EasyReads EasyReads komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Už první kniha z této série se mi líbila, ale teprve tento díl se stal jednou z mých oblíbeným knih v žánru.

Naprostá většina příběhu byla pro mě téměř bezchybná – chytré a vtipné dialogy, k poslintání úžasný skotský polobůh, hlavní hrdinka, se kterou se lze snadno ztotožnit, a nepříliš složitá zápletka zaručující pohodové čtení a skvělou zábavu.

Typově bych knihu trochu přirovnala k Bridget Jones – tedy pokud uberete na trapných nehodách hlavní hrdinky a přidáte notnou dávku sexuální přitažlivosti mezi hlavními postavami.

12.02.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Argue. Stab. Have sex. Repeat.
Proč mám pocit, že jsou pro mě další díly série vždy horší než ten první? První díl jsem zhltla během dvou dní a u druhého se ne a ne začíst.

Kvůli super zápletce a pěkné love story jsem prvnímu dílu leccos odpustila a dokonce ho obhajovala. Když se ale stejné nedostatky objevují v daleko vyšší míře i v druhém díle, už to přehlížet nemohu. Nejhorší je, že většinu knihy se NIC nestane a VŠECHNO se neustále opakuje.

Zcela reálné počty opakujících se scén, které dohromady tvoří 70% knihy:
- Poppy chce někoho probodnout: 72 (Hawke je ten, koho chce probodnout: 65)
- Hawkovi se líbí, že ho chce Poppy probodnout: 65
- Někdo říká, že má Poppy násilnické sklony: 120 (Hawke je ten, kdo to říká: 107)
- Poppy si myslí, že není krásná a výjimečná: 83
- Hawke říká Poppy, že je krásná a výjimečná: 152
- Poppy někomu pomůže svými silami a Hawkovi se to líbí víc, než je zdrávo: 16,5
- Poppy vede vnitřní monolog o tom, že Hawkovi na ní určitě vůbec nezáleží: 189
- Poppy klade otázky o tom, jak funguje fiktivní svět, ve kterém žije: 1 000+

Co stojí za to:
- Kieran, který má na Poppyiny otázky stejný názor jako já, je vtipný a jako jediný většinou říká něco smysluplného a užitečného pro děj
- posledních 20% knihy

Otevřený konec první knihy byla hozená rukavice a potenciál pro výborný druhý díl, který podle mě ovšem naplněn nebyl. Mám oba hlavní hrdiny ráda, jejich příběh se mi líbí a další knihu si určitě přečtu, jen mě mrzí, že mé počáteční nadšení ze série s touto knihou trochu opadlo.

29.03.2022 3 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Audiokniha v angličtině:
Začátek byl vyloženě skvělý, a přestože příliš neholduji sexu na prvních stránkách knihy, tady mi to nevadilo, protože chemie mezi hlavními postavami byla evidentní, přitažlivost dobře popsaná a relativně uvěřitelná. Pokud si libujete v tzv. 'dirty talk', tak u téhle knihy budete chrochtat blahem. Oba hlavní hrdinové jsou v ložnici docela sprosťáci.

Obecně bych u této knihy vyzdvihla dvě věci: celkem solidní zápletku, jejíž maličko detektivní nádech mě bavil, a erotické scény, které byly už od začátku velmi pikantní.

Navzdory svým působivým výkonům v posteli, Jameson mě jako postava často vytáčel do ruda. Působí trochu jako Dr. Jekyll a pan Hyde a ve své druhé podobě je extrémě panovačný, hrubý a krutý. Emily je také celkem zvláštní, s jedním mužem se rozejde, protože je nezaměstnaný, druhému vyčítá jeho úspěch a bohatství a řekne mu, že by byla radši, kdyby byl chudý. Tak se sakra rozhodni, Emily!

Skvělá scéna byla kempování. Je vidět, že je Jameson rozmazlený fracek pocházející z movité rodiny, který je zvyklý na svůj luxus, pětihvězdičkové hotely a lety první třídou. Docela bych uvítala, kdyby autorka nahradila některé neustále se opakující scény z kanceláře právě něčím takhle zábavným a osvěžujícím.

