ELENtheKNIHOMOL ELENtheKNIHOMOL komentáře u knih

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Od začátku mě vyprávění zcela pohltilo a byla jsem rozhodnutá přečíst to na jeden zátah.
Tohle není jen tak obyčejný příběh s erotickými prvky.
Tohle je naprosto famózní fantasy,protkané nenávistí a neskutečnou touhou.
Kniha je nabytá erotikou téměř od začátku a co se jí týče, myslím že se ještě nikomu nepovedlo o ní psát takhle dobře. Autorka "to" popisuje takovým způsobem, jakoby akt jako takový byl magický okamžik.Člověk má prostě hned chuť na ten sex.Při některých scénách jsem se chytala za ústa a jindy mi motýlci létali celým tělem.

Nechápu jak spisovatelka dokázala udělat z chladného, krutého a zvráceného prince tak oblíbenou postavu.Kardese si podle mě zamiluje každá žena, ať už chce nebo nechce.Budete ho ze začátku nenávidět a pak milovat.Až si přečtete tuto knihu,potom pochopíte o čem tu píšu.
Konec příběhu mě úplně rozdrtil a posadil na zadek,Míša prostě ví, jak nalákat na druhý díl.
Takže pokud máte rádi fantasy a pikantní erotiku,nevadí Vám trochu zvrhlosti,dominance a vraždy.Pokud chcete poznat,jak chutná hřích,tak Vám tuto knihu doporučuji všemi deseti.
Má to děj, který je skvěle vymyšlen a díky erotické lince Vás zaručeně nebude nudit.

24.04.2023 5 z 5

V lásce a válce V lásce a válce Maggie Brookes

Toto je strhující milostný příběh zasazený do španělské občanské války.
Román začíná tím že Lucy,mladá angličanka,je zamilovaná do dvou bratrů (Jamieho a Toma).
Jeden jde bojovat za republikánskou stranu v občanské válce,a druhý se přidá k Francovi a bojuje za jeho fašistickou stranu.Dva bratři se tak ocitli na opačných stranách konfliktu a my máme možnost poznat ideologii této války z obou pohledů. Navzdory přání svého otce Lucy také odcestuje do Španělska, aby byla blíž oboum mužům a zároveň chce být nápomocná při záchraně životů bezpočtu žen a dětí v této kruté válce. Jako dobrovolnice chce pomáhat místním uprchlíkům,to ale není její jediný motiv cesty,hodlá taky najít Jamieho a Toma a přivézt je domů dřív, než se nechají zabít.
Vývoj Lucyiny postavy prostřednictvím toho,čehož je svědkem a co prožívá, pečlivě postupuje s historicky přesným příběhem žen pracujících na záchraně osiřelých dětí.
Autorka se inspirovala skutečnými životy humanitárních pracovníků a vytvořila krásný příběh o naději a lidskosti ve válce.
Maggie nám v této knize nadávkovala ve správném množství historii,politiku,romantiku i napětí v kombinaci s jednoduchým vypravěčským stylem,čímž z románu udělala velice zajímavé čtení. Do knihy jsem se tak vžila, že když jsem své rodině chystala večeři, přistihla jsem se,jak v duchu přemýšlím o tom,kolik hladových sirotků by se z našeho jídla nasytilo.Co se týče milostného trojúhelníku,byla jsem stejně nerozhodná jako Lucy.
Byl to velmi historicky poučný a poutavý příběh.

21.03.2023 4 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Isarell zůstává uvězněna v katakombách Chribdy,krvožrouti rozhodují o jejím dalším osudu a staví ji před krutou volbu.Má se stát jednou z nich,nebo sloužit Pánu Bašty jako mentálně ovládaný bojový otrok.Podaří se jí sehrát největší roli svého života?

Tento díl je zase o kus lepší než předchozí. Příběh se skoro celý odehrává na nepřátelském území Chribdy,takže konečně poznáváme i kmen stále krvežíznivých Sarrei s jejich zvyky a způsobem smýšlení. Jsou to zrůdy a Isarell mezi nimi musí přežít, není na to ale sama.

Je úžasný sledovat jak se postava mladé divoženské grai vyvíjí. Z malé holčičky ze začátku prvního dílu je sebevědomá a silná žena. Hodně mě bavil její sarkasmus a větší množství vulgarit přesně odpovídalo tomu v jakém prostředí se nacházíme.

Tak jako předchozí díly je i tento velmi čtivý s absencí nudných částí a zároveň není zbytečně uspěchaný.
Ačkoliv tu máme opět další nové postavy je příběh stále přehledný a naopak se tím stal ještě více vtahujícím.
Kristina je schopná spisovatelka, bez problémů splétá a rozvíjí několik dějových linií.Její postavy, ač jich je celkem dost,jsou všechny dobře vykresleny a ke každé si vybudujete vztah,k někomu kladný a k někomu záporný.
Celkově je příběh skvěle rozjetý a jsem moc zvědavá na závěrečný díl.

Já pořád říkám, že je život krátký na to,abych četla jednu knihu dvakrát, ale tuto sérii si určitě za čas přečtu znovu.

