dominika8192 dominika8192 komentáře u knih

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Příjemné zakončení tetralogie.

30.12.2021 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Zusak je jeden z mála autorů, který dokáže úchvatně psát absolutně o ničem. :-) Zápletka je opravdu jednoduchá, ale styl vyprávění je tak imaginativní a snový, že je radost to číst.

30.07.2021 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

To jak dlouho jsem musela čekat na první šu.ačku?! Zatím nejslabší díl série, ta hrdinova posedlost zkrachovalým manželstvím mi po chvíli lezla krkem.

12.07.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

(SPOILER) No, byla to taková nenáročná oddechovka, v níž nebylo ani zbla děsivého. Spíš takový nepovedený duchařský románek pro 7leté děti, ale ani ty by se toho nelekly. Spousta klišé s obrovským domem, kterým v noci procházejí duchové, rádoby milou hostitelkou, která celou dobu kontroluje, zda jí někdo nebude odmlouvat a jakékoli podezřelé skutečnosti svede na "vrzající potrubí", "staré parkety", "děravou střechu, kterou profukuje", případně na "nevyspalost děcek, kterým se určitě něco zdálo". Konec předvídatelný a lehce nezvládnutý. Už Tajemství sídla Craven Manor bylo na pováženou, tohle bylo spíš úsměvné. Hvězdy dávám za nenáročnou zábavu.

10.07.2021 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

(SPOILER) Těch šest hvězdiček by mělo být povinných, ale ... zkrátka to na plný počet nemá, ačkoli jde o nesmrtelnou klasiku. Proč? Protože jednoduše se tam vyskytovaly nudné pasáže, které jsem musela přeskočit. Osobně jsem vždy jednostranně zaměřená na jednu konkrétní postavu, což byl v tomto samozřejmě (jak by mohl kdokoli pochybovat) Michael Corleone, ubohá oběť v obrovském soukolí rodinného byznysu. Ten, co to vlastně vůbec nikdy dělat nechtěl ... ten, co se mocí mermo chtěl od famílie distancovat, ale jednoduše to nešlo ... ten, co do toho zabředl až po pás a nedokázal se dostat ven. A samozřejmě ten, co si proti sobě nakonec poštval skoro všechny a zemřel sám a opovrhován, zatímco jeho fotr, který to celé začal, odešel pokojně obklopen nejbližšími. Knihu jsem četla před filmem, ačkoli v hlavě mi i tak rezonoval Brando (kterého nesnáším) jako veliký Don a Al Pacino (kterého naopak miluji) jako Michael. Ostatní jsou pro mě jen šmouhy, co jim tak nějak přicmrndávali. A zase, jak už mám ve zvyku psát: "Víš, Marlone Brando, byl jsi to ty, kdo si zasloužil zhebnout opuštěný někde ve Vystrkově ... vážně jsi mě sral!"

25.07.2020 4 z 5

Sbohem, Paříži Sbohem, Paříži Anstey Harris

Tisíckrát omílaná zápletka, která může na první pohled vyznít nudně a jako děsné klíšé ... ale bože, Anstey (píšu to jméno správně, že jo?) se podařilo vytvořit velice dobrý příběh, který rychle plynul a já se od něj nedokázala vůbec odtrhnout. Knihu jsem přečetla za tři dny, bylo by to i dříve, ale neměla jsem čas. Určitě překvapení roku 2020, alespoň pro mě.

06.06.2020 5 z 5

Věci kolem nás Věci kolem nás Karel Čapek

Milé a příjemné počteníčko a krásné kresby. Někdy mě to ale trošíčku nudilo, ale je to Čapek. Kdo jsem já, abych si dovolila kritizovat velikána ...

23.02.2020 4 z 5

Kapitánova čest Kapitánova čest Lucie Jehličková

Na prvotinu velmi kvalitní.

10.11.2023 4 z 5

Modistky z Tržní uličky Modistky z Tržní uličky Marie Lamballe (p)

Nakonec hodně čtivý a zajímavý příběh. Ráda jsem si s Elisou prožila její dobrodružství a líbilo se mi, jak to skončilo. Určitě si přečtu pokračování.

16.06.2023 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Všechno bylo dobré. Solidní příběh, kvalitní zápletka, pěkně vystavěné vyprávění. Překvapivý závěr.
ALE.
Po dvacátém přečtení slovního spojení "byla jsem ráda za" jsem měla chuť s knihou praštit. Fakt. Neexistuje snad horší ruinovač příběhu (jakkoli dobrého) než věta "Jsem za to rád."
Kvůli tomu snižuji na čtyři hvězdy.
EDIT: Omylem jsem dala knize jen tři hvězdičky, opraveno.

06.07.2022 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nevím proč jsem čekala seriózní historický román. Dostalo se mi ZASE jen červené knihovny. Personál vily mě sral od začátku - hned bych ty starý čarodějnice vzala hákem po držce. Stejně jako rozmazlenou Lízu. Už nikdy více, stačilo.