03.10.2021 4 z 5

Na dvore zo strieborných plameňov Na dvore zo strieborných plameňov Sarah J. Maas

(SPOILER) Jsou knižní postavy, které nemáte rádi a pak je tady Nesta - ztělesnění nejhorších a nejvíc iritujících vlastností, které může hlavní hrdina knihy mít. Nesta byla příšerná od prvního dílu série a rozhodnutí Sarah J. Maas věnovat jí celou knihu stále nechápu. Celou dobu jsem doufala, že ji Cassian (případně Rhysand) probodne mečem nebo shodí z útesu, protože to by byl dle mého názoru jediný adekvátní konec této knihy. I přes veškerou snahu spisovatelky vysvětlit důvody Nestina chování s ní zkrátka nedokážu soucítit.

Nesta je traumatizována vším, co se jí v průběhu série stalo a své problémy řeší alkoholem, nevázaným sexem a utrácením peněz své sestry Feyry. Ta toho má (zcela pochopitelně) po několika měsících konečně dost a Nesta se musí rozhodnout - buď s tímto sebedestruktivním chováním skončí a nechá si pomoct, nebo si může sbalit kufry a jít. Vzhledem k tomu, že je Nesta sobecká, sebestředná mrcha bez kapky sebereflexe a není schopná se sama o sebe ani v nejmenším postarat, souhlasí, že si nechá pomoct. Přitom se však dál chová jako protivná megera a svůj vztek si vylívá především na chudáku Cassianovi, který dostal za úkol ji hlídat. Střídavě ho uráží, ponižuje a svádí, a to se opakuje do konce knihy.

V knize jsou určitě momenty, které se mi líbily a dostalo se na velmi zajímavá témata jako například illyrianské ženy a jejich postavení, valkýry jejich tréning a scéna Nesta vs příšera z močálu byla naprosto skvělá. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že kdyby byl hlavní postavou někdo jiný, mohlo to být lepší. Kdybychom navíc snížili počet explicitních sexuálních scén alespoň o trošku, mohla být kniha o polovinu kratší. Z young adult fantasy, kterou byl ACOTAR v první knize, jsme se dostali na hranici erotického románu a samotný děj je odsunut na druhou kolej, a to je v tomto případě trochu škoda.

Ač to tak nevypadá, nemohu říct, že by se mi kniha vůbec nelíbila, protože má své dobré momenty a díky tomu, že jsem si celou sérii oblíbila, nemohu ani tento díl hodnotit zcela špatně. Jen poprosím příště bez Nesty. Děkuji.

Pozn. Nedoporučuji poslouchat jako audioknihu. Vypravěčka se do určitých scén pouští s opravdovou vervou. Až tak, že jsem v kapitole 51 vyprskla rozkousanou papriku přes půl kuchyně.

25.11.2021 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Audiokniha v angličtině:
Naprostá pecka! Za mě snad lepší než Dvůr trnů a růží, se kterou je často porovnávána. Minimálně je tento příběh temnější a méně pohádkový.

Příběh mě zcela pohltil. Měla jsem velké předsudky vůči naznačené upírské tématice, protože mám pocit, že je lehce přežitá, ale Armentrout vyšvihla poměrně zajímavý fantasy svět, který mě baví.

Nečekejte akcí nabité vyprávění, tempo je minimálně zezačátku pomalejší a vše zde stojí na budování fiktivního světa, emocích a vývoji postav, především těch hlavních dvou. Často vidím, že je Poppy vytýkána naivita až hloupost, která je ale podle mě celkem pochopitelná pro někoho, kdo je celý život zavřený jako Rapunzel/Locika ve věži a o světě neví prakticky nic. Já naopak oceňuji její odvahu, odhodlání a snahu rebelovat. Hlavní 'love interest' je přesně podle mého gusta - tajemný, charizmatický, kapku arogantní, drzý, zvrácený a naprosto k sežrání :) Ano, je to romantika až hrůza, ale s tímhle vědomím už do toho přece jdeme.

Kniha bývá často zařazována jako young adult, ale vzhledem k dosti explicitním scénám by se o tom dalo s úspěchem pochybovat. Do new adult se podle mě vzhledem k Hawkovým zvrhlostem hodí víc.