19.02.2023 5 z 5

Králova spravedlnost Králova spravedlnost E.M. Powell

Píše se rok 1176.
Barling,vážený soudní úředník krále Jindřicha II.,je soudním dvorem vyslán, aby se svým mladým asistentem Stantonem vyšetřil brutální vraždu spáchanou ve vesnici nedaleko Yorku.
Případ se zpočátku zdá jasný.Podezřelý je zavřený v cele a obyvatelé vesnice spolu se svým lordem jsou si jisti,že je vinen.
Barling je připraven dát souhlas s popravou a jet domů, dokud si Stanton na případu nevšimne něčeho důležitého,něčeho, co mu nesedí a začne být přesvědčen o tom,že v cele čeká na popravu nevinný muž.
Na příbězích ze středověku mi vždycky dost vadí, že jsou velmi často sanovány... lidé mají čisté vlasy,všechny zuby atd.Tady tomu tak není, což je skvělé.Tato autorka pojala středověkou Anglii popravdě, přesně takovou jaká v té době byla- špinavé,páchnoucí,násilné a zpocené místo, kde lidé hodně umírají a život je dost nejistý a hrubý.
Máme tu dvě zajímavé hlavní postavy,které se nemají rády a učí se spolupracovat.Ani jeden z nich nebyl potěšen z toho,že byly pověřeni tímto úkolem.Během vyšetřování si vytvoří dobrý pracovní vztah založený na rostoucím vzájemném respektu.Jejich postavy a charaktery všech hlavních podezřelých i obětí jsou dobře propracované.Vyprávění plyne svižně a zároveň poskytuje čtenáři informativní obraz anglické společnosti a života na vesnici ve 12.století a pochopení důležitých soudních reforem,které byly charakteristickým znakem Jindřichovy vlády.
Zápletka je dobře vystavěná a ke čtenáři spravedlivá, se spoustou zvratů a falešných vodítek,které nám dávají prostor k hádání a přemýšlení.
Jediné co mi vadilo byly dost často se opakující aspekty kolem minulosti hlavní dvojice,které nám ale nebyly objasněny.Nejspíš si to autorka schovává pro příští díly.
Jako fanoušek historických detektivek se těším až si budu moci přečíst další díl z této série.

06.05.2023 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Ti z vás, co mě už lépe znají o mně ví, že já opravdu jen zřídka zapnu televizi.Takže jsem neviděla film ani seriál na Netflixu.Četla jsem od Cassandry zatím jen sérii Pekelné stroje a ta se mi líbila tolik,že jsem si řekla, že začnu s jejími knihami pěkně od začátku.

Město z kostí je první knihou ze série Nástroje smrti a zaměřuje se na hlavní postavu,15letou Clary,která se nečekaně stane svědkem toho,jak lovci stínů zabíjejí démona v nočním klubu Pandemonium v New Yorku. Problém je, že by je Clary,jako obyčejný člověk, neměla vidět. Když pak Claryina matka zmizí a ona je napadena démonem,uvědomí si, že vše co si myslela,že ví o svém životě,je lež.Jace,lovec stínů, který má za úkol zbavit Zemi démonů ji znovu najde a Clary je vtažena do nadpřirozeného světa a setkává se s věcmi, jako jsou démoni, vlkodlaci,upíři a čarodějové,o kterých si myslela,že neexistují.
Autorka tu vytvořila opravdu kouzelný svět,skvěle vyvážila rovnováhu mezi akcí a vývojem postav, nechyběla ani trocha romantiky.Je tam spousta skutečně vtipných pasáží a sarkastického škádlení a působí to přirozeně humorně,nikoli strojeně.
Miluji příběhy s dobrou mytologií a zde je velmi bohatá, působí zcela uvěřitelně a celý tento nový svět je vybudován přímo podél toho,ve kterém žijeme.
Clary,Jace,Simon a všechny ostatní postavy se pro mě staly tak skutečnými,že o nich musím přemýšlet i teď po dočtení knihy a nemůžu se dočkat, až se s nimi znovu setkám v druhém díle.
Vůbec netuším, proč jsem sérii tak dlouho odkládala, možná jsem se bála, že nesplní má velká očekávání, to se ale nestalo,bylo to úžasné čtení.

05.04.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

F.T. Lukens napsala vtipnou a svéráznou romantickou komedii s fantasy prvky a LGBTQ+ tématikou,která mě opravdu bavila a rozesmála.
Arek byl předurčen, aby naplnil proroctví a se svými přáteli zachránil království Ere před ďábelským vládcem a jeho krutovládou.Po padouchově skonu jeho mečem však musí přijmout královskou roli,na kterou ve svých sedmnácti letech není ani trochu připraven. Abdikovat není možné, protože ho s trůnem pojí magie.Navíc dle magických zákonů musí král do svých osmnácti let připoutat svou duši k partnerovi,jinak zemře. Arekovi bude osmnáct za tři měsíce a to je dost málo na objevení životní lásky.
Následuje série vtipných pokusů nalákat jeho přátele, kteří se k němu přidali na jeho cestu,která naplnila toto proroctví. Každý jeho pokus selhává rozkošně sladkým způsobem. Přitom osoba,kterou opravdu chce je...podle Areka nedosažitelně...přímo vedle něj. Velmi se mi líbilo,že Arek a jeho družina se chovají úměrně svému věku, jejich hlášky a postoje,které mají se naprosto neslučují s historickým světem ve kterém se nacházejí a o to je kniha vtipnější.Jediné co pro mě bylo extrémně frustrující byl nedostatek komunikace mezi Arekem a Mattem,ale to je celkem typický jev u dospívajících. Vedlejší postavy jsou také fajn a každá z nich dostane v příběhu prostor,aby mohla zazářit.Přestože je konec celkem předvídatelný a já už jsem dost za hranicí YA,čtení jsem si užila a hlavně jsem se pobavila.
Pokud chcete něco rozkošného a vtipného, tak tato kniha je to pravé.

13.03.2023 4 z 5