Eivy Eivy komentáře u knih

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Na knihu Pohřbený Obr se mi píše recenze vskutku těžce, jelikož je těžko popsat knihu prostými slovy, když Vás zasáhla přímo do srdce. Nebudu zde opakovat děj a hlavní myšlenku díla, které již zde byly mnohokrát popsány, avšak tak nějak cítím, že bych se měla pokusit o vyjádření svých pocitů z této knihy. Svou podivností, jedinečností a podmanivou atmosférou se mi kniha jednoduše dostala pod kůži. A přestože musím uznat, že mě pár pasáží mírně otravovalo (což možná byl autorův záměr, kterým prodlužoval napínání čtenáře při hledání jakéhosi rozuzlení), celkově kniha ve mně zanechala tak silný dojem, že jsem doslova skoro měsíc hledala knihu, kterou bych začala číst po tomto skvostném díle. Zároveň ale uznávám, že kniha nejspíš nebude pro každého čtenáře, zejména nebude pro ty, kteří neradi čtou mezi řádky a mají raději jednoduchost a přímost děje.

20.08.2018 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dlouhou dobu jsem zvažovala, kolik hvězdiček knížce udělím. Váhala jsem mezi 3* a 4*, nakonec však vyhrálo hodnocení vyšší. Musím uznat, že oproti předchozím dílům mi kniha připadala slabší a mnohdy až moc předvídatelná. Nemůžu však opomenout, že mne na mnoha místech překvapila, uchvátila podrobnými popisy míst a donutila přemýšlet nad mnohými tématy. Proto knihu celkově hodnotím kladně.

20.08.2018 4 z 5