dpxcz dpxcz komentáře u knih

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Druhý díl série "Píseň ohně a ledu" mám za sebou. "Střet králů", stejně jako první díl, jsem si užíval s každou stránkou. Rozdělení kapitol bylo zase super a každá se věnovala převážně ději kolem jedné postavy. Tím pádem mě více bavily ty kapitoly, kde vystupovaly postavy, kterým fandím.
A samozřejmě zase vyzdvihuji výborný nový překlad tentokráte od Dominiky Křesťanové z nakladatelství Argo.

20.11.2022 5 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Tak jo, bylo to dlouhé, samé intriky, mnoho dějových linek, spousty postav, ale hlavně bylo co číst... Tohle je určitě dobré čtivo pro fanoušky GoT. Těším se na druhý díl.

27.11.2021 4 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Kmenta jako vždy výborný... Z obsahu je ale člověku špatně. Doporučuju přečíst, ale rychle, než to zakážou!!!

26.07.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tato kniha je výborným chřipkovým postapo, se kterou se vůbec nemůže porovnávat nyní zhypovaná Karanténa od Petera Maye. A teď dostává takový zváštní náboj v porovnání se současnou situací, kterou prožíváme.

06.01.2021 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Hraničářův učeň mě stále baví a pokaždé se těším na další díl, který si budu moci přečíst. I tento díl pokračuje v nastaveném vysokém standardu předchozích dílů. Kniha je čtivá, dobrodružná a prostě baví od první stránky do poslední.

14.12.2016 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Knihu jsem poprvé četl před cca šesti lety a nyní, po shlédnutí seriálu, jsem si ji tentokráte poslechl jako audioknihu. A musím říct, že to funguje výborně!

04.05.2024 4 z 5

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

Druhá kniha ze světa víl, divoženek a rusalek je opět řemeslně skvěle odvedené dílo. Kniha se četla sama a výborně funguje jako oddechovka od ostatní práce. Klidně bych zvládnul i další pokračování. Nechystá se náhodou?

18.02.2024 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Po nepřesvědčivém druhém dílu, který byl prequelem románu silo, se tento díl povedl a zakončuje tak důstojně celou sérii silo. Konec by stál za detalnější vysvětlení. Celkově mohu tuto sérii doporučit a jsem zvědavý na další seriálové zpracování.

06.01.2024 4 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Knihu jsem si poslechl jako audioknihu a udělal jsem moc dobře. Na poslech při stavění zahradního domku byla kniha v pohodě, ale číst bych ji asi moc nechtěl, protože bych se jí doslova prokousával.

24.08.2023 3 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Tohle je prostě klasika fantasy žánru. Byl bych raději, kdybych se k sérii Zeměmoří dostal o něco dříve jako mladistvý, ale způsob vyprávění mě docela baví.

29.05.2023 4 z 5

Pronásledování Pronásledování John Flanagan

I přes to, že kniha jako obvykle funguje na mladší čtenáře, se mi zdá, že oproti prvním dílům se děj drasticky zjednodušil, jakoby autor už nevěděl, co dále. Stejně jako poslední díly Hraničářova učně se jedná o dobrý průměr. Flannagan by série už měl zakončit nebo něco zásadně změnit.

14.03.2023 3 z 5

Zakázané směry Zakázané směry Vilma Kadlečková

Mycelium 7. díl... Tato série je zdlouhavá. Místo osmi dílů by stačily asi jen tři a to by pak jinak odsípalo. Tak ještě poslední díl a pak si řeknu, že to mám konečně za sebou. Jo a ukončení knihy uprostřed slova je fakt dementní.

08.03.2023 3 z 5

Ostrov Ostrov Vladimír Šlechta

Předchozí díl mě bavil o kapánek více, ale co naplat, posunujeme se v ději dále. Má oblíbená Emma je zde také, sice méně, než bych rád, ale je. Konec je pěkně připravený na další (prý poslední) pokračování.

Takže u Posledního velkoměsta se uvidíme zase za rok.

28.10.2022 4 z 5

Stavitelé Arestonu Stavitelé Arestonu Josef Pecinovský

Stavitelé Arestonu jsou takový doplněk k celé sérii, kde se dozvíme něco více o historii Arestonu. Kniha není pojata jako román a proto se i hůře čte, nicméně poskytuje a doplňuje o zajímavé informace. Rozhodně stojí za přečtení až po celé trilogii, dříve bych ji nečet.

12.08.2022 3 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Šestý díl Sirotčince je jednoznačně to nejlepší z celé série. I přes výrazný nárůst počtu stran oproti předchozímu dílu je kniha velmi čitelná a děj rychle ubíhá. Samozřejmě nechybí i fotografie, které nás provázely všemi částmi. Jedná se o pěkné zakončení celé série, kterým jsem si zpříjemnil vánoční čas.

25.12.2021 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Tak já mám přečteno. Knížka je docela útlá, takže se čte rychle i proto, že to je psáno z pohledu naivního dítěte. Konec mě docela vyděsil, vůbec jsem to nečekal a proto nemám takovéhle knihy z prostředí války rád.

03.07.2020 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Merglová je bohyně! Tak skvělou fantazy jsem od debutující autorky nečekal. Knihu jsem od první do poslední stránky nemohl odložit, dokud jsem ji celou jedním dechem nepřečetl. Četlo se to lehce, všemu jsem uvěřil, často jsem se u toho křenil a ty břitké dialogy mi připomněly Petra Hetešu mixnutého se světem Krvavého pohraničí Vladimíra Šlechty... Přidávám si autorku mezi oblíbené a netrpělivě čekám na další velkolepé dílo!
A všem přeji hezký večer a hvězdičkovou noc s touto knihou... :)

18.02.2020 5 z 5

Kočky jsou vrženy Kočky jsou vrženy Jakub Horák

První půlka knihy mě hodně bavila. S druhou půlkou to už bylo horší a těžko jsem se prokousával ke konci... Jsem zvědav na pokračování...
A formát knihy A4 je naprosto příšerný... Pořád jsem si myslel, že čtu skripta.

24.10.2019 3 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Komiks je skvělý doplněk k plnohodnotné knize a kresba nádherná. A za hodinu si člověk, upír, kartan či jiný mimozemšťan v obrazovém podání shrne, co se dělo v knize. Už se těším na další díly.

02.03.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Dlouhá kniha, ale dobrá. Rozhodně stojí za přečtení. A překlad je taky vynikající.

04.06.2018 5 z 5