EleanorJane EleanorJane komentáře u knih

První konec První konec Lauren James

(SPOILER) No... Téma mě zaujalo, ale nakonec se z toho vyklubala podivná romantická slátanina se sci-fi prvky. To by nebylo až tak zlé, ale je tu dost nesrovnalostí a nedotáhnutých věcí. Např mi strašně vadilo, že Katherine a Matthew z r. 2019 (vědci) se mezi sebou bavili jako nadržení puberťáci. Předpokládám, že jim bylo okolo třiceti ale ta komunikace byla strašně nedospělá. Jejich předešlé "reinkarnace" byly mnohem mladší ale vyspělejší.
Dál mi strašně vadilo, jak poslední dvojice na to prostě vlítla... žádný vývoj vztahu, prostě bum... Dále : Je tam zmiňováno, že zachránili svět 6x, což mi nějak nesedí... A ten závěr... Strasně moc rychle a nelogicky ukončeno.
Ale něco pozitivního : Moc se mi líbil humor, sice trošku dětinský, ale bavilo mě moc, jak se dvojice navzájem škádlili.
Pokračování ale nejspíše číst nebudu, i když z této knihy plyne spousta nezodpovězených otázek, tak mám pocit, že bych se v dalším dílu odpovědí stejně nedočkala.

07.08.2023 2 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Ze všech knih, které jsem od tohoto autora četla, mi tato přišla nejslabší.

11.06.2023 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Pro mě od této autorky první kniha. Upřímně jsem doufala ve více. Nebo teda, myslím, že víc využít potenciál příběhu. Po celou dobu četby jsem měla pocit, že čtu spíš detektivku. Co musím ale uznat, děj se hezky svižně odvíjí a nutí váš číst a číst. Děj není předvídavý. Rozhodně mám v plánu číst její další knihy.

24.05.2023 3 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

S velkou chutí a nadšením jsem se pustila do čtení tohoto dílu a z počátku jsem byla velmi nadšená. Super děj, který vás nutí číst a číst, musela jsem se krotit. Ale nakonec... No musím tentokrát dát o hvězdičku méně právě kvůli konci. Jsem zvyklá ze všech detektivek, že na konci je určité rozuzlení. Ale tady nic. Nemůžu říct, že by to byl otevřený konec, ale prostě mi to tam chybělo. Člověk už se nedoví, co se s některými postavami stalo. Doufám, že se to dozvím třeba v další knize.

24.08.2022 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Knížku jsem si vybrala proto, že od Jodi Picoult jsem přečetla snad všechno co jsem u nás v knihovně našla, a pak proto, že mám ráda fantasy a young adult. Nicméně při čtení jsem si říkala, proč knihu nezařadili spíše do dětského oddělení. Ideální čtení pro dívky mezi 10. a 15. rokem, nebo pro každého, kdo má rád sladké romány. A zrovna těm moc neholduju... Nicméně když pominu ty až trapné momenty kdy protáčím oči, máme tu docela zajímavou zápletku. ¨Téměř do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně dopadne. Teda pokud si nepřečtete, o čem je druhý díl... Nicméně mne i tak kniha navnadila abych si ho přečetla a doufám, že se v mé knihovně objeví co nejdříve.

15.08.2022 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Rozhodně lepší než předešlý Batman. Hezká dívčí jízda...

22.08.2021 3 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Za mě celkem nudný a předvídatelný příběh. Chyběl mi takový ten náboj, co vás nutí číst. Tady jsem se nutila já.

22.08.2021 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Tuto sérii jsem se rozhodla zkusit proto, že jsem se úplně zamilovala do Mortal Instruments. Nějak se mi nejdříve nedařilo začít číst, ale pak jsem zase nemohla přestat. Pro ty, kdo také četl tuto sérii, se zde budou objevovat již známá jména a i některé postavy. Tessa je tak ze třetiny podobná Clary. Will a Jem jsou báječná dvojka. Kniha má celkem dost toho, co v knihách mám opravdu ráda, sarkasmu. Na to že se dej odehrává na konci 19. století, nějak to z děje není znát. Po přečtení zde zůstává dost otazníků, takže už mám v ruce druhý díl :-D

10.08.2021 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Tento díl jsem přečetla po dlouhé pauze od těch dřívějších, takže jsem byla občas zmatená. Nicméně to bylo zajímavé počtení a těším se na další díl.

30.10.2020 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Krásný milý závěr série.

30.10.2020 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tento díl jsem již četla po zhlédnutí celé série a už jsem byla tím pádem filmy hodně ovlivněná. Ale opět zde máme humor a sex a přidává se trošku dramatu.

30.10.2020 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nikdy bych nevěřila, že se dostanu k této sérii. Nijak mne to nelákalo. Ale dostalo se mi do ruky pár knih na podobné téma a tak jsem to zkusila. No upřímně, na to, že nerada čtu romantické knížky, to nebylo až tak hrozné. Tento díl jsem četla před filmem a jak to tak bývá, dle mého názoru, je knížka lepší. No, ve filmu postrádám tu humornou část, která je jedna z hlavních důvodů, proč mne knížka baví.

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

(SPOILER) Moje první manga. No a zjistila jsem, že čtení mang pro mne asi úplně není. Soustředila jsem se jen na text, ilustrace šly mimo mně. Tím pádem jsem ořezala celý děj jen na dialogy, dalo by se říct. Nicméně ty ilustrace... No... Rjúk vypadá prostě divně. Z prvního dílu se vůbec nic zajímavého nedozvíte. Jasně, je to teprve začátek, ale vůbec mně to nemotivuje číst dál. Dle mého názoru moc ploché. Jsem ale náročnější čtenář. Ale i tak se zkusím na to podívat.

30.10.2020 2 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Docela zajímavá kniha. Taková lehčí, nemusí nad tím člověk moc přemýšlet. Možná bych sáhla i po slovu fascinující, ale to spíše ne. Čte se dobře.

27.10.2020 3 z 5

Božská Florence Božská Florence Jasper Rees

Očekávala jsem bohužel víc. Kdo si myslí, že si přečte příběh o Florence, se mýlí. V knize najdete pouze životopis s asi miliónem odboček k dalším lidem. Životopisné knihy mi až tak nevadí, zde jsem se ale dost často ztrácela. Navíc je kniha založena na ne zcela objektivních zdrojích.

16.09.2018 2 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

V pořadí 3. kniha, kterou od autora čtu. Jeho povídky se čtou skoro samy. Každá je jedinečná a přitom mají něco společného - moře. Vážně příjemné a oddechové čtení.

03.08.2018

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Závěr byl nakonec jiný než jsem čekala. Docela rychlý spád. Celkově se mi série docela líbila.

18.06.2018 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Temný severský psychothriller jen pro silné povahy??? No tak to bych vážně neřekla. Nicméně má v sobě něco tajemného, co mě nutilo číst dál.

18.06.2018 3 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Celkem zajímavý nápad. Nicméně něco tomu chybí. Možná kdyby to bylo o trošku propracovanější....Ale četla jsem už i horší....

17.06.2018 3 z 5

Stopa Stopa Kathy Reichs

Bože, já byla tak ráda, když jsem objevila tuhle knihu v knihovně. Sérii Virus jsem si prostě zamilovala a chvíli jsem nemohla uvěřit, že je konec. Touto knihou ale dodali celé sérii celistvost. Prostě nádherné zakončení. Nicméně klidně mohla mít víc dílů. Vůbec by mi to nevadilo... :D

17.06.2018 5 z 5