EasyReads Online EasyReads komentáře u knih

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Audiokniha:
Moderní převyprávění příběhu o Hádovi a Persefoně znělo slibně, bohužel inspirace řeckou mytologií končí u jmen postav.

Persefona ve snaze se vyhnout svatbě s Diem uteče do Hádovy části města Olymp. S Hádem uzavře dohodu a oba předstírají vztah, aby Dia naštvali. Jak je asi jasné, zanedlouho už jejich vztah není pouze předstíraný.

Dominantní postavou vztahu je překvapivě Persefona, která ví, co chce a nebojí se si o to říct. Hádes je obrovský klaďas, měkkouš a zkrátka dobrák od kosti s temnou minulostí (která z něho ovšem neudělala monstrum, jak by jeden mohl očekávat). Většinu času se chová (což je maličko zklamání) jako přerostlý marshmallow, je velmi snadno manipulovatelný a tvář drsňáka, kterou bohužel vytáhne jen zřídka, je proto těžko uvěřitelná. Je to chlap, který adoptuje tři štěňata namísto jednoho, protože zbylým dvěma by bylo smutno. Skutečně hrůzu nahánějící pán podsvětí :-)

Mrzí mě uspěchaný začátek, kde by byl býval prostor pro lepší popis fiktivního světa/města a jeho fungování. Persefona se z vyděšené naivky změní v přidrzlou manipulátorku v podstatě přes noc. Druhá polovina se hodně vlekla a na konci jsem už zívala nudou.

Celý příběh působí trochu jako "mafia romance", přestože zdaleka není tak temný, jak slibuje. Není to špatně, jen jsem očekávala, že inspirace řeckými mýty bude výraznější, příběh propracovanější a méně sladký.

14.10.2022 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Audiokniha v angličtině:
Celý příběh je taková romantická pohádka. Z anotace jsem byla trochu nesvá, protože představa převyprávění Krásky a zvířete mě zrovna nelákala, ale kniha se začne postupně ubírat jiným směrem a ke konci už má se svou inspirací pramálo společného. Kniha se mi natolik líbila, že není mnoho věcí, které bych jí vytkla. Maas často opakuje a používá stejné obraty a výrazy dokola, což mi trochu lezlo na nervy, ale jsem ochotná jí to odpustit (minimálně v 1. díle).

Maličko mě zmátl celý koncept 'za trest tě vezmu pryč od tvé příšerné rodiny, která tě jen šikanuje a dám ti ubytování v luxusním sídle s all inclusive a dvěma fešnými týpky'. Nebylo mi úplně jasné, jestli Tamlin chápe význam slova trest. Příběh je ale vyprávěný velmi poutavě a zápletka mě bavila obrovsky. Skoro se stydím, jak moc jsem si tuto knihu užila a lituji, že jsem ji neobjevila dřív.

02.10.2021 5 z 5