28.06.2022 2 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Už bych s těmahle hovadinama měla přestat. Vážně.

09.06.2022 odpad!

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Líbilo se mi to podobně jako první díl. Jedu teď sérii oddechovek a Mona je jejich skvělou autorkou.
Jediné, co mě štvalo, a někdo to tu už zmiňoval, bylo Rubyino přehánění. Jako jasně, asi není cool načapat svýho kluka v bazénu, jak strká jazyk do krku jiný holce, ale musela to fakt tak teatrálně zveličovat? Má být přece ta racionální a chytrá, tak ji mohlo napadnout, že za tím asi něco je.
A ne ho půlku knihy nechávat vydusit, jako kdyby jí vzal...zápisník s fixkama.

29.05.2022 4 z 5

Kontrola - Ne všichni doktoři jsou hrdinové Kontrola - Ne všichni doktoři jsou hrdinové Hugh Montgomery

Takové trochu za vlasy přitažené, ale jinak příjemné čtení a údiv nad tím, jak si autor hezky hraje se slovy. Poctivých pět hvězd.

23.01.2022 4 z 5

Madony z Leningradu Madony z Leningradu Debra Dean

Útlá knížečka plná bolestných vzpomínek i přítomných okamžiků. Děj je prakticky nulový, jedná se o kaleidoskop myšlenek, zážitků a pocitů na pozadí kruté historické události, která neměla v dějinách lidstva obdoby.
Celý příběh je okořeněn působivým výkladem jednotlivých ermitážských děl, které autorka popsala tak důvěryhodně, že jsem si je dokázala do detailu představit.
Podivné čtení - nemohu říci, že by ve mně zanechalo nějakou nesmazatelnou stopu, nebo že bych si knihu kdy přečetla znovu, ale...zaujala.

01.12.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Nebylo to špatné. Někdy si člověk musí odpočinout od všelijakých těch Kingů a Morrisových a sáhnout po romantické oddechovce. Toto byla navíc solidně zpracovaná romantická oddechovka. Jasně, pár klišé momentů se tam našlo, ale to už souvisí s mým cynickým vnímáním světa, pro které je těžké přijmout, že se k sobě lidi fakt chovají takhle hezky a podporují se navzájem.

08.09.2021 4 z 5

Přiznávám, že... Přiznávám, že... Jaume Cabré

Snažila jsem se. Bůh ví, že ano. Ale nezvítězila jsem. Bojovala jsem celých 268 stran, vyhradila si k četbě 14 dní (a to většinu knih, i tlustých, přečtu v intervalu 3 až 5 dnů), každý den jsem poctivě přečetla co nejvíc textu. Ale nešlo to. Omlouvám se úchvatnému autorovi Jaume Cabrému, který bezpochyby stvořil epos. Takový masterpiece zvládají jedině Katalánci, mají tu imaginaci v sobě. Ale těsně před stranou 270 mě opustila jakékoli motivace číst dál. Nezajímalo mě, jak to s Áadriou dopadne, netoužila jsem se prokousat až ke konci. Zavřela jsem knihu s pocitem prázdnoty. A to se mi u krásných knih nestává často. Bezpochyby majstrštyk, ale ne pro mě.

17.08.2021 2 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Všechno to začalo Pacientem, který byl tak skvělý, že jsem se rozhodla Fitzeka přečíst celého. Jako druhá se mi do rukou dostala Terapie, která byla o několik levelů horší než Pacient, ale její konec to celkem vyrovnal. Dnes mám dočteného Sběratele očí a jsem si celkem jistá, že si na dlouhou dobu dám od Fitzeka pauzu. Ne že by šlo o špatnou knihu, to v žádném případě, hlavně druhá polovina byla zajímavá. Ale raději si v sobě budu pěstovat ty krásné pocity, které ve mně zanechal Pacient. Mám pocit, že cokoli dalšího by to jen zhoršilo.

17.05.2021 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Lepší než první díl. Obě postavy byly uvěřitelnější a děj tím pádem nebyl tak naivní. Také mnohem méně názvů přirození ve stylu "péro" a "pták", což oceňuju.

03.04.2021 4 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

(SPOILER) Tak tohle bylo něco božího!! Dle hodnocení zdejších čtenářů jsem čekala něco nesnesitelně drsného, ale zřejmě už jsem cynik, protože mně to tak brutální nepřišlo. Sympatizovala jsem s Davidem, Stevem a Cynthií ... na konci i s Johnnym, ačkoli mě předtím docela štval. Obří policajt mi naháněl husí kůži, jakmile jsem se dozvěděla, že za to vlastně nemohl, přišlo mi ho líto. Odporná démonická síla uvolněná ze stržené šachty byla velice originální ... hodí se k tomu pojmenování "TO" - ani člověk, ani zvíře ... prostě TO. Beznaděj si své jméno vysloužila víc než zaslouženě ... nikdy jsem "nenavštívila" městečko tak zubožené, ztracené a ... jakoby přestálo apokalypsu. TEK!

03.12.2020 5 z 5