.09.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Knížka Návrh patří mezi mé nejoblíbenější knížky vůbec, takže když na tuto knížku odkázala hlavní hrdinka jiné knížky, hned jsem dostala chuť si ji znovu přečíst. A tak jsem se do toho pustila.

"Hanna Wellsová očividně nemá se sportovci moc zkušeností. Umíme být zatraceně tvrdohlaví. A co máme všichni společné? Nikdy, nikdy se nevzdáváme."

Elle Kennedy umí napsat úžasné příběhy, u kterých se zasmějete, ale mají i hlubší myšlenky, a přesně tak tomu je i v této knížce.

"Sex je založený na důvěře. I když toho druhýho třeba nemiluješ, i když je to třeba jenom jednorázovka, pořád je nutná hodně velká dávka důvěry, aby ses někomu otevřela, protože jsi při tom zranitelná. A nejzranitelnější jsi při vyvrcholení.“

Hanna mě bavila, na to čím si prošla ji zůstalo zdravé sebevědomí a její často sarkastické poznámky byly velmi příjemným osvěžením, navíc je to hrdinka, která z hlavního hrdiny nejde hned do kolen a naopak si ho příjemně dobírá.

"Kámo, stojíš nade mnou nahatej a v ruce máš svý péro. Jestli mě nevyděsí tohle, tak rozhodně ne něco, co bys mohl říct.“

Garrett je zlatíčko, kterého si musíte zamilovat. Hrozně se mi líbilo, jak ke všemu přistupoval, ať už to bylo k Hannině delikátní žádosti nebo v závěru.

„Zlato, klidně bych se díval, jak se ty díváš, jak zasychá barva, a stejně bych se nenudil.“

Obecně má knížka strašně moc skvělých pasáží, ať už to jsou momenty, kdy se Garrett pokouší Hannu přesvědčit, aby mu pomohla nebo scéna v hokejových sprchách :-D

"Vážené mlýnské kameny, nerad vás poznávám."

Koření knížce dodávají i Garrettovi spolubydlící, kluci jsou úžasní a je s nimi legrace. Když už tuhle sérii začnete, musíte jí přečíst celou. :-)

Skvěle se autorka i poprala s minulostí obou hlavních hrdinů, která knížce dodala hloubku.

"Někdy se k vám lidi přikradou a najednou ani netušíte, jak jste kdy mohli být bez nich."

Rozhodně doporučuji, s touhle knížkou snad nejde sáhnout vedle.

23.03.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Na knížku Idol jsem se dlouho chystala, ale pořád jsem se k ní nemohla dostat a vždycky ji něco předběhlo. Teď konečně přišel její čas a jsem za to moc ráda. Knížka mě velmi příjemně překvapila.

Očekávala jsem romantiku s prvky erotiky, která nebude mít žádnou větší myšlenku. Ale ta knížka měla svoji hloubku nebo alespoň já jsem si ji v tom našla.

"Život má ovšem jednu ošemetnou vlastnost - dokáže se v jediném okamžiku změnit."

Kromě toho mě knížka pobavila, některé hlášky byly skvělé. Chemie mezi Libby a Killianem fungovala na jedničku. Ale i interakce s ostatními členy kapely byla skvělá.

"Nejhorší, co můžete v životě udělat, je ze strachu nepřijmout příležitost."

Trošku neuchopitelný pro mě byl Scottie, kterého jsem si pořádně neuměla představit, takže jsem zvědavá, co přinese další díl.

Úvodní kapitola z minulosti a budoucnosti dala knížce prvek napětí, díky kterému jsem mohla trošku spekulovat, o tom jak to s Libby a Killianem vlastě skončí.

"Láska ti zlomí srdce, úplně tě zničí - je to dokonalý, stravující chaos."

První část, která se odehrává na ostrově mi přišla parádní. Ono obecně na těchto knížkách bývá nejlepší to úvodní škádlení hlavních postav.

"Slova jsou jednoduchá, Killiane. Skutečný život je mnohem zamotanější."

