Doli Doli komentáře u knih

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha se známkou bestselleru by dle mého názoru měla být lepší. Děj knihy mě vtáhl až ke konci. Jinak velice předvídatelný průběh. Postavy nijak nezaujmou, ale ani neurazí. Pokračování si rád přečtu, protože předpokládám, že budou lepší. Doufám...

K uživatelům, jenž knihu četli, ale nechtějí přijmout její téma, bych vzkázal ať nadále nosí růžové brýle. Přeci zlo páchané na dětech (nejen na nich) je přítomno všude kolem nás. Je tak těžké se smířit s faktem, že existuje pedofilie? Člověk by měl přeci vnímat všechny problémy naší společnosti a ne se před nimi schovávat. Před osobními problémy se přeci taky neschováváte nebo ano?

21.09.2014 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moje první od Kinga. Čekal jsem víc? Ano. Bavil jsem se? Ano. Ovšem jak už psalo více lidí, kniha je zdlouhavá a místy opravdu nudná. Kingovo pojetí cestování časem a jeho souvislosti jsou v celku pro tuto knihu adekvátní. Příběh byl víceméně dobrý, ale z mého pohledu byl děj předvidatelný a samotný konec nemohl snad nikoho překvapit. Holt jako další od Kinga si dám Pod kopulí.

08.09.2014 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Po Ženě v kleci druhá nejlepší knížka z oddělení Q. Příběh v pozadí únosů byl drsný a neuvěřitelný. Autor se opravdu vyznamenal. Jediné, co mi ke konci knihy chybělo byl případ pistole s hřeby, ale určitě se zase objeví v nové knize.

11.08.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět jsem se bavil. Přiznám se, že zvrat v případu Rose a její sestra mě dostal. Jsem zvědavý, jak v tomto směru bude autor dále postupovat. Jinak samotný děj byl dobrý, jen mohl být více akčnější ke konci. Stejně pro mě plný počet hvězd, protože oddělení Q fakticky žeru.

04.08.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý díl oddělení Q je opět precizní ve všech detailech a dokázal si mě omotat kolem imaginárního prstu. Příběh protagonistky Kimmie je dojemný, ale zároveň se v něm odráží to, že na každého jednou dojde. No a na závěr bych dodal, že přidat na oddělení Rose byl skvělý nápad.

22.07.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dlouho mně žádná kniha nevtáhla tak hluboko do děje. Strhující od začátku až do konce. Carl je sympaťák a Asad je prostě postava, nad kterou mi zůstává chvílemi rozum stát.

09.07.2014 5 z 5

Kuchařka pro mladé muže, aneb Jak s minimem špinavého nádobí a kuchařských zkušeností zapůsobit na dívku Kuchařka pro mladé muže, aneb Jak s minimem špinavého nádobí a kuchařských zkušeností zapůsobit na dívku Nicole Seeman

Dostal jsem nejspíš z recese, ale obsahuje pár dobrých receptů, které mohou ženu opravdu ohromit. Tato mini kuchařka je napsána jednoduše a recept zvládne i úplný amatér. Jestli se k ní dostanete, mohu doporučit její koupi.

06.07.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Moji obrovskou chybou bylo nejdříve se podívat na seriál a potom si přečíst tuto skvělou knihu. Miluji příběhy jednotlivých postav a miluji i postavy samotné. Každá z nich má svoje kouzlo, které mi v některých knihách u postav chybí. Už se nemohu dočkat až se dostanu na konec celého tohoto eposu...

23.01.2013 5 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

WOW!!! Výborné pokračování. Kirkman žánr zombie posouvá tam, kde je mu nejlíp. Místy nic moc, ale jinak strhující a těším se, co bude dál.

01.10.2012 5 z 5

Neuromancer Neuromancer William Gibson

Knihu mi doporučil kamarád (Ajťák). Když jsem ji začal číst byl jsem rozhozen různými slovy, které jsem slyšel poprvé. Jenomže jsem to překonal a zjistil jsem, že kyberpunk je to pravé pro mně. Hlavní postava neoplývá takovým tím charisma jako postavy v jiných knížkách, ale to se dá lehce přejít. Vedlejší postavy jsou vesměs zajímavé a páru z nich bych přál vlastní příběh. K světu, který W. Gibson vytvořil, tak můžu říci pouze tolik: ,,Wow!" Pro mně výborná kniha, která mně v táhla a po dočtení vyplivla, ale já chtěl víc...

01.10.2012 5 z 5