E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Zname prostredi pro me zvysovalo atraktivitu celeho pribehu, ke konci mirne prekombinovano dle mne zbytecna zapletka Koutneho a Sojky, ale jinak super. Prijemna detektivka.

21.05.2020 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Chtěla jsem vytáhnout nějakou romantiku, tak jsem sáhla po této knížce a hned mi bylo jasné, že to nebude žádný happyend. Kniha se četla rychle, kdybych neměla o víkendu práci kolem domu, bylo by za dva dny hotovo. Jediné co mi trochu vadilo bylo, že se i jako malé děti chovali nepřirozeně rozumně. V těch sedmnácti bych to už brala ale to co bylo předtím uplně ne. No když se od tohohle odhlédne, dá se to brát jako příjemná jednohubka na proložení mezi náročnějšími knihami. Zajímalo by mě, proč konec dopadl tak jak dopadl, to nebylo vysvětlené a mě to vrtá hlavou.

19.06.2018 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Prostredni cast knihy se necetla vubec dobre, vzhledem k odkazum na novinove vystrisky, jinak ale skvele dilo se spoustou skrytych narazek a myslenek.

12.05.2018 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Nejak jsem necetla anotaci, tak jsem cekala neco uplne jineho. Kniha me ale bavila, vzdycky jsem se nemohla dockat dalsi casti prekladu. Az poslednich par stranek pred koncem mi zacinalo dochazet, jak to vsechno vlastne spolu souvisi. Jediny problem ktery jsem s knihou mela, byl vlastne paradoxne prave preklad deniku. Vety zacinajici na ze my zjevne delaji problem :-D. Nejak jsem cekala, ze to bude mit nejaky hlubsi vyznam, ale zrejme takhle driv opravdu psali. Nicmene vety jsem si upravovala v hlave tak, abych to zacatecni Ze vypustila, jinak by to pro mne bylo necitelne.

05.03.2018 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Opet jedna velka jizda. Urcite cloveka nakopne i to, ze vzhledem ke grafice knihy, stranky ubihaji pomerne rychle, takze prece docist knihu, kdyz vam zbyva uz jen 200 stran...to je prece brnkacka. Super naloz, zas budu mit par dni o cem premyslet nez se mi vubec bude chtit pustit do dalsi knihy.

20.11.2017 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Prvních 20 stran mi trvalo vžít se do stylu psaní a do jazyka, ale pak už to šlo snadno. Krátký a bouřlivý příběh jednoho léta:)

30.08.2017 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Skvele zakonceni serie, v tomto pripade mi ani nevadi tolik nezodpovezenych otazek...clovek si muze domyslet. Pri cteni tohoto dilu mi na mysl vyvstalo mnoho konspiracnich teorii z dnesni doby. Trosku mi vadilo kdyz Artom ke konci nedokazal rict souvislejsi vetu...vsude same tri tecky nebo jednoslovne vety, chapu ze to autor pouzil jako vyjadreni jeho soku atp., ale nejak se mi to spatne cetlo. Na celou serii jsem se moc tesila a musim rict, ze nezklamala.

17.03.2017 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Dalsi pro mne nehodnotitelna kniha dle hvezd. Copak to jde? Kniha skvela pro zamysleni jak pro mladsi, tak pro rodice. Kdyz to prezenu a srovnam s knihou 13x proto, tak tady spis ty decka pochopi, ze maji na vyber a muzou se sverit... Chvalim

06.11.2020

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Prvnich asi 150 stran jsem se tak trochu ztracela a nekdy nevedela kdo kam ke komu patri. Tech postav je tam opravdu docela dost. Ale ve chvili kdy se clovek zorientuje a pribeh ho vtahne, zacne chapat souvislosti a pochopi i autoruv zpusob psani. Pribehove zajimave, nejvic asi bavili texty s Gaszem a Sirotcincem. Do dalsiho dilu se vrhnu brzy s radosti.

