DiscworldFan DiscworldFan komentáře u knih

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Miluji tuto knihu, miluji, miluji, miluji! Mám ráda historii, starověk a magii. A když se dají tyto tři věci dohromady, tak z toho může vzniknout něco úžasného, přesně jako tato kniha. I přesto, že jsem to měla jako povinnou četbu na základní škole a někdy to může vést k tomu, že to tu knihu znechutí, tady to tak není. Jsem opravdu ráda že jsem si ji tenkrát musela koupit, jinak bych se k ní dostala až za delší dobu, což by byla škoda.

05.06.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Víte, existují knihy, které vás po pár stránkách nadchnou a vy je přečtete jedním dechem (Jistě, pane ministře) a pak jsou tu knihy, které vás po pár stránkách přestanou bavit. Stmívání patří do té druhé kategorie. Příběh by se klidně mohl vejít na dvě stě stránek a vůbec by mu to neuškodilo, právě naopak. Tento příběh o ničem je rozvleklý na čtyři sta stránek a ty jsou v podstatě o tom samém. Červená knihovna je něco, co mě nezajímá a jestli je příběh obarvený krví, tajemnem a upíry? No a co. Kdyby to byl obyčejný příběh pro dívky bez těchto tří věcí, tak by si ho stejně nikdo nevšiml a dál by na něj v knihovně padal prach.

16.01.2012 odpad!

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha je krásná, čtivá a výpravná. Moc se mi líbili démoni, také bych chtěla nějakého mít. Dále mě docela zaujal názor na církev. Podle mě je nejlepší část knihy na výzkumné stanici. Jsem docela zvědavá, jak bude trilogie pokračovat a rozhodně plánuji si přečíst další díly. Viděla jsem také film a kniha je mnohokrát lepší, jediné co se mi hodně líbilo na filmu je soundtrack, jinak mě velmi zklamal konec.

01.01.2012 5 z 5