ElGreco ElGreco komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Hrooooozně nezáživné putování v post-apo světě. Některá díla jsou určitě geniální, ale občas cákanec na velkém plátně je prostě cákancem a ne malířovým vyjádřením osamocenosti lidské existence ve vesmíru.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Štve mě, když vidím, jak většina lidí fandí hrdinům Kmotra! Jsou to zločinci, kteří se na oko řídí jakýmsi etickým kodexem a vlastní morálkou. Jenomže v praxi jediným měřítkem byly a jsou peníze. Ale ano, chápu. Autor je vykreslil hezky, tak můžeme fandit!

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Třetinu knihy se mi chtělo zvracet, třetinu jsem se nudil, třetinu nadšeně hltal. Zvláštní věc, tahle Budoucnost.

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Taková naivní blábolovina o místním Šuhaji, který bohatým bral a chudým dával, ženský se po něm mohly utlouct a staré babky ronily slzy radosti, jen co ho viděly plivat pecky z jejich višně. No a tato idyla by mohla trvat až do dnešních dnů, kdyby se ho ti zlí, oškliví policajti nerozhodli čapnout za zadek.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pátým dílem se loučím a přestávám sledovat tvorbu tohoto Dána. Jsem unaven z mezietnického špičkování s Asadem, podivínsky podivnou Rose a Carlem, který mrví, na co přijde, aby na závěr opět slavil triumf.

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Tohle Vieweghovi nejde. Měl by se držet scénářů k filmům o vyčpělých manželských vztazích, to je jeho parketa.

03.10.2017

Šťastný poutník Šťastný poutník Mario Puzo

Nechci strhávat autorovu prvotinu (všechny moje prvotiny spolehlivě pohltily útroby bezedného šuplíku v psacím stole), ale tohle je ztráta času.

Rodina Rodina Mario Puzo

Tak akorát historie, akce, nahých těl a politiky. Velmi čtivý výlet do minulosti!

Blázni umírají Blázni umírají Mario Puzo

Ze začátku trochu nezáživné. Mnoho podrobností, lidí, osudů. Postupně vše začne dávat smysl. Chce to jen vydržet a neodkládat knihu.

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Nepříliš zdařilé. Bohužel i mistr tesař se někdy utne.

02.10.2017

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Skvělý nápad, který zabíjejí zcela praštěné zvraty v dějové linii. Kniha postupně ztrácela logiku a moji pozornost.