Eaa Eaa komentáře u knih

Máš na víc Máš na víc Jan Balík

Kniha, která mi hodně dala :) měl by si ji přečíst každý mladý člověk

13.06.2018 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

"Dělal jsem, co jsem mohl; varoval jsem lidi včas; ten X, to jsem byl částečně já. Kázal jsem, nedávejte Mlokům zbraně a třaskaviny, zastavte ten ohavný kšeft se Salamandry a tak - víš, jak to dopadlo. Všichni měli tisíc naprosto správných hospodářských a politických námitek, proč to nejde. Já nejsem politik ani hospodář: já je přece nemohu přesvědčovat. Co dělat, svět se snad propadne a potopí; ale aspoň se to stane z obecně uznávaných důvodů politických a hospodářských, aspoň se to provede za pomoci vědy, techniky a veřejného mínění, s vynaložením veškerého lidského důmyslu! Žádná kosmická katastrofa, ale jenom samé státní, mocenské, hospodářské a jiné důvody - Proti tomu se nedá nic dělat."

nadčasová kniha

13.06.2018 4 z 5

Evangelium do kapsy Evangelium do kapsy neznámý - neuveden

Ideální velikost, člověk ji může nosit všude s sebou :)

13.06.2018

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Takto hodnotím Plešatou zpěvačku, Židli jsem nečetla. Originální Plešatá zpěvačka jakožto jedno z prvních děl absurdního dramatu mě bavila a dobře se četla. Nesmyslnost a absurdita je zde až vtipná.

26.03.2018 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Klasika od Shakespeara no... ale do čtení jsem se musela nutit. Ale je pravda, že některé myšlenky mě donutily k zamyšlení.

28.01.2018

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Číst divadelní hry je pro mě utrpení, ale tohle mě bavilo. A má to dobrou myšlenku.

10.07.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin je prostě Saturnin :) moc fajn knížka :)

10.07.2017

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Co na tom všichni vidí? Prostě takový románek pro ženy no... navíc únavně rozvleklý.. Pozitivum je dobré vykreslení postav a jo, je to sice červená knihovna, ale aspoň napsaná chytře, není to zas úplný paskvil... Jen pro mě tahle kniha prostě byla ztrátou času... Zkusim si přečíst ještě něco jinýho od Jane Austen, ale pokud jsou všechny její knížky takové, tak nechápu, proč je i dnes slavná a čtená... Fajn v tamnější době, byla něčím jiná a literárně se vymezovala, ale čím to oslovuje dnešní čtenáře, nechápu.
No, ale pokud si chcete přečíst takovou kvalitnější červenou knihovnu, sáhněte po Rozumu a citu.
Mě tenhleten žánr holt nebere.

27.06.2017 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Přečetla jsem a byla hodně zklamána. Co na tom všichni vidí? :)

31.01.2017 1 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Tohle mě bavilo o něco víc než jednička. Je to hrozně napínavé, knihu jsem přečetla za čtyři dny, což se mi stává málokdy :D

01.08.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

kniha má myšlenku a pěkný jazyk, ale i tak mi tohle dílo přijde poněkud přeceňované...

26.03.2016 3 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Krásný příběh. Kniha mě rozbrečela.

26.03.2016 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

geniální :D

21.02.2016 5 z 5