Ekrua Ekrua komentáře u knih

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Zprvu se mi příběh zdál neuvěřitelný, ale děj mě postupně pohlcoval a vžívala jsem se do myšlení hlavní hrdinky. Je to napsáno tak živě a realisticky, že to, co se mi na počátku jevilo jako nepravděpodobné mi pak přišlo jako skutečné a působí to na mě jako nějaký životpis. Nevím, jak to popsat, ale po přečtení této knihy mám pocit, že takových příběhů je ve skutečnosti spoustu, jen se o nich nemluví. Autorka totiž sáhla do vosího hnízda o otevřela jedno obrovské tabu, že my ženy si vybíráme partnery prvotně podle jejich vzhledu a že pokud najdeme někoho, kdo je velmi atraktivní, začneme se na něho dívat přes růžové brýle. Jsme schopny za krásné muže platit dluhy, odpouštět jim jejich nevěry a někdy se od nich necháme i týrat. Řasnatec není v literatuře poprvé, svého řasnatce už měla Božena Němcová v Babičce, když popsala, jak krásný voják Viktorku uhranul svýma očima a pak ji zneužil, z čehož se ona zbláznila. Hrdinka Hana spisovatelky Dany Kellnerové v Řasnatcích je tedy vlastně tak trochu novodobá Viktorka, která si vybrala partnera podle jeho krásného obličeje a odmítala vidět jeho skutečný charakter, na což pak doplatila.

01.10.2017 5 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

To zmatečné prolínání příběhů celou knihu dost pokazilo.

05.10.2017 3 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Příběh zajímavý a poučný, ale napsáno jaksi amatérským stylem.

28.09.2017 1 z 5

Germinal Germinal Émile Zola

Velmi krutý příběh, i když dobře napsaný, trochu jsem se při čtení nudila.

28.09.2017 2 z 5