Elčokča Elčokča komentáře u knih

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Z počátku jsem se při vcítění do hrdinky cítila dost nepohodlně, ale to byl asi záměr.
Je zajímavé číst, jak píše chlap o ženském těle, duši a pocitech.

04.02.2019 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Zatnout zuby, přečkat prvních 100 stran (bohužel třetina knihy) a nakonec se z toho vyloupne příjemné čtení.
Asi SPOILER?
Nejspíš za tu prvotní nudu může název knihy, protože už když čtete o smrti tety, je vám jasné, že Evie zdědí kavárnu. A pak, když zvažuje prodej, je vám jasné, že si ji nechá - protože "Kavárna na pláži"...

15.01.2019 3 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Jsem ráda, že jako 1. knížku v letošní výzvě můžu přidat svoji oblíbenou autorku. Opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Mám moc ráda tohle popichování, vtipné hlášky a ironické poznámky.
Trochu jsem se ztrácela v postavách z minulých knih, ale těším se, že si jednou přečtu sérii znovu (nejspíš tak, jak díly vycházely v originále) a budu mít znovu jasno:-)
Mou jedinou výtkou je, že se Vaughn moc chvástal tím, že je agent FBI a že pracuje v utajení - to by ve skutečnosti určitě nedělal. Na mém celkovém nadšení z knihy to ale neubírá.

04.01.2019 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Kniha mě bohužel nenadchla tolik, jak jsem čekala. Je hodně čtivá, to ano, ale ten závěr? Úplně souhlasím s Kekik.
Ovšem odnesla jsem si moudro - "Učíš lidi, jak s tebou mají jednat." A taky se mi líbí myšlenka najít si každý den nějakou hezkou maličkost, aby ani špatný den nebyl úplně černý.

18.12.2018 4 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Jsou to vesměs rady, které známe nebo si je dokážeme logicky odvodit, ale jsou hezky přehledně a pohromadě na jednom místě. Je fajn si je znovu připomenout.

28.11.2018 4 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Jsem nadšená.
Když se dali Bridget se Simonem dohromady a do konce knihy zbývala ještě čtvrtina, čekala jsem, co autorky vymyslí za "komplikaci". Tohle s Benem bylo nepředvídatelné a originální.

22.10.2018 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Fajn knížka, oba hlavní hrdinové sympaťáci. Jen je trochu nepravděpodobné, že se do holky, co nakupuje v nadměrných velikostech, zamiluje nejpopulárnější a nejžádanější playboy ze školy...

14.10.2018 4 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Rozchody jsou náročné, i když o nich jen čtete. A pokud se jmenujete jako hlavní hrdinka, váš bývalý jako ten, kdo se v knize rozchází, a znáte taky jednu Hanu, která v tom má prsty a nemůžete jí přijít na jméno ani po těch letech, doslova se vám příběh vryje pod kůži.
Lucie nejprve jedná zoufale, pak se "najde" a začne si užívat a vynahrazovat, o co přišla. Proč ne, pokud tím nikomu neubližuje. Ale konec se mi fatk nelíbil. Život sice nekončí jako pohádka, ale já nesnáším podvádění.
I když si to kniha vůbec nezaslouží (nevyhovoval mi styl psaní- takový deník nevyspělé puberťačky, přestože to vypráví dospělá), dávám vysoké hodnocení, protože se mnou příběh zamával, nedal mi spát a vyvolal tolik emocí, že musím zatlestat.

20.09.2018 3 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

U mě vedou první tři díly. Ale hodnotím vysoko- z úcty k Royalům;-)
Neví někdo, jestli bude i kniha o dvojčatech? Seb naznačil, že s Lauren a bratrem v autě něco řešili a už nebylo řečeno co...

20.09.2018 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Přesto, že nemám ráda nedořešené konce, v tomto případě se mi líbil a jen díky němu dávám 4*.Oproti předchozím dílům, kde byl Easton sympaťák, mi tady vůbec nesedl. Hlavně mě štvalo, jak se na každé 5. straně chvástal- Já jsem Easton Royal.

