Dusinof Dusinof komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Myslel jsem, ze knihu v klidu ohodnotim zitra, ale nedalo mi to a tak to datluju jeste ted v noci na mobilu.

Petra nasadila vysokou latku sama sobe. Prvni 2 knihy byly famozni. Od tehle se to cekalo taky, kor kdyz se na ni cekalo tak dlouho. Lidi jsou velmi kriticti a maji celkem pravem velke ocekavani, ktere se jim zda nenaplnene. Ja tenhle dojem nesdilim. Ano, zacatek byl dost vlazny, misty takovy.. utahany a ne moc zajimavy. Za to poslednich 120stran utece rychleji nez tech 370 predeslych. Petra dej a zapletku zamerne natahuje, dale zamotava a jen pozvolna neco odhali. Za me dobra strategie jak si zachovat ctenare pro dalsi dil. Hodne se mi libily vsechny postavy, rusovlasku, kterou tu lide hani vubec neresim, nijak mi nevadila a verim ze bude nejaky skryty zolik (v roli padoucha). Vycitat kapitanovi lehkomyslnost a zamilovanost muze asi jen ten kdo nikdy zaslepen laskou nebyl. Odon, buni, kozlowska atd. Super.
A proc nedam 5*. PETRO, PETRO, boha jeste jednou Petro… nic me nenastvalo v te knize tak jako: do praseci rite!! To bylo tak ku*va otravne ze jestli to jeste jednou udelas v dalsi knize, tak ji obradne spalim za uplnku, pri tanci hua-hua, obetuju kure a napisu do Hostu aby to ani nevydavali. Tak moc me to sralo. Naprosto neodpustitelne a zbytecne!!! Stejne tak musim dat za pravdu ze vyvoj postav samotnych i jejich osudu byl zastinen neustalym monologem ilan s jejim dusevnim dvojcetem o tom jak nemuze nikomu nic rict a vsechno je spatne a zle.. Chapeme ze to mela v hlave, ale misto umele natahovani pletove masky mela proste jit a neco udelat, zmenit ci proste nejak jednat. Asi to melo pusobit nerozhodne a schvalne to melo jakoby natahovat vlnu otazek a napeti ale naopak to vsechny stvalo. Za me 4* protoze jsi skvela fantasy autorska s perfektnim umem. A modlim se abychom na dalsi dil necekali tak dlouho. Hawk

26.05.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zpetne po nekolika mesicich se musim vratit a napsat hodnoceni. Jednoznacne plna palba peti hvezd. Nejsem kritik odbornik, abych resil co kniha ma, nema a postrada z pohledu naplneni vydavatelskych pozadavku, knihu hodnotim jako clovek, ktery necekal nic a dostal maximum. Za prve cte se sama. To proste spolknetu tu knihu, hned jakmile se dej rozjede a pozor, rozjede se rychle. Vzpominam, ze kdyz jsem docetl posledni list, bylo to v podstate otazkou minut, nez jsem si sehnal do kindla dil druhy a nutne jsem mnusel pokracovat. To se mi nestava casto. Mozna mi malinko vadi, ze hlavni postave je tolik kolik ji je, nektere pasaze na to, ze postave bylo 5-8 let mi prisly dost chycene za vlasy, preci jen jak dite uvazuje ve 5ti letech... urcite ne tak, jak popisuje autorka. Mi reknete, kde se to v lidech bere, ze jsou schopni tak kreativne vymyslet takovy svet. "Naslapane" :-D. Zde neni prostor pro rozhodovani se, jestli ano nebo jestli ne.

11.09.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Nuze, ma to smysl omylat to co zde uz vsichni napsali? Serie naslouchac proste umi. kniha vas pohlti, cte se dobre prave proto, ze je psana tak, aby se cetla dobre. Sem tam ctu nazory ostatnich, ze jsou tam cizi slovicka a ze lidi nevi co je to a tamto a ... fck sake, to je vase prvni fantasy nebo co ? kolik bylo cizich slov v zaklinaci ? Prestane byt ufnukane decka a soustredte se na to, co je podstatne. Kniha ma spad, ma riz, ma dej a je psana tak, ze vas nadchene. No a co, ze se tam nektere veci opakuji nebo ze se to - dle nekterych tahne (nemel jsem nikdy ten pocit), co jako cekate ? Od nekterych, kteri zde knihu hejti bych strasne rad slysel, jakou tedy jinou knihu cetli a byla perfektni. Je to stejne jako se vsim ostatnim. Co se libi me, se nemusi libit tobe. Tak jako tak je to jedna za mala knih, u kterych nemam problem si ji precist znovu jen proto, ze je proste skvela. Za me plna palba a krizim prsty, aby autorka nepolevila a treti dil nebyl fail. Mam spatne zkusenosti s temi navazujicimi seriemi ala (Anthony Ryan - stin krkavce).