Jedná se o parádní oddechovku, která vás naláká k přečtení dalších dílů

04.02.2022 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jako zatím pokaždé jsem z Gaimana nadšená!
Příběh je skvělý, hrozně mě baví, jak se spisovatel vyhýbá typickým stereotypům - viz například Silas, jeho povaha naprosto odporuje všem běžným klišé. Mimo to má úžasnou fantazii a dokáže vykreslit zajímavý svět v téměř jakémkoli prostředí. Obecně nemám hřbitovy ráda a přijdou mi děsivé, ale v tomhle podání ... :-)
Knížka mě pobavila, ale zároveň v ní byly i velmi zajímavé myšlenky, například rozhovor Nika a Silase o smrti a mrtvých byl dokonalý.
Postavy jsou napsané tak, že si je musíte oblíbit - slečna Lupescu, Silas, Líza, Nik i další byli skvělí a i Jack má své kouzlo.
Navíc oceňuji konec, který měl zajímavé rozuzlení, které jsem v některých ohledech nepředpokládala a to je vždy velké plus.

27.09.2021 5 z 5

Drákula Drákula Bram Stoker

Knížku Drákula jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a jsem ráda, že jsem si díky ní opět rozšířila obzory. Asi jo každý si Drákulu spojí s upírem, ale jeho knižní příběh jsem vlastně vůbec neznala.
Líbil se mi styl, jakým je knížka napsaná. Forma dopisů a deníkových záznamů pro mě byla vcelku atraktivní.
Celý příběh byl rozhodně napínavý a byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne. I když úplně jako horor mi knížka nepřišla. Napínavá byla, ale že by vyloženě děsila, to zase ne. Každopádně za to asi může těch více než 100 let. :-)

01.09.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tenhle díl byl skvělý a líbil se mi o fous víc než ten předchozí. Eriku jsem si oblíbila již v předchozím díle a jsem ráda, že si zůstala věrná tentokrát. Její zarputilost a tvrdohlavost mě baví, ovšem i tady mě mrzelo policejní pletichaření. Mám ráda když se detektivové věnují své práci a ne hádkám s nadřízenými či kolegy, kteří jim dělají naschvály.
Významnou roli hrál v tomto díle Isac, který mě také bavil a líbilo se mi, že se autor nebál zvratů v jeho životě.
Co se mi na knížce hrozně líbilo byly rozhovory Vévody s Nočním ptákem, které knížce dodali šmrnc a trochu té mrazivé atmosféry, tu obecně umí Bryndza hezky vykreslit.
Jediné, co bych knížce trochu vytkla je, že je poměrně předvídatelná a brzy přijdete na to, kdo je pachatel.

23.08.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Pokračování Josie se mi líbilo a ráda jsem se k ní vrátila. Josie mi bylo v průběhu knihy trochu líto, v soukromém životě, to fakt nemá jednoduché. Doufám, že v dalších knížkách už konečně najde aspoň trochu štěstí.
Každopádně samotné vyšetřování mělo spád, hezky se četlo, byla jsem napnutá, jak to bude dál, ale přesto se mi to zdálo trochu překombinované.
Navíc ten závěr, kdy jsme přišli na pachatele a na všechny jeho činy a důvody se mi zdál teda hodně přitažený za vlasy a nereálný.
Každopádně celkově se mi knížka četla dobře a doufám, že vyjdou další díly a k Josie se budu moct vrátit.

04.08.2021 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Knížky Elle Kennedy miluji a když se spojí se Sarinou Bowen je to vždy boží! A ani tentokrát to nebylo jinak! Pokud autorky znáte, určitě víte, co od nich čekat a přesně to dostanete. Jedná se o vtipnou, erotickou a příjemnou gay romanci, kde se kluci musí vyrovnat nejen se svým okolím, ale hlavně najít sami sebe.