20.09.2018 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Konečně knížka, kde hlavní hrdina není nádherný a dokonalý. Taky trošinku detektivní zápletky... Ale jinak nejmíň čtivá kniha ze série a nejvíc se vlekla.
A proč tak nízké hodnocení? Tady už se o "temné" minulosti povídalo téměř na potkání. Krapet protiklad k extrémnímu tabu z prvního dílu! A to že mafián nechal jít syna, bych ještě pochopila, ale že i půlku zaměstnanců?

14.09.2018 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Příjemné, pohodové čtení, bohužel strašně nepravděpodobný příběh. Nechci odhalovat děj, ale NO TAK! V prvním díle to nešlo a najednou to projde??? Naštěstí slovní přestřelky a ironické poznámky byly hodně vtipné, a tak mě kniha bavila.

03.09.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Super čtení.
SPOILER!
Chybělo mi vysvětlení, jak Noční pták vypátrala Vévodu. On ji vypátrat nedokázal a nikdy si navzájem neprozradili jména ani adresy...

30.08.2018 5 z 5

Nádych Nádych Penelope Douglas

Příliš středoškolsko-teenagersko-americké, přesto čtivé. Mít o 15 let míň, možná dám i plný počet hvězd. Škoda, že jsem tenkrát nad takovými knihami ohrnovala nos...
(Ovšem 4. díl série- pokračování Jareda a Tate, mě doslova vtáhnul. Břicho stáhlé nervozitou, emoce ve mně vřely, i spánek jsem obětovala. To bylo poprvé, co jsem si přála mít film místo knihy, abych rychlej zjistila, jak vše vyřeší.)

07.08.2018 4 z 5

Lovevole Lovevole Annazbrna (p)

Nemám ráda poezii... Ale tuhle jsem měla přečtenou za 10 minut a příjemně jsem se pobavila.

17.07.2018 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Skvělá kniha, skvělá série, která má jedinou chybu - u nás vyšla na přeskáčku. Tudíž jsme o příběhu Jardan a Nicka z minulého (ale vlastně následujícího) dílu dost informací znali.

09.07.2018 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Po přečtení všech komentářů jsem čekala hrůzu- a právě proto mě kniha mile překvapila. Nemyslím si, že by to byl propadák a dala bych i 4*, kdybych se pořád neztrácela ve jménech a nemusela se zamýšlet, jestli se jedná o nějakého z asistentů, klientů nebo agentů... Co mě taky moc mrzí je, že se kniha podobá Na ostří nože nebo Má mě rád, nemá mě rád (prostě už je jich na toto téma dost).
Ale abych jen nekritizovala- miluju Cartera bez kofeinu. U těchto scén jsem se válela smíchy. Bohužel mi připomínal sebe:-D

02.07.2018 3 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Tak bohužel. Po 30. straně jsem skoro 200 stran přeskočila a i tak jsem se do čtení nutila- ať to mám konečně za sebou a můžu se pustit do knihy, která mě bude bavit.
Druhý a třetí díl jsem vynechala (některé souvislosti jsem pochopila z textu, jiné z anotací knih) a vůbec mi nechybí:-)

27.06.2018 1 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Fajn knížka co pobaví, rychle se čte, ale bohužel extra nenadchne. Dost se podobá Rockovému sólu a spoustě jiným...
I tak se těším na nová díla těchto autorek;-)

27.06.2018 4 z 5

Tohle mi vážně nesedlo. Mia věčně nadržená, cítila mravenčení když se na ni podíval jakýkoli chlap, i padesátiletý. A nejvíc mě fascinovalo, jak se bránila a vztekala, že není šlapka, když přesně to byla. Jak už tu někdo psal, s touto hrdinkou nejde sympatizovat.
Škoda, že kniha neskončila Wesem. Sice by to byla kýčovitá napodobenina Pretty woman, ale aspoň by z toho Mia vyšla důstojně... A Wes? Který chlap sklopí uši a čeká rok na ženskou, co se zatím "peleší" s jinýma?
Číst celou serii by pro mě bylo utrpení, dám však asi šanci poslednímu dílu - jsem zvědavá, jak tohle dopadne (i když se to dá lehce předvídat).

03.06.2018 2 z 5