05.10.2021 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Audiokniha v angličtině:
Vše začalo více než slibně a skvěle jsem se bavila. Jedná se o klasickou 'enemies to lovers', kde vás nemůže nic překvapit, ale bohužel, jak se ukázalo, ani nijak extra nadchnout.
Líbilo se mi, jak se oba hlavní hrdinové pošťuchovali a hádali. Co to trochu kazilo byl fakt, že je Richard ukrutný hňup a někdy až přehnaně zlý. Když nakonec obrátí a uvědomí si svou chybu, je najednou samá omluva a kompliment a vše začne být nehorázně přeslazené.
Navíc tak nesmyslný důvod ke vztahové krizi jsem snad nezažila. Kniha bude vhodnější pro někoho, kdo má rád silně romantické příběhy jen s trochou erotiky.

05.10.2021 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Audiokniha v angličtině:
Už dlouho mě romantická komedie nepobavila tolik jako tahle.
Jedná se o 'enemies to lovers' zápletku a víc než polovinu knihy se ústřední dvojice nenávidí. Jelikož jsou však nuceni spolu trávit 10 dní v jednom hotelovém apartmánu, společně navštěvovat atrakce, které jsou součástí pobytu a přitom předstírat, že jsou manželé, pomaloučku, polehoučku se začínají poznávat hlouběji a Olive přichází na to, že její prvotní dojem z Ethana možná nebyl zcela správný.
Nelíbánky jsou první knihou v tomto žánru, kde jsem se při čtení smála nahlas. Více než situace, do kterých se hrdinové dostávali, mě bavilo jejich škádlení a skvělé, trefné poznámky, kterými jeden druhého častovali.

03.10.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Charakteristickým rysem této série je fakt, že pokud jste četli jeden díl, jakoby jste je četli všechny. Jsou totiž všechny na jedno brdo. Zatím mám za sebou tři knihy této série a rozdíly v nich vidím minimální.

Obecně jde o sérii Romantické útěky od Julie Caplin říct, že se jedná o romantické, místy až přeslazené, extrémně nerealistické příběhy s jednoduchou zápletkou, které vás zbytečně nezatíží žádnými vážnými tématy, takže si na konci knihy jen povzdychnete na tím, jaká je škoda, že vám se něco takového nepřihodí.

Pokud jde o postavy, hlavní hrdinka Nina se mi líbila. Nebála se výzvy, byla kreativní a sympatická. Stejně jako přechozí díly se i tento zaměřuje na její vztah nejen s hlavním hrdinou, ale i s dalšími vedlejšími postavami. Naneštěstí mě tyto postavy většinou nezajímají a konkrétně tento třetí díl jim věnuje snad ještě více času než díly předchozí. Kvůli tomu jsem měla i trochu pocit, že je vývoj vztahu se Sebastianem dost upozaděn a nebylo mi příliš jasné, proč se Sebastian rozhodl Ninu pozvat na rande, když spolu za celou dobu v podstatě skoro nemluvili a on se k ní od začátku chová jako k osobnímu sluhovi.

31.12.2021 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Audiokniha v angličtině:
Příběh není nejoriginálnější a dost připomíná Turbulenci od stejné autorky. I tak si mě ale získal a velké odhalení v závěru knihy mě bavilo.

Andrew je úspěšný, bohatý a super atraktivní (jak jinak) právník. Také je to protivný, arogantní a egoistický hňup rozhodnutý se nijak nevázat. Jeho hňupství je samozřejmě způsobeno traumatem z minulosti, která je v jeho případě poměrně zajímavá, smutná a ne zcela nesmyslná, jak tomu někdy bohužel bývá.
Hlavní hrdinka není úplná trubka a fandila jsem jí hlavně proto, že její rodina byla zcela nesnesitelná. Dialogy nejsou hloupé, především Andrew je často velmi vtipný, sarkastický a nebojí se sprostých slov. Napětí mezi hlavními hrdiny je popsané skvěle.

Celkově mě příběh bavil, začátek a konec jsou jeho silné stránky, prostředek se trošku vlekl. Přesto se mi kniha líbila o chlup víc než již zmíněná Turbulence, a i hlavní postavy mi byly víc sympatické.

03.10.2021 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

(SPOILER) Několikrát jsem uvažovala, že knihu odložím. Vicious a HotHoles jsou jedny z nejhorších jmen/přezdívek, které si dokážu představit a skřípala jsem zuby pokaždé, když je autorka použila.
Když jsem se však odprostila od mylné představy, že kniha vypráví o dvou lidech, kteří jsou psychicky v pořádku, přestala jsem mít urgentní nutkání prohnat si kulku hlavou.

