Dragonajt Dragonajt komentáře u knih

Den obrů Den obrů Lester Del Rey

Tahle kniha mě bavila od začátku až dokonce, což můžu říci jen o velmi málo knihách. Je to výborné fantasy mísené s mytologií dávných Vikingů děj se odehrává v moderní době Ragnarok bitva bohů a obrů, pokud bohové prohrají svět padne, celému příběhu vévodí Hlavní hrdina kterého si bohové spletou s jeho bratrem který byl nelítostným válečníkem a zvolí si ho omylem za svého Šampiona Leif Svensen ale nakonec svým důvtipem dokáže že se bratru hravě vyrovná a zachrání svět před zkázou.

27.09.2020 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Kniha je místy zábavná ale je někdy až zdlouhavá, psaná tak že musíte mít zrovna náladu na její typ humoru jinak se moc nepobavíte. Děj se odehrává v Londýně a můžu za sebe říci že popis jednotlivých ulic a míst zní opravdu věrohodně je to takový vymyšlený svět vmáčknutý do reality. Hlavně je zde docela podrobně rozepsána policejní činnost místy velmi zlehčeně. Je to takové lehké fantasy do kterého autor přidal hodně popisů a vyprávění z reality. Takže když si odpustíte že vyšetřují duchy upíry a bůh ví co ještě a že je vyšetřovatel kouzelník je to vlastně takové zábavné Krimi.

27.09.2020 2 z 5