E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Skvele zakonceni serie, v tomto pripade mi ani nevadi tolik nezodpovezenych otazek...clovek si muze domyslet. Pri cteni tohoto dilu mi na mysl vyvstalo mnoho konspiracnich teorii z dnesni doby. Trosku mi vadilo kdyz Artom ke konci nedokazal rict souvislejsi vetu...vsude same tri tecky nebo jednoslovne vety, chapu ze to autor pouzil jako vyjadreni jeho soku atp., ale nejak se mi to spatne cetlo. Na celou serii jsem se moc tesila a musim rict, ze nezklamala.

17.03.2017 4 z 5

Chte nechte musim dat knize tri hvezdy, ale jen proto, ze napad je to skvely a ze me zajima jak to dopadne...i kdyz to je asi zjevne :-). Ale proc je to tak lacine napsany? Vsichni jsou uzasny, mlady, dokonaly, postavy bohu....no nevim nevim jestli by to takhle bylo. Porad jsem cekala dve veci, jednu mi dal brezen a staryho, obtloustlyho a neprijemnyho chlapa treba potka nekdy priste :-D. Nevim jestli je to takhle hrozny i v originalu, nebo to zkazil tak moc az cesky preklad, ale na nektera slova (napr. klitoris), jsem byla alergicka uz od zacatku

07.03.2017 3 z 5

Ronanova pomsta Ronanova pomsta James Bibby

Pro mne malilickato nezazivnejsi, narozdil od predchozich dilu, ale sranda stale dobra :-)

05.03.2017 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Přestože hlavní hrdinové jsou puberťáci, je kniha čtivá i pro starší. Kdyby zde nebyli pasáže se střední školou, ani by mi to nepřišlo a stejně jsem si všechny představovala min. o pět let starší. Celá serie se čte rychle, pro mě to bylo oddychovejší čtení, až na posledních pár stránek, kdy jsem byla napnutá, jak vše skončí.

23.02.2017 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Neurazi, pro me oddechove cteni.

21.02.2017 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Třetí díl mi maximálně zlepšil dojem ze Scarlet, posledních 200 stran jsem četla do noci, protože nešlo přestat. Cressin příběh s Thornem jsem si zamilovala a co nejdřív potřebuju další díl:)

17.02.2017 5 z 5

Ronanova záchrana Ronanova záchrana James Bibby

Timto dilem je jasno, jsem zamilovana, ted vyckat na pujceni trojky a pak si je stejne vsechny koupim :-D

10.02.2017 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Budu zrejme jedna z hodne mala, ale me se tohle volne pokracovani(zduraznuji volne, protoze nekdo si tu stezoval, ze to je mimo predchozi pribeh) moc libilo. Filozoficke chvilky jsem vitala, clovek se aspon trochu zamysli. Chapu ze muzum asi vadila ,,romanticka'' zapletka, ale aspon je videt, ze autor umi zaujmout obe pohlavi:-). Davam o hvezdu vic nez predchozimu dilu.

07.02.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Trochu ovlivnena tim, ze manzel hral hru a ja to sledovala, jsem se pustila do prvniho Metra a mela tak uz vytvorenou predstavu o tom, jak to v metru vypada a tak...blby je, ze jsem si to furt predstavovala jako pocitacovou chodici hru, misto filmu, ale nakonec jsem si zvykla :-). Bavilo me a zaroven otravovalo, vecne hledani stanic v mape, ale po zapamatovani tech hlavnich uz to slo. Poznavani jednotlivych stanic metra se mi libilo a tesila jsem se, co za prekvapeni se objevi priste. Jdu se hned vrhnout na dalsi dil.

29.01.2017 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Průměrná detektivka, thriller jsem tam tedy nějak nenašla.

26.01.2017 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Prvni pulka me vubec nechytila, pote trochu lepsi, ale nemuzu sdilet vetsinovy nazor, ze je tento dil lepsi nez Cinder. Hodne veci se sice vysvetlilo, ale pribeh Scarlet a Vlka me neoslovil tolik jako Cinder s Kaiem.

15.01.2017 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ja to proste hltala, od zacatku do konce. Chci viiiiiic...

28.12.2016 5 z 5

Černá šťáva Černá šťáva Margo Lanagan

Deset povidek, z toho dve jakz tak zapamatovatelne....z tech zbylych nevim hlavu ani patu...

25.12.2016 2 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Ernest Hemingway

No, do pulky knizky jsem z toho byla dost hodne rozpacita, ale pak mi nazor zcela zmenila pasaz, kde David rika, ze jejich pribeh vubec nechce vydat. A co jestli to tak opravdu bylo, ze Hemingway nechtel knihu nikdy nechat vydat? A co zmuze, kdyz rukopis po jeho smrti najdou a vydaji? Rekla bych ze toto dilo je mnohem vic autobiograficke, nez jine jeho knihy, uz jen co se tyce povidek z lovu. Nakonec jsem prestala vnimat zmateny milostny trojuhelnik a kniha me ke konci uplne pohltila.

09.10.2016 4 z 5