Luka jsem si hned oblíbila, mám tyhle typy ráda. Keaton si mě postupně získaval. Zbožňuju, jak spisovatelky umí popsat nově se rodící lásku, vystihnout chemii mezi hlavními postavami a zároveň to skvěle proložit humorem. Což předvedly už v sérii Him, kterou mám jen tak mimochodem pořád v hlavě a byla o malinký fousek lepší. :-)

Co bylo bezva bylo zapojení biologie, dozvěděla jsem se hromadu vtipných zajímavostí a některé si i vyhledala, když už to Keaton navrhl :-D

A teď pozor na případný SPOILER! Jedinou nevýznamnou výtku mám, že mi neseděl obrat rodičů Keatona, přišlo mi to na sílu a nesedělo to s tím, jak byli (především otec) na začátku vykresleni. Zase na druhou stranu plus za to, že chování Lukovi rodiny mi přišlo ze života a reálné.

03.04.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Tohle je naprosto perfektní knížka. Je vtipná, plná praktických příkladů a zajímavých příběhů a při tom nesmírně užitečná. Jako někdo, kdo první pomoc probíral naposledy v autoškole, jsem se dozvěděla hromadu užitečných informací.
Oceňuji, že informace o tom, jak se v krizových situacích chovat byly podány stručně, jasně a výstižně. A vzhledem k tomu, že každý typ krizové situace byl dokreslen příběhem podaným s velmi osobitým humorem, myslím, že mi to v hlavě chvíli zůstane.
Rozhodně každému doporučuji, jsou tam informace, které snad nikdy nebudete potřebovat, ale rozhodně se neztratí.

17.03.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Když se spojí Vi Keeland s Penelope Ward vždy vznikne krásný dojemný romantický příběh, u kterého se skvěle pobavíte. Ani Boháč z Park Avenue není výjimkou. Je to příběhem, u kterého se zasmějete a i nějaká slzička ukápne.

Zcela výjimečně se jednalo o romantický příběh, který byl do značné míry překvapivý a neodhadnutelný. Navíc byl napsaný, jak už je u autorek zvykem, velmi čtivě. Hlavní hrdina Hollis je naprosto typický – arogantní drsňák, který je vlastně citlivý medvídek se zlomeným srdcem. Elodie je krásná, sebevědomá žena, které chvíli trvalo, než si udělala jasno ve svých citech. Oba mě celkem bavili. Ale ze všech postav jsem si nejvíc oblíbila Hayle. Celému příběhu dodala korunu zápletka s Bree, která příběh ozvláštnila.

Co musím vyzdvihnout, protože mě to hrozně potěšilo, byla kratičká vsuvka s Chancem a Pixy (z knížky Drzý bastard). Tahle jemná provázání mám moc ráda.

Knížku doporučuji

25.01.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Výborná detektivka. Naprosto mě dostal styl psaní, práce s asociacemi. To bylo výborné. Hned z prvních stran knížky naprosto čiší deprese a pesimismus, což sice úplně nemusím, ale tady mi to nevadilo a skvěle se to k příběhu hodilo.
Líbilo se mi, že vraždy tentokrát nebyly nijak extra brutální (zase na druhou stranu už tak bylo dost strašné, že oběti byly děti) a autor se zaměřil spíše na psychologii postav. Super bylo i střídání vypravěčů a jejich úhly pohledu.
Autorovi se skvěle dařilo vybudovat napětí, stále jsem čekala, co bude dál, jak to všechno do sebe zapadne a trochu se bála, jestli nebude moc překombinované a musím říct, že nebylo Naopak, všechno do sebe pěkně zapadlo a dávalo to smysl. Jen ten konec mi přišel až moc svižný, ale v podstatě to ničemu nevadilo, protože vše se zvládlo uspokojivě vysvětlit. Rozhodně se pustím i do dalších dílů série.

29.10.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Celou sérii Off Campus jsem si oblíbila. Ale první díl je naprostá špička. Špičkování Hanny a Garretta bylo parádní. U knížky jsem se neskutečně pobavila a Garra si zamilovala.

29.05.2020 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Příběh Logana a Grace byl výborný, i když nebyl tak vtipný jako první díl, přece jen Grace byla spíš romantička, i tak to bylo super.

29.05.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

To bylo tak něžný a sladký, při tom ale příběh měl myšlenku a silné téma. Rozhodně to není moje poslední knížka od autorky a doporučuji.

25.04.2020 5 z 5