dusin dusin komentáře u knih

Můj otec: Účtování Můj otec: Účtování Niklas Frank

Hodně zajímavá kniha z několika důvodů: 1) Pro nahlédnutí do stavu mysli člověka, jehož otec byl jedním ze strůjců šíleností druhé světové války, člověka jenž v sobě nese vinu svého otce 2) Pro nechutné detaily ze soukromí nacistické honorace 3) Pro zajímavé informace (detaily) o pozadí druhé světové války 4) Pro pěkné psychologické rozebrání postav, především autorových rodičů, ale i dalších z jejich okolí 5) Pro zamyšlení nad otázkami, jak vnímat němce dnes, a jaký postoj k tomu sami němci zaujímají Doporučuji všem! Jen pozor, je to psáno místy opravdu drsně!

08.02.2011 4 z 5

Šinsengumi – Šógunovy poslední samurajské jednotky Šinsengumi – Šógunovy poslední samurajské jednotky Romulus Hillsborough

Kniha faktu, která mi trochu upravila romantickou představu o samurajích, již jsem získal po přečtení Clavellova Šóguna. Nevím sice proč, ale ikdyž mě téma knihy zajímalo, informace které jsem si četl byly zajímavé až neuvěřitelné, tak samotná kniha mě prostě nebavila tak jak bych chtěl - proto jedna hvězda dolu.

28.04.2013 4 z 5

Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Vladimír Liška

Paráda. Škoda, že se dějepis neučí tak poutavě jak to autor líčí v této knize. Jsem naprosto nadšen a knihu vřele doporučuji všem (tedy ne slabším povahám - kapitola o průběhu popravy je docela drsná).

28.04.2013 5 z 5

Mozartova cesta do Prahy Mozartova cesta do Prahy Eduard Mörike

Asi nejsem cilová skupina pro tuhle knížku. Vybral jsem si jí pouze proto, že byla malá a já potřeboval čtivo tak akorát na dva dny :) Nicméně, pokud by někoho zajímalo pár střípků z Mozartova života, trochu romanticky obroušených, můžu jen doporučit.

24.03.2011 3 z 5

Fiasko Fiasko Imre Kertész

Moc mě to nezaujalo. Začátek nuda. Střední část nejlepší a docela dobrá. Konec nechci prozrazovat, ale pro mě horší než ta střední část knihy..

28.02.2011 2 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Na můj vkus moc romantické.. Nicméně pěkně, vnímavě napsané. Nejvíc mě zaujala scéna s oslem - perfektní. Doporučuji spíše romanatičtějším typům..

22.02.2011 3 z 5

Tma nemá stín Tma nemá stín Arnošt Lustig

Bohužel jsem tuto knížku četl hned po Útěku z Osvětimy, která měla pro mne vražedné tempo. Takže mě tato knížka přišla místy rozvláčná. Jinak doporučuji.

15.02.2011 3 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Zajímavé. Dal jsem na doporučení a nezklamalo mě to. Nicméně mě knížka nenutila číst do pěti do rána.. :)

15.02.2011 3 z 5

Na vlně 57 metrů Na vlně 57 metrů Otakar Batlička

Jedna z nejlepších povídkových knížek co jsem četl. SUPER!!

15.02.2011 5 z 5

Mé dobré město Paříž Mé dobré město Paříž Robert Merle

Další ze série o Petrovi ze Sioraku. Tentokrát nádherně popsaná paříž. Rozhodně to chce mít přečtené dva předchozí díly..

14.02.2011 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tuto knihu jsem našel ještě jako náctiletý v nějakém antíku za babku a nevěřil jsem svým vlastním očím. Nikdy před tím ani po tom jsem žádně jiné psané porno nečetl. Musím říct, že to byla zajímavá zkušenost proto ode mne tři hvězdy. Dnes jsem se tu dozvěděl, že to ani nenapsal Wilde - zajímavé.

14.02.2011 3 z 5

Proti všem Proti všem Alois Jirásek

Prvních 20 stran jsem si musel trochu zvykat na styl a jazyk, ale kniha se parádně rozjela a hodně bavila mě až do konce. Nutno však podotknout, že moje znalosti historie jsou tragické, takže děj byl pro mě překvapující a o to víc mě četba bavila :)

14.02.2011 4 z 5