11.09.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Predem rikam, ze nechci byt nikterak zajimavy tim, ze z te knihy neuchcavam jako tady Husakovy deti. Dokazal jsem to poslouchat 7h a 45min. Do konce knihy zbyva jeste neco pres 4 hodiny ale nedam to. Mozna zkusim preskocit tu neskutecne nudnou, plytkou a otravnou pasaz kde se “cte ona kniha”. Chci dat ale za pravdu, ze je to nadcasove dilo. Vydano v 49 takze tipuji napsano 3 roky po konci 2. Svetove a borec dokazal hooodne odhadnout tok budoucich dejin, i kdyz podle me si mnozi mladi dnes neuvedomuji, ze presne do tohoto rezimu pomalu spejeme a prichod AI to razantne urychli.. dejte tomu par let… kniha celkem solidne popisuje vykreslenou dobu, rezim, naladu ve spolecnosti atd. Atd.. avsak… k cemu je to dobre? V te knize se nic nedeje nebo minimalne ne do casti, kde jsem skoncil. Zadna z postav mi neprirostla k srdci, neni tam zapletka, neni tam napeti, neni tam vzruseni neni tam nic. Je mi uplne jedno jak dopadne winston nebo Julie. Je to barvite popsana doba to jo, ale nemam vubec zadny duvod otocit stranku a pokracovat ve cteni. Ta kniha je NUDNA! Ale tak moc, az to je k neuvereni. Podobnou nudnou a nedoctenou knihou je pro me kral krysa. Taktez tam krasne vylicil zivot v zajateckem tabore ale k cemu to, kdyz je kniha nema dej, nema zaplateku, o vyvrcholeni ani nemuze byt rect… nudna a nezazivna… vsem milovnikum 1984 blahopreji, k tomu, ze je kniha bavi, ale ja zrejme nejsem ta cilovka presto ze motiv a namet te knihy jsem velmi dobre pochopil.

28.02.2024 3 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Prvni kniha me chytla. Protoze jsem od Kristyny cetl mesto v oblacich tesil jsem se. A..?dostal jsem to, co jsem chtel. Spravne tu nekdo napsal, ze nebyt informace na obalce, taky bych si myslel, ze ctu kotletu. Myslim ze to holka zvlada vic nez dobre a duo KS ma potencial. U prvni knihy jsem se parkrat pousmal, ale tady jsem se uz fakt smal nahlas. Kdyz padlo “Chci tuhle samici”, tezko jsem se uklidnoval a vzbudil malem svou spici dcerku. :-). Presne to, co si KS naordinovali, ze budou davat, to plni. Nerikam, ze je ta kniha pro kazdeho, ale kdo ma rad akci a rad obraci stranky, ten bude spokojen. A jestli muzu neco doporucit, tak nebudte svine a kupte si tu knihu, zadne uloz.to ci jiny warez. Podporte je, zaslouzi si to.

19.12.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Hodnoceni pisu s pul rocnim odstupem. Poslouchano, jako audiokniha. Od prvnich minut me to chytlo a nepustilo az do konce. Nevzpominam si, ze by tam nekde byla hlucha mista nebo ze by se dej natahoval. Musim ale pochvalit excelentni prednes Vasila Fridricha. Klobouk dolu. Je to opravdu moc originalni namet, ktery autor zkvele zpracoval. Postavy jsem si oblibil a druhy dil, na sebe nenechal dlouho cekat. Vsem mohu doporucit.

06.05.2022 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Nekdo tu pouzil vyraz jednohubka. Je to presne a pritom to neurazi. Je to velmi ctiva kniha, kde vsechno na sebe plynule navazuje. Neni to kniha, kde by autor detailne rozpracovaval jak vypada dana planeta, prostredi, historie a mentalita postav. Naopak se soustredil na to, aby to bylo zabavne, ctive a rychle. A vsechno tohle to je. Az si budu chtit precist neco s detailnim vykreslenim, sahnu po jine knize. Od teto jsem to neocekaval a proto mi to tam ani nechybelo. Ze me dobry a na dalsi dily se tesim.

