DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

Hodnotit tuhle knížku je pro mě velmi těžké. Protože kdybych ji nezačala číst ve špatné době, možná bych h ji milovala. A nebo je ten začátek opravdu jen neskutečně táhlý. Nevím. Těch posledních 80 stran je ale určitě dokonalých. Někomu mladšímu, tak kolem- 14,15 bych ji ze srdce doporučila, těm starším taky, ale spíš v originále. Jestli ale něco, tak ta obálka nelže. Emocemi nabité to je, zejména konec.

19.10.2020

Duše má být vždy dokořán Duše má být vždy dokořán Emily Dickinson

Krásné básně. Mám autorčinu tvorbu ráda, všechny dílečka jsou zajímavou četbou.

19.10.2020 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Nevím nevím, tohle mě moc nevzalo. Je možné, že to bylo překladem, ten se mi nezdál příliš povedený. Hlavně mi to přišlo celkem nudné.

10.10.2020 3 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

3,75* Skvělý nápad, zajímavé provedení. Plné hodnocení nemůžu dát, protože si myslím, že knize by slušelo o 50 stran navíc, a hlavně jinej jazyk. Téměř všechny postavy jakoby mluvily stejně. Ačkoliv bylo vidět, že se jim autor snažil dát nějaký kraji charakteristický nářečí, zapomenul na styl jazyka - ten byl u všech postav téměř totožný.

04.10.2020 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

(čteno v AJ) Kniha, ze které tak šíleně prýští americký pohled na věc a taková ta /hollywoodskost/. Zároveň ale kniha, které to celkem lehce odpustíte pro vtipné situace, roztomilost a čtivost. Krásné čtení, pokud se chcete na chvíli vypnout.

26.09.2020 4 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Pár článků mi přišlo úžasných. Většina z nich jsou ty, které měly více než 3 stránky. Zbytek bych úplně napohodu vyškrtala. Ke koupi nedoporučuji, ale pokud byste se k ní někdy dostali, tak si přečtení úplně litovat nebudete.

19.09.2020 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nádherná kniha. Myslím si však, že aby ji člověk mohl správně ocenit, mělo by mu být tak 15,16,17 let. Protože mladšími ještě tyhle myšlenky nezmítají, a starší již možná zapomenou. Celkově si myslím, že toto dílo má velice vyhrazenou cílovou skupinu, i kdyby ne věkovou. Doporučila bych ji všem, co hledají hluboké myšlenky zprostředkované tak jako zlehka, jemně, ale zároveň velmi prostě. Ne vždy logické, ne vždy příjemné. Nejlepší na téhle knize je, že si hlavní hrdina na nic nehraje. Neschovává své činy za hluboké, hrdinské motivy, když tomu tak je, bez okolků přizná, že vlastně nic neví. Někdy až nepříjemně realistické a vždy na sebe vztažitelné (relatable). Pokud toto hledáte, pak je to příběh pro vás. Jinak myslím, že pro vás kniha bude pomíjivou záležitostí.

10.09.2020 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Přiznám se, že mě to na začátku přespříliš neohromilo. Prvních sto stran jsem z toho měla pocit velmi slabé YA, po dočtení musím uznat, že se jedná o celkem fajnovou knihu. Jsem celkem dost zvědavá na další díl. 3,5*

31.08.2020 3 z 5

Persepolis Persepolis Marjane Satrapi

(čteno v AJ) Přála bych si, aby si toto dílo přečetl každý. Sympatický a otevřený styl a vypravěčka, která si na nic nehraje. Kniha baví a donutí přemýšlet, což je vše, co by dobrá kniha měla mít. Vřele doporučuji. 4,5*

14.08.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Zápletka asi ze všech dílů nejslabší, přesto se podařilo dvojici vykřesat skvělou a děsivou detektivku. Fajn čtení.

30.07.2020 4 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Bylo hrozně fajn se znovu setkat s posádkou hrdinského Arga II. Kniha mi přišla trochu slabší než Neptunův syn, ale zároveň zůstala dost zajímavá i akční. Za mě spokojenost. 3,5*

27.07.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Rozkošné. Už předtím jsem byla zvědavá na Solitaire, a ještě víc se těším teď, když vím, že hlavní hrdinka je sestrou Charlieho.

20.07.2020 4 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Hra se mi moc líbila. Přišla mi vtipná, děj se nikde zbytečně nenatahoval a myšlenky shledávám zajímavými. Jazyk byl srozumitelný, nevadila mi ani absence rýmů.

Jediné, co mi na díle trochu vadilo, byla zejména na začátku těžká orientace mezi postavami. Ale věřím, že to bylo jen problémem psaného textu, a že na divadelních prknech už by mi to tak nepřišlo.

Dílo bych doporučila každému, kdo má divadelní hry, byť jen trochu, rád.

05.06.2020 4 z 5

Labyrint světa a ráj srdce. V jazyce 21. století Labyrint světa a ráj srdce. V jazyce 21. století Jan Amos Komenský

Tohle je za mě velké ne. Následující text může obsahovat nějaký spoiler, ačkoli si nejsem jistá, co zde jde vyzradit. Můj názor se bude jevit jako ignorantský a povýšený, pokud to někomu vadí, s radostí ignorujte.

Kniha se mi nelíbila. Nápad jako takový mi přišel zajímavý, ale nedokážu se přenést přes neustálé povyšování se nad vše, s čím autor nesouhlasil. Viděla jsem zde totiž často rozdíl mezi kritikou systému, a tvrzením, že jsem morálně lepší, protože mám jiné zásady.

Mým dalším problém byl způsob převádění viny na někoho jiného, např. Člověka pokoušel a svedl ďábel, Šalamoun je oklamán a sveden atd. Znovu, myslím si, že člověk za své činy nese plnou zodpovědnost. Neudělalo to ono, ani nikdo jiný, ale vždy on sám.

Knihu bych tak nikomu nedoporučila. Ačkoli věřím, že ve své době mohla být důležitá a aktuální, a některé myšlenky v ní stále takové jsou, podle mého její čas už prostě přešel.

05.06.2020 2 z 5

Šla jsem do knížky s příliš vysokými očekáváními. Upřímně, do nějaké 4/5 knihy mi to přišlo hodně fajn, konec mě však velmi zklamal.

05.06.2020 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Tohle mě vážně bavilo, ačkoli jsem to rozhodně nečekala. Silná knížka. Ale je to něco jiného, rozhodně to není pro všechny. LCR 2/4

07.03.2020 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Čekala jsem o tolik víc. Zbytečně nesrozumitelný jazyk, věčné kecy o Ninině poprsí a nekonečné zdržování... Za mě ne.

24.02.2020 2 z 5

On On Elle Kennedy

Skvělá knížka, nenáročná, ale vtipná a překvapivá.

25.01.2020 4 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

4,5* Skvělá kniha. Výborně zpracované téma a opravdu hluboká kniha, která ve vás rozhodně něco zanechá. Doporučuji ji každému, hlavně možná nám, těm co o této problematice vzdělaní nejsou.

22.01.2020 4 z 5

Ačkoliv život paní Eugenie byl zajímavý, jeho zpracování už tak moc ne. Nesedl mi příliš poetický jazyk, neuvěřitelně dlouhé popisné pasáže a ani prapodivné skoky v příběhu. Za mě tak těch 2,5 hvězdy.

12.01.2020 2 z 5