Na začátku jsem si myslela, že je Vic jen standardním hňupem, který je v podobném žánru se zápletkou "enemies to lovers" běžný. On je však daleko horší. Je přesně tím typem člověka, od kterého byste se v reálném životě drželi co nejdál.
Emilie nemá páteř, kapku sebeúcty a dle mého názoru i ona potřebuje psychoterapii. On ji může urážet a ponižovat, jak se mu zlíbí, a ona po něm přesto neustále touží. Jedná se tedy spíš o "bullies to lovers", což očividně není moje parketa.
Příšerně mě jejich vztah rozčiloval, než jsem se smířila s faktem, že Vic je regulérní psychopat. Toto zjištění mi pomohlo neočekávat od něho jakoukoli nápravu, omluvu nebo výčitky.

Stále nemám ani pro jednoho z hlavních hrdinů pochopení a rozhodně nejsou postavami, které bych si oblíbila. Na druhou stranu jako origin story budoucího sériového vraha to nebylo nezajímavé čtení. Přesto však další části téhle série číst prozatím nehodlám.

03.10.2021 2 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Audiokniha v angličtině:
Příběh začíná skvěle – 'enemies to lovers', nápad je také fajn, začátek byl zábavný a dobře se to rozjelo. Ale pak začalo několik hodin hrozné nudy, než přišel useknutý, nedomyšlený konec.

Problém je, že ani Lucy, ani Joshua mě za srdce nechytli a způsob, jakým byla kniha psaná také ne. Neustále se opakovaly stejné výrazy a myšlenky a ke konci knihy už jsem měla pocit, že jestli ještě jednou uslyším o tom, že je Lucy malého vzrůstu a Josh má krásnou postavu, tak knihu snad ani nedokončím.

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekala jsem víc.

03.10.2021 2 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Audiokniha v angličtině:
Zajímalo mě, jestli bude kniha stejně katastrofální jako nedávno natočený film, u kterého jsem měla chuť tlouct hlavou o stěnu při každé třetí scéně, ale kupodivu to tak hrozné nebylo.

Někdo knihu popisuje jako polskou variaci Padesáti odstínů šedi, s čímž by se asi dalo celkem i souhlasit, protože určité podobnosti tam skutečně jsou. 365 dní je ale jejich temnější verzí. Je to příběh typu 'princ a Popelka' s hromadou klišé a nahoty, kde namísto prince máme sicilský kriminální živel a místo Popelky zlatokopku, co si ráda přihne.

Laura je samozřejmě fyzicky naprosto dokonalá, sexy a žádný muž, který ji spatří, z ní nemůže spustit oči, čehož ona využívá a plazí se po kde kom, jen aby donutila Massima žárlit. Bohužel je i hodně povrchní a stačí, když před ní Massimo zamává kreditní kartou, koupí jí šaty od YSL a boty od Laboutin a má chlapec z půlky vyhráno. Nelze přehlédnout Lauřin velmi pozitivní vztah k šampaňskému, zhruba tři čtvrtě knihy je zmaštěná jak papír od sekaný.

Zajímavé je, že i když Massimo často zdůrazňuje (asi aby sám sobě dokázal, jaký je gentleman), že se Laury bez jejího souhlasu ani nedotkne, neustále tento svůj slib porušuje. Navíc v průběhu knihy udělá hned několik věcí, které jsou dle mého názoru neodpustitelné a velmi znepokojivé. Na druhou stranu oproti filmovému Massimovi byl ten knižní přece jen zajímavější, jeho city se zdály uvěřitelnější a nepůsobí jen jako vysvalený barbar bez mozku.

I když to není žádný skvost, v porovnání s filmem kniha daleko lépe vysvětluje, co a proč se děje, scény na sebe logicky navazují a celý příběh tak působí daleko uceleněji a smysluplněji.

02.10.2021 3 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

První díl se dal snést, ale tahle kniha je jen špatná telenovela, kde jedno klišé střídá druhé a všechny postavy jsou tak nesympatické, že je snad nemožné si k nim vytvořit jakýkoli vztah.

