Eeva11 Online Eeva11 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Sonda do devatenáctého a počátku dvacátého století mne hodně bavila. Knihu jsem tentokrát nečetla, ale poslouchala v podání herečky Vilmy Cibulkové. Díky jejímu umění, zážitek z knihy byl ještě umocněn. Kdyby to bylo možné, dala bych i více hvězdiček než je maximum.

02.04.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Tato kniha mne bavila již od začátku a mohu jen doporučit! Oba příběhy, minulost i současnost se četla velmi dobře, byť téma holokaustu nevyhledávám. Ne, že by mne nezajímaly, ale nějak nemohu o té krutosti čist. V této knize mi to nějak nevadilo.

25.01.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Po dočtení knihy jsem nevěděla, co na to říci. Dvě dějové linie, jedna téměř super, druhá jako dívčí románek. A ten konec! Přeslazený a zbrklý. Jen kvůli dějové linii z minulosti dávám 3 hvězdičky.

23.06.2021 3 z 5

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

Krásná a smutná kniha. V mnohém mi otevřela oči. Do teď jsem vnímala Afghánistán jako zemi plnou teroristů. Úplně jsem vytěsnila, že to mohla být dříve krásná země s historií, kde vše mělo svůj smysl, svůj pevný řád, vědomosti i schopnosti lidí se cenily. Dozvěděla jsem se mnohé o životě a myšlení tamějších lidí. Opět se ukázalo, co dovede válka, jak během několika měsíců vše, na čem si rodiny zakládají, změní na místo plné chaosu, bídy a utrpení, kde lidský život nemá žádnou cenu.

14.11.2019 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Tuto knihu jsem odložila, momentálně mi nesedl styl psaní a ani námět. Hodně jsem se na ni těšila, ale dostala se mi do rukou zrovna v období, kdy jsem se nedovedla začíst. Odkládám, ale určitě se někdy k ní pokusím vrátit.

15.11.2019

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey