DustinMind DustinMind komentáře u knih

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Sice velmi tlustá, ale také hodně ilustrovaná kniha pro děti. Legrační, dobrodružná a s každým krokem plná radosti.

30.08.2011 5 z 5

Agáta a doktor Lupa - Ukradený obraz Agáta a doktor Lupa - Ukradený obraz Gerit Kopietz

Detektivka pro mladé, která pobaví už jen díky té malé lupě na přední straně. Jedna z mých prvních knížek v mladém věku.

30.08.2011 4 z 5

Tvrdej chleba Tvrdej chleba Charles Bukowski

Bukowski jde pokaždé jinou cestou. Tahle mě zrovna moc nezaujmula, ale co na tom. Průměrná sbírka básní, ale oproti jeho jiným knihám tu nestavím vlajku na stožár.

18.08.2011 3 z 5

Démon zvrácenosti (9 povídek) Démon zvrácenosti (9 povídek) Edgar Allan Poe

Samotná povídka Démon zvrácenosti je geniální.

20.06.2012 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

30. 4. - týden po vydání knížky Prokletí, na kterou jsem se mimochodem těšil měsíc předem, jsem konečně vyzvedl balíček.
Je 4. květen a konečně mám prostor, abych vyjádřil své pocity k novému Chuckovi a jeho Prokletí.

Ze všeho nejvíce mě asi mrzí, že se u nás tomuto spisovateli nedostalo ještě tolika překladům. Např. knihy: Rant, Tell-All, které vyšly v USA ještě před knihou Damned. A čistě ke knize.

Jelikož mám v současné době přečtené všechny česky přeložené knihy od Chucka Palahniuka a jsem jeho velikým obdivovatelem, kniha mě celkem pozastavila. O samotném tématu Maddyson a jejího života z pekla jsem držel zájem celkem dlouho, ale jak se tak stává, po chvíli mě děj začínal nudil - alespoň místy tomu tak bylo. Typický autorův styl psaní se jevil na první pohled a díky tomu jsem si držel chuť, ale pak mi začalo připadat, že se Chuck asi už ze všeho vypsal. Jakoby už neměl tolik, co napsat, protože tu nejdůležitější formu sebe už vložil do Klub rváčů a Programu pro přeživší.
Kniha mi netrvalo ani tak dlouho, a to i s příklonem k horkému počasí a únavným dnům na intru. Ale musím mu, snad jako vždycky, poděkovat za to, že mě udržel při životě, ale paradoxně mi zase říkal o pekle.

Ten, kdo má za sebou všechny autorovy knihy, nechť se pustí i do Damned a obrázek si vytvoří sám.
Kdo by se ale netěšil z Oceánu promarněného spermatu a řeky vařících výkalů :)

Bavte se!

04.05.2012 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Výborná atmosféra nočního města a restaurace. Dějově mě tolik nezasáhla, ale zkuste u toho poslouchat The Cranes - Don't wake me up :)

16.04.2012 3 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Velká lítost, že dílo mě neuchvátilo tolik jako jeho zbylé. Tím u mě ale neklesá v ceně :)

16.04.2012 3 z 5

Co Bůh? Člověk? Co Bůh? Člověk? Bedřich Bridel

Poezie je krásná a těžká, ale v tomhle případě jsem se nudil. Nejsem žádnej tvor, kterej poezii zatracuje - naopak. Ale pokus to byl.

21.03.2012 2 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Do třetice s panem Paynem a znovu s Nickem Twispem, Francoisem a Sheeni.

Nevím, ale mám to vždy tak krásně časově naladěný. Přečtu si Dostojevského, Palahniuka, Kerouaca a najednou mam zase tu hroznou chuť na Mládí v hajzlu. Je to taková sladkost, kterou si hrozně moc rádi dopřejete znovu a znovu. Dočtete a jste spokojeni, ale po několika literárních odbočkách se znovu vrátíte za Paynem a jste šťastní.

Jo a tenhle díl má navíc a překvapivě šťastnej konec, což jsem tedy, vzhledem k minulým dílům, moc nečekal.

24.02.2012 5 z 5

Legenda o svatém Prokopu Legenda o svatém Prokopu Jaroslav Vrchlický (p)

Těžko se k tomuto vyjádřit, jelikož se jedná o duchovní téma a život svatého muže.

03.02.2012 3 z 5

Poprask na laguně Poprask na laguně Carlo Goldoni

Vzhledem k tomu, že hra je většinu času rozporná, hádavá a občas to vypadá, že se celá odehrává v průběhu jedné půlhodiny tak je zde také druhá stránka věci - jít na to do divadla, což já zatím neudělal - vzhledem k k obsazenosti východočeského divadla v Pardubicích. Po divadelní verzi - ke které se snad někdy dostanu - určitě hodnocení znovu přehodnotím :)

02.02.2012 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Takovýhle díla já prostě můžu :-)

23.01.2012 5 z 5

Ptáci Ptáci Aristofanés

Povinná četba, kterou se dalo lehce projít. Lidé jdou za ptáky, aby jim navrhli postavit město v oblacích a sesadit tak bohy z jejich pozice. Kdo se s tímto dílem setká bude mít celkem rychle odbytou práci, na rozdíl od jiných děl z téže doby.

29.12.2011 4 z 5

Ortel Ortel Franz Kafka

Opravdu mrazivé čtení.

28.11.2011 4 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Dokonalé povídky od dokonalého spisovatele, které vám usnadní cestu čtením svou pestrostí a zajímavostí každého díla obsaženého uvnitř. Setkáte se s opravdu úchvatnými povídky do kterých se v průběhu čtení opravdu vžijete.

Salinger je skvělý autor, ale pokud bych si měl vybrat, tak jeho Kdo chytá v žitě pro mě bylo mnohem zábavnější. Ve srovnání s povídkovou knihou budou ale na stejné hladině pro čtenáře, který touží jen po dobrém čtení, kterému se tu dostane v té nejzajímavější a nejkrásnější formě radosti, ale zároveň i opaku.

24.10.2011 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ohledně důvodu knížky, který donutil Marka Chapmana k vraždě J. Lennona - můj názor je asi takový, že je to pouhá historka k lepšímu prodeji, jelikož nic nenapovídá vražednýmu důvodu, ale ke knížce.

Dokonalá, zábavná, obzorující a jeden z nejskvělejších literárních zážitků, který vás nepřestane bavit.
Holden, který používá stále dokola vtipné hlášky u kterých se člověk vážně nasměje a který vám taky ukazuje myšlenky a chování klasického puberťáka, pročež je kniha ideálně dělaná pro kluky toho věku.

Jak by řekl Holden - Tohle mě umrtvilo. Vážně hlína a to na beton.

25.09.2011 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Ta první povídka byla celkem překvapivě děsivá. Na čtení v nočních hodinách celkem slušný povídky.

28.08.2011 4 z 5

Pravý Hannibal Lecter Pravý Hannibal Lecter Jaques Buval

Opravdu zajímavá knížka. Robert Maudsley jako Hannibal mě vážně nadchnul a jeho příběh byl místy vážně děsivý. Knížka byla napsaná perfektně, rozhodně skvělý dílo.

19.08.2011 5 z 5