DK197 DK197 komentáře u knih

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Myslím, že to, že je kniha skvělá, dosvědčuje fakt, že mi bylo čerstvě -náct, když jsem ji začala číst a také brzy dočetla. A klasika u tak mladých lidí oblíbená nebývá. Čtivá se silným příběhem, mohu jen doporučit.

24.11.2013 5 z 5

Nepatřím k fanouškům stylu psaní pana Hrabala - přiznávám se bez mučení. Ta dlouhá souvětí mi vadí neskutečným způsobem. Ztrácím se v textu i v jeho smyslu. Naštěstí tu byl slušný příběh, který mě donutil knihu dočíst, ale pana Hrabala už ne.

24.11.2013 2 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Otřesný příběh ve skvěle napsaném podání. Na tuhle knížku se nezapomíná. Četla jsem ji naprosto užaslá a nemohla se od ní odrhnout... Je to strašlivé, co může být lidská bytost zač a co se na našem světě může dít. Každopádně asi jsem divná, ale možná ji jednou otevřu znovu.... Protože člověk by si i to špatné měl občas připomínat.

24.11.2013 5 z 5

Lidský vztah jako součást profese Lidský vztah jako součást profese Karel Kopřiva

Jak se dá hodnotit jinak dobrá odborná kniha, než kladně? Tahle dává prostor na zamyšlení se nad vztahy nejen profesními, nýbrž i těmi dalšími.

18.11.2013 5 z 5