Pojďme začít hlavní hrdinkou. Nákupy, luxusní večeře, auta, šaty, dokonalé tělo, vlasy a make-up to jsou stále Lauřiny priority číslo jedna, jak už jsme si zvykli. Ráda se také co chvíli pochválí, abychom měli neustále na paměti, že je úžasná, krásná, dokonalá a působí na všechny muže v okruhu 50 km jako magnet. A to samozřejmě kvůli své inteligenci, kterou v průběhu knihy dokazuje nesčetněkrát. Kromě toho se nám ale Laura od prvního dílu charakterově posunula. Je ještě povrchnější, afektovanější a pokrytečtější než v předchozí knize. Pro svého manžela je Laura hloupoučkou, neschopnou, leč sexy hračkou, se kterou si on může a dělá, co chce, kontroluje každý její krok a Laura s hrůzou zjišťuje, že život mafiánské ženušky vlastně není asi to pravé ořechové.

Laury milovaný únosce Massimo je stále nechutný agresivní drogově závislý misogyn a zkrátka "ideální" manžel očekávající, že mu bude jeho žena k dispozici kdykoli si zamane.

Největším zklamáním je pro mě Domenico, který byl světlým bodem první knihy. Autorka se ale rozhodla z něho udělat v podstatě Massima v bledě modrém.

Když to shrnu, tak všechny postavy knihy jsou neuvěřitelně iritující, zápletky jsou zcela neoriginální, předvídatelné a všechny rozhovory vedou jen k další postelové scéně, které celkově tvoří většinu knihy. Já vím, je to erotický román. Ale i v tomto žánru existují knihy, které navzdory prostému ději dokáží zaujmout a bavit.

Přestože se druhé filmové zpracování podstatně odchyluje od této knihy, není o nic menším zlem.

13.05.2022 1 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Přes veškerá všeobecně kladná hodnocení mě osobně bohužel kniha příliš nenadchla a může za to především nesnesitelný hlavní hrdina.

Pojďme ale začít něčím pozitivním. Příběh je vyprávěn v 1. osobě – z pohledu mužského hrdiny, což není příliš časté, a proto to skutečně oceňuji. Zajímavé je i to, že Drew přímo oslovuje čtenáře a snaží se s ním komunikovat. Díky způsobu, jakým je kniha psaná je mé hodnocení o hvězdu vyšší, samotný příběh totiž stojí tak maximálně za dvě.

Někoho možná pobaví šovinistické řeči a bude se smát Drewovým komentářům na téma 'žena jako soubor otvorů a zábava na jednu noc', já jsem se tedy příliš nebavila a jen doufala, že většina mužů takhle ve skutečnosti nesmýšlí.

Pokud vám nevadí, že je hrdina naprosto nesnesitelný blbec, kterému není pomoci a dokážete se nad jeho sexistické komentáře povznést, tak by se vám kniha mohla líbit, protože rozhodně není napsaná špatně.

06.01.2022 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Kvothe vypráví svůj životní příběh o tom, jak se z kočujícího herce stal nejmocnější čaroděj, jaký kdy svět spatřil. Je to chlapec, ze kterého hrdinu neudělalo proroctví nebo osud, jak tomu často bývá, ale jeho vlastní přičinění a schopnosti, což je velmi sympatické.

Fantasy svět je v knize popsán dobře, nechybí v něm magie, která má svá vlastní pravidla, příšerky, tajemné mýtické bytosti a dokonce dojde i na draka. Rothfuss do vyprávění zahrnuje písně, legendy, mýty a božstva, díky kterým celý svět působí propracovaně a uceleně.

Mou jedinou výhradou k této knize je poměrně zdlouhavý popis dění a každého Kvotheho kroku a myšlenky, které mohou být v některých částech trochu vyčerpávající. A ještě možná fakt, že série není dokončená a na třetí díl se čeká již 10 let.