21.11.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tak muj druhy polibek od Nesba a takhle teda ano! Jelikoz jsem nepoliben serii s H.H vubec mi nevadilo, ze tady nebyl. Detektivky ani nejsou muj salek kavy, ale tahle kniha se cetla sama. Musim rict, ze me to vtahlo do deje velmi rychle a vyplivlo me to na konci naprosto spokojeneho. Dostalo se mi vseho tak akorat, diky bohu temer zadne LGBT prvky. Rozhodne stoji za precteni. A Sonny byl velky sympatak :-)

17.02.2024 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Tak tohle byla bomba. Musim teda smeknout pred nactenim Filipa Jancika, nikdy jsem neslysel lepe namluvenou knihu a uz jich mam par desitek za sebou. Dej me rozhodne vtahl a uz jsem v pulce druhe knihy:-). Minout tuhle knihu, by byla chyba. Doporucuji

04.10.2023 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Hmm, tak Franta si u me napravil reputaci. :-) Mel jsem trosku obavy po tom, co me hrozne nebavil 4 kraluv pes (coz mozna bylo zapricineno prednesem Dusana Sitka) ale tahle serie Platner, me teda rozhodne chytla. 2knihu jsem diky vybronemu nacteni Matouse Rumla naramne uzil. Rikal jsem si, jake asi bude pokracovani, kdyz v nem nebude ta detektivni linka...ale vubec jsem nebyl zklamany. Vlastne jsem porad jeste v udivu, protoze to bylo vazne dobre a tesim se na finale.
Ps: Prekvapeni v podobe Tase z Castello Nuovo dam mozna znovu sanci serii Hynek Tas z Boru... uvidime...

25.03.2024

Stín Stín Adam Przechrzta

Nadejne, jsou vyhlidky tohoto polskeho autora, bohuzel musim rict ze s kazdym dilem kvalita klesala. Nechapejte me spatne, je to slusna kniha, ale velmi zvlastne ukoncena a ne jen to. Kniha postrada zapletku, napeti, zvraty a prisla mi hodne plytka. Kvalit prvniho dilu to nedosahuje a to je velka skoda. Nevim proc Anastazie nedostala vic prostoru, stejne jako Prokleti z enklavy. Za me zbytecne zfusovana kniha. Skoda.

26.10.2023 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Chtel bych podporit autorku i jine ceske autory fantasy literatury. Je dobre vedet ze mame nadejne vyhlidky v tomto zanru. Uz kdyz jsem se rozmyslel, jestli knihu cist, vahal jsem.. komentare nekterych me nahlodaly. Inu davam 3 hvezdy a to hlavne z techto duvodu:
1. Nedokazal jsem pres srdce prenest to, ze vykradla namety jinych autoru. 12ka jako by vypadla ze Stehlikove (naslouchac), Hlavni postavy ze Zaklinace, krypl na voziku z Game of Thrones a tak dale a tak dale od prvniho slova do posledni tecky jsem to mel porad v hlave a neslo se toho zbavit. Smutne a rozhodne zklamani.
2. Ta zvracena potreba zdrobnelinkovat hlavni postavu jako : Cu me vytacela az do nepricetnosti? Byla to snad netflix nemoc zalibit se LGBT?
3. Dej plochy, s minimem originality, hloubky, zapletky snaha tam byla, ale zadne skryte umysly, taktizovani, zadne prekvapeni, zvraty niceho z toho se vam v knize nedostane. Kniha je v tomto ohledu cernobila, stejne jako nedostatecne vykresleny svet. Skoda.
4. Kniha je zsenstila. Divci srdce jasa, chlap to prekousne jde na kazde strance poznat, ze to psala zena. Neni to syrove, doba neni dobre vykreslena. Mnohe sceny se snazi hrat si na drsnou atmosferu ale kniha na to nema.
Celkove se jedna o levnou cinskou napodobeninu, ktera nekoho mozna pobavi, ale jine dost zklame. Na zaver bych rad vyzdvihl nektere literarni obraty, prirovnani a sem tam i dobre pojeti. Merglova ma talent a treba bude jeji pristi nevykradena fantasy lepsi. Pokud chcete dobrou fantasy, sahnete jinam treba k Anthony Ryan (stin krkavce) nebo Archiv bourne zare ci zminovane Hra o truny.

