Dominik2112 Dominik2112 komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

(SPOILER) 5 hvězd dávám, nic jinýho si to nezaslouží. No byla naprostá paráda. Je to velmi čtivý, obsahuje to snad všechny emoce co může člověk od knihy chtít. Svět je zatím poměrně propracovanej, respektive ještě nevíme všechno ale zatím co tam bylo tak působilo velmi dobře a propracovaně, hlavně co se týče vztahů mezi jezdci a draky (potřebuju někde splašit draka a nutně) a doufám že v dalších dílech se ještě dozvíme spoustu věcí. V příběhu je hned několik zamilovatelných postav (Xaden, Violet, Liam) a taky postavy který člověk dokáže pěkně nenávidět, koukám na tebe Daine Aetosi. Díky tomu že Violet často popisuje svoje pocity a myšlenky je jednak sympatická a zároveň její vztah se Xadenem působí uvěřitelně a mají prostě mezi sebou tu správnou chemii. Violet v pozdější fázi spíš už Violence je ještě sympatická z toho důvodu že si jednoduše nenechá srát na hlavu a nehodlá umřít jen tak. Atmosféra s jakou se postavy potýkají je dost pochmurná často se umírá, ale kniha dokáže nastínit parádně atmosféru tak, že vlastně atmosféra je pochmurná jen v těch momentech kdy je to potřeba. Myslím to tak, že kniha dokáže být i vtipná, emotivní, napínává, strhující, tajemná a i právě pochmurná i přesto, že se pohybuje v prostředí kde furt někdo umírá, končí v rukou léčitelů anebo trénují v poměrně náročných výzvách. Příběh jako takový není úplně nejoriginálnější ale díky postávám, světů, drakům, stylem jakým je knížka napsána, tak sem si příběh neskutečně užil. Jednoduše draci, smrt, násilí, sex, zvraty, emoce. Vidím, že to čte třeba tak 99% žen tuto knihu ale tak nějak nevidím proč, jsou tam dvě spicy scény, který náhodou byli docela dobře napsaný a člověk se u nich i zasmál, je tam romantickej vztah což je snad v 90% všech fantasy a i třeba v detektivkách, takže doporučuju i chlapům aby to víc četli. Jinak konec mi odjebal dekel a ukápla slza možná víc slz.

06.04.2024 5 z 5