14.03.2022 4 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Audiokniha v angličtině:
V knize se toho děje opravdu hodně. Občas mám pocit, že má spisovatelka klobouk, ze kterého náhodně tahá náměty pro své knihy. V případě American Queen se můžete těšit na slušnou dávku BDSM, nějakou tu trojku lehce posypanou LGBTQ+ zápletkou, což vás nechá na pochybách, kdo že vlastně koho miluje a jak to celé funguje, asi 13 let věkový rozdíl, trauma z války a celé je to naservírované v dramatech rozvrácených rodin a postav, jejichž vzájemná propojení by knize mohla závidět kdejaká venezuelská telenovela. Hm, něco tomu chybí... Incest? Proč ne, pojďme ho přimíchat do naší příběhové kaše, kterou já nakonec stejně přesto přese všechno poslušně zblajznu, poděkuji a požádám o další porci, takže na co si tady vlastně stěžuji.
Jednu hvězdu strhávám za trochu zbytečný paranormální prvek příběhu, Ashovo příšerné chování a již zmíněnou překombinovanost.
PS: Možná přijde i kouzelník.

14.10.2021 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Audiokniha v angličtině:
Eveline mi připadala celkem sympatická. Je sebevědomá, ambiciózní, odhodlaná a nechová se jako naivní chudinka. Hlavní hrdina je prototyp dominantního, charismatického, leč trochu arogantního hňupa, který je v tomto žánru tak častým jevem.
Pokud se chcete zabavit rychlým a nepříliš složitým příběhem se slušnou dávkou detailních postelových scén, které nejsou zrovna s vanilkovou příchutí, tak by se vám kniha mohla líbit.
Já hodnotím jako slušné 3 hvězdy: některé scény přece jen nebyly můj šálek čaje.

12.10.2021 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Audiokniha v angličtině:
Příběhy, kde si hlavní hrdinové volají, píší dopisy nebo e-maily mám ráda. Tento je ale jiný, než jsem doufala i než by se dalo očekávat podle anotace. Ta slibuje „hříšné dopisy“, pravdou však je, že se párkrát zmíní postelové preference a zkušenosti a tím to hasne. „Hříšné“ si rozhodně představuji jinak.

Luca se mi zdála zpočátku sympatická, ale její opakující se problémy, které se za celou knihu nikam nevyvíjí, začnou po nějaké době trochu nudit. Navíc od půlky celý příběh ztěžkne pod tíhou všech jejích problémů a je najednou zbytečně vážný.

Griffin je téměř bez vady. Má svatou trpělivost a přestože to vypadá, že jsou s Lucou jejich životy absolutně nekompatibilní, neztrácí naději a snaží se vztah zachránit.

Největším problémem je délka knihy. Mám za to, že kdyby byla o třetinu kratší, prospělo by jí to. Prostřední část se neskutečně vlekla a obsahovala místa, kde se téměř nic nedělo. Trochu promarněný potenciál.

02.10.2021 2 z 5

Utažení šroubu Utažení šroubu Henry James

Já vím, je to klasika, ale doba se změnila a dnes už je většinou čtenář zvyklý na trochu jiný styl vyprávění a tempo. Aby pro mě kniha skutečně vyznívala jako horor, musely by být scény více děsivé a napětí lépe vystupňované – dětičky měly potenciál být hodně strašidelné. Jinak jsem ale pořád čekala, kdy už se konečně začne něco dít a ono nezačalo.
Každopádně se mi ale líbí nejednoznačný konec a pocit nejistoty, jestli jsem cvok já, guvernatka, ta děcka nebo autor.

13.02.2022 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Jedná se o celkem standardní zápletku z kancelářského prostředí – šéf a jeho asistentka, nemohou se vystát, začnou spolu spát a nakonec se zamilují. Nic nového pod sluncem, ale většinou mám takové knihy pro jejich nenáročnost ráda. Božský bastard se ale bohužel nepokouší o jakýkoli děj. Každý problém, který spolu hrdinové řeší je víc než zbytečný a funguje jen jako výplň před tím, než dojde k další erotické scéně.

Hlavní hrdinové nejsou příliš sympatičtí a bylo mi úplně jedno, jak jejich vztah skončí. Je sice osvěžující vidět pro jednou ženskou postavu, která není naivní husa, co si od chlapa nechá kálet na hlavu, ale ani tak mi Chloe příliš nesedla. Bennet si to u mě pohnojil hned na prvních stránkách svým sexuálním obtěžováním, jelikož za předpokladu, že ví, že ho Chloe nenávidí (a navíc je jeho zaměstnankyně), je pro mě jeho rozhodnutí bez souhlasu ji začít osahávat při pracovní schůzce zcela neodpustitelné.

02.10.2021 2 z 5