24.05.2023 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Opet skvele namluvena audiokniha a musim rict, ze tak dobre, jak je to namluvene bych si to asi ani sam neprecetl. Znovu tleskam Vasilovi za skvele cteni! Kniha jako takova... no majstrstych, co vam budu povidat, dej plyne, voda tece :-D ale vazne.. myslim, ze kniha se prijemne rozvinula, spravne se napina zapletka a konec skvele laka k poslechu(az bude) posledniho dilu. Musim rict, ze vsechny postavy jsem si oblibil vcetne tech zapornych. A Nimbus, to je jiny strelec.

06.05.2022 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Muj prvni kontakt s Hetesou a hned na vybornou. Nevedel jsem co od autora cekat, ale byl jsem velmi mile prekvapen. Opravdu paradni cteni, doporucuji.

04.04.2021 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Inu... zacnu z lehka. Bylo to dobree... nebo mozna se slusi napsat... bylo to ku*va dobree. Naposledy mi takhle mizela pod rukou kniha naslouchac od Stehlikove. Jako obvykle tu nebudu rozebirat ani dej, ani postavy, protoze kazdemu se stejne libi neco jineho. Je to psane chytlave, je to psane ctive, zabavne a prislo mi, ze to melo hlavu a patu. Libily se mi zvraty, ktere nebyly vzdy predvidatelne a nebo jsem byl jen moc liny si domyslet. Tak jako tak, byla to jazda a ja se bavil. Jsem rad ze jsem si knihu mohl koupit a tak skvely pocin finacne podporit. Ostatnim, mohu s klidnym srdcem doporucit.

16.07.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

No, vahal jsem mezi 3 a 4 * ale nakonec 3. Duvodem je to, ze jsem se tak od poloviny opravdu snazil, abych tu kinhu mel co nejrychleji za sebou. Vadil mi vek hlavnich postav, vadily mi nektere pasaze ktere mi prisly az presprilis naivni. Nemuzu rict, ze bych si oblibil nebo favorizoval nekterou z hlavnich postav. Cetlo se dobre, melo to relativne spad, a kdyz se autorka flashbacky vracela k jednotlivym postavam, mel jsem chut tu cast knihy preskocit. Chapu, ze je to dulezite, ale me to nudilo. Zkratka a jednoduse, nenadchlo. Skoncilo to zamerne tak aby prisel druhy dil... no nevim jestli se do nej pustim...

16.01.2020 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Smrtky jsem si zamiloval od prvnich minut, kdy jsem audioknihu zacal poslouchat. Skvele namluvene, skvele napsane. Bohuzel o poslednim dile, to neplati. Dej byl mdly, nezajimavy. Jako by se autor v predeslych 2 knihach vypsal a tuhle napsal z donuceni. Uplne postradala tu osobitost, napeti, zvraty ocekavani… vlastne ve vsech ohledech jsem byl zklamany. Nechapejte me spatne, smrtka a nimbus jsou skvele a mohu je doporucit s klidnym srdcem, ale zvon, je proste nepovedeny… spravne tu lide pisou, ze kniha se vlekla a konec byl uspechany.. dalo se s tim krasne pracovat, ale autor to nezvladl. Skoda.

05.08.2022 2 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Poslouchano jako audiokniha a … laska na prvni dobrou! Takze jsem pak pokracoval knihou v ledovem sevreni a v ocelove hrobce. Jakub presne brnka na moji sci-fi notu. Uprimne doufam, ze bude pokracovat

13.10.2021 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

S Jurajem mam uz nejake zkusenosti, ale tohle hodne predcilo me ocekavani. Jako bych cetl Sapkowskeho zaklinace. Hodne povedene, hodne dobre, hodne dobove a tim padem i hodne vsech 5*. Byt jsem to poslouchal jako audioknihu, tak se tesim na dalsi dil, ktery si nejspise koupim uz jako knihu.

08.08.2021 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Jeste nikdy se mi nestalo, ze bych se u knihy zasmal. Vubec nepripadalo v uvahu, abych se zasmal tak, ze mi tekly slzy. Skvele se to cte, rychle utika dej, kniha bavi a postavy si nelze neoblibit.

02.02.2020 5 z 5