donnaluccia donnaluccia komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Docela mě mrzí, že je tady tolik negativních komentářů. Těšila jsem na třetí díl a po přečtení těch komentářů tady, jsem byla trochu skeptická. Když jsem měla třetí díl doma, tak jsem si znovu přečetla první dva, abych si příběh znovu oživila, při jejich čtení, mě přišlo, že jsem tam objevila nové věci, nebo jsem si to zas tak dobře nepamatovala. Na člověka to určitě působí jinak, když ten příběh čte s odstupem času a musím říct, že mě to zase úplně vtáhlo, že třetí díl je stejně dobrý jak ten první, mě naopak ten druhý přišel takový míň akční. Akorát jak nadávala Ilan, tam toho mohlo být méně. A celý třetí díl opravdu od začátku gradoval! Někde jsem četla komentář, že tam nebylo nic vysvětleno, za mě tam toho bylo vysvětleno úplně akorát. Autorka něco nechala i naší představivosti, kvůli které přece knihy čteme. Jinak já jsem vůbec překvapená, že z tohoto žánru fantasy se v česku najde spisovatel, který by se vyrovnal zahraničním a to tak opravdu je. České fantasy mě prostě dosud moc neoslovilo. Takže za mě paní Stehlíkové velká poklona! Na této úrovni mám stejně oblíbenou spisovatelku Samanthu Shannon, akorát možná ta už píše zbytečně složitě. Takže zatím z fantasy moje srdcovky!

24.06.2021 5 z 5

Síla obsidiánu Síla obsidiánu Petra Martišková

Paní autorka má potenciál být českou S.J.Maas, protože píše naprosto skvěle. Některé věci by se dali vytknout, ale asi to bude z toho důvodu, že byla laťka postavena níž a je to škoda, paní autorka má navíc. Z celé série mám dojem, jakoby byla psaná spíš pro ty mladší čtenáře, ale YA nečtou jen ti 15-ti letí ale ti 30-ti letí. A série si zaslouží hezčí návrh obálky, ta podle mě má být spíše tajemná, ukázat toho co nejméňe a podpořit představivost příběhu.

31.10.2023 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Knihy jsem četla v tomto pořadí, kdy Ve stínu popela a Světlo v plameni se odehrává mnoho let před Poppy a k této sérii mají vyjít ještě dva díly. K Poppy má vyjít závěrečný díl.
Ve stínu popela - Světlo v plameni - Z krve a popela - Království těla a ohně - Koruna z kostí a zlata - Válka dvou královen.

Po přečtění obou sérií mám velmi rozporuplné pocity, protože Ve stínu popela bych hodnotila jako TOP úplně tak akorát všeho, tak jak by mělo být a Světlo v plameni mě zklamalo, neboť tam byly náznaky typického natahování, kdy se něco děje na začátku, pak dlouhoo nic, jen samá omáčka a na konci velký zvrat, akce a nějaké rozuzlení, proto jsem váhala, zda se pustit do Poppy. A jak jinak, než že se mi potvrdilo, že autorka používá stejný model na všechny knihy.
Válku dvou královen bych hodnotila jako nejsilnější, ale i tak mě místy nudila. Škoda. Protože autorka psát umí a ten nápad světa smrtelníků a Iliseea, nápad drakenů, dakajů, gyrmů, vlkodlaků, povznesených, bohů, prvotních, krvavého lesa ...... a propojení sérií s proroctvím a že se odehrávají v tom stejném světě, ale v jiné době je originální a má to hlavu a patu. Serafenu a Nykta jsem si zamilovala, ale k Poppy se vracet nebudu. Nevím jak označit Casteela, ale Nyktos se aspoň choval jako chlap.

Velké mínus hodnotím množství erotických scén pořád opakujících se dokola a slovní formuli: "Jsi v pořádku?", které je moc všude. Pokud obě hrdinky disponují takovými schopnostmi a nejsou žádný slabošky, pak tuto formuli nevidím na místě.

05.01.2024 4 z 5