01.08.2020 4 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Kniha pro me byla ctyrhvezdickova, komiksu davam hvezdu navic za super obrazky;)

04.02.2020 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Tak tohle bylo prekvapeni. Silo pro mne bylo utrpeni, dej se tahl, nic moc se vlastne nestalo, kniha ktera se da sfouknout na 200 strankach a misto toho jich mela skoro 500. Turnus se mi proto vubec nechtel cist. Nakonec jsem se do nej pustila po vice jak roce a tohle bylo super. Nabite dejem, bavilo me zjistovat jak ke vsemu doslu. Jsem zvedava na posledni dil.

24.08.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak tohle me bavilo...precteno za 4 dny i s ctyrmesicnim prckem. Na prochazky s kocarkem sice trochu bichle, ale dala jsem to :-D . jedna hvezda dolu za ten konec z cerveny knihovny. Jo, jasne ze jsem na to netrpelive cekala celou knizku, ale nemuselo to vejt tak podrobny boze! A kdy konecne autorkam dojde, ze velikost chlapskyho nadobicka nezvysuje jeho pritazlivost?:-D. Boze ja bych rvala spis bolesti nez slasti :-D

19.07.2019 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zacatek zdlouhavy a vlekly...kdyz se vsak kniha rozjela, zacala me dost bavit. Hodne me ale mrzelo, ze pripad Josefa byl tak rychle utnut a zakoncen, tam vy me zajimalo vic podrobnosti.

06.04.2019 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tak tohle bylo pro me zklamani. Hodne natahovany dej, akcnejsich momentu po skrovnu, to vse ve vic jak 400 stranach knihy...necetlo se mi vubec dobre a taky tomu odpovida doba cetby, az ke konci to trochu zacalo utikat. Doctu i zbyle dily, ale rozhodne se do nich nepohrnu.

24.12.2018 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Prvni tretina knihy pro me byla utrpenim, nedokazala jsem se zacist a nechtelo se mi knihu znovu otevirat. Kdyz se zacal vice rozvijet romanek z minulosti, kniha me vtahla a najednou byl zbytek docten behem dvou dnu. Krasny pribeh lasky.

27.08.2018 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Tak tohle se výrazně zlepšilo, oproti Spadu, kde jsem měla pocit, že ho nemohl napsat Kotleta. Na Rázovou vlnu se ale hned nepoženu, chvíli sečkám:)

02.01.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pomalu plynouci oddechovka, nic moc se nedeje...ale tak nejak jsem to cekala, ze takove to bude. Neurazila ani nenadchla.

20.06.2017 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

V pripade teto knihy(ackoliv to u me neni zvykem) jsem podlehla tlaku okoli. Necetla jsem snad jedinou negativni recenzi, takze jsem nakonec knihu koupila a hned se na ni vrhla. Rozjezd je pozvolnejsi, ze zacatku u nekterych veci clovek tape o cem se pise a co slova znamenaji, naopak jine veci jsou zdlouhave vysvetlovany, ale vydrzte, az se do knihy dostanete, tak vas nepusti. Opet jedna z tech, kterou musite docitat dlouho do noci, jen aby jste ji na konci nastvane odlozili, protoze budete na dalsi dil muset cekat tak dlouho!

08.05.2017 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Slabší než předchozí díly, přesto dávám 4 hvězdy, protože pořád mám chuť do dalšího dílu:). Čekala jsem nějaké rozuzlení u ducha z metra a nic...a to mě to zaujalo asi víc, než hlavní dějový příběh :D. A chyběla mi tam aspoň jedna kapitola o tom, jak se třeba učí nové věci...od druhého dílu se mi zdají Peterovo magické schopnosti nějak zamrzlé (tj. nic nového).

21.04.2017 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Trochu ovlivnena tim, ze manzel hral hru a ja to sledovala, jsem se pustila do prvniho Metra a mela tak uz vytvorenou predstavu o tom, jak to v metru vypada a tak...blby je, ze jsem si to furt predstavovala jako pocitacovou chodici hru, misto filmu, ale nakonec jsem si zvykla :-). Bavilo me a zaroven otravovalo, vecne hledani stanic v mape, ale po zapamatovani tech hlavnich uz to slo. Poznavani jednotlivych stanic metra se mi libilo a tesila jsem se, co za prekvapeni se objevi priste. Jdu se hned vrhnout na dalsi dil.

29.01.2017 4 z 5