Dietwithstyle Dietwithstyle komentáře u knih

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Almanach je skvělý přehled ucelených informací ze světa Harryho Pottera. Obsahuje sice pár chybiček, ale ne nijak zásadních. A obálka je úplně dokonalá. Jediná věc, kterou bych vytkla, je pár míst, kde je text velmi obtížně čitelný kvůli ilustracím.

18.02.2024 5 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Kniha se četla hezky, ale také jsem čekala trochu něco jiného. Děj je předvídatelný a zdál se mi lehce nedotažený. Ale do těch míst bych se moc ráda podívala :)

25.01.2024 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha se dobře četla, bylo zajímavé nahlédnout do života lidi v předválečném Německu. Ale jsou to trochu Vékávéčka začátku dvacátého století. Každopádně příběh mě celkem bavil, autorka umí dobře popisovat atmosféru jednotlivých situací. Nejspíš si přečtu i další díly.

06.10.2023 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Třetí kniha od Sparkse, kterou jsem četla a zatím asi nejlepší z nich. Příběh mi nepřipadal tak moc neuvěřitelný a nereálný jako předchozí dva. První polovinu knihy jsem přemýšlela, jakým způsobem dojde k propojení hlavních postav a nakonec jsem tu zápletku uhodla, ovšem napjatě jsem čekala, jak přesně k tomu dojde. Byl to milý a oddechový příběh o lásce, přečtení určitě můžu doporučit.

08.05.2023 4 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Po téhle knize jsem upřímně sáhla hlavně kvůli obálce. Životopisné příběhy moc nemusím, pokud se nejedná o autobiografie, ale obálka jasně říkala, že mu mám dát šanci. A nelituji ani v nejmenším, jsem nadšená. Příběh mi pomohl propojit souvislosti o dění v Evropě na přelomu 19. a 20. století a dozvěděla jsem se díky němu spoustu věcí o ženě, jejíž jméno sice známe všichni ze školy, ovšem její život je pro většinu lidí tajemstvím. Sedl mi i styl vyprávění a poslední část knihy mě velmi dojala.

07.04.2023 5 z 5

Past na kočku Past na kočku Lenka Lanczová

Pro Lanczovou je typické, že svoje hlavní hrdinky moc nešetří, ale Johana to teda chudák schytala ze všech stran. Četla jsem již podruhé s odstupem několika let a pořád mě to bavilo. Kromě fajn příběhu si člověk i trochu zavzpomíná na dobu, kdy diskotéky začínaly v 7 večer a vstupné stálo 20 korun.

09.02.2023 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Čekala jsem, že to bude kniha více méně o běhání. Což by mi nevadilo, protože taky běhám. Najdu odvahu ale vůbec není jen o běhu. Je o historii, o přírodě, o odhodlání, o bolavých nohách a prostě o životě. Který je krásný právě tím, že není vždycky snadný. A kromě toho je kniha doplněna super fotkami. Jediné, co mi v knize trochu chybělo, byla nějaká aspoň jednoduchá mapka trasy, protože Slovensko zas tak moc neznám a musela jsem si jednotlivá místa vyhledávat, abych měla představu o tom, kde se Lenka zrovna v jaké části knihy nachází.

07.09.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

(SPOILER) Tohle byl úplně jiný typ thrilleru, než jsem čekala, ale vůbec mi to nevadilo. Dozvěděla jsem se nové věci o Norsku a ocenila jsem, že narozdíl od prvního dílu to s hlavním hrdinou neskončí tragicky. O trochu méně poutavé než první kniha, ale tři hvězdičky si zaslouží.

11.08.2022 3 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Viewegh je bezesporu hodně specifický autor a asi jeho tvorba není úplně pro každého, ale já ho mám celkem ráda. Obě povídky se mi líbily, i když ta druhá o něco víc. Asi kvůli tomu, že je tam přece jen méně vulgarismů. Na oddech fajn kniha.

25.10.2021 3 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Jedna z nejlepších knih od Kinselly, moc dobře se četla. Kromě příběhů jednotlivých hrdinek miluju i ty zápletky a záhady z pracovního prostředí, to umí Kinsella prostě výborně.

28.07.2021 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Většinou mi nedělá problémy dočíst knížku, ale tady jsem se trochu trápila. Dočetla jsem, ale že bych z toho měla velké potěšení, to se nedá říct. Začátek vypadal slibně - exotické země, exotická jídla, exotický muž. Ale postupně mě to přestávalo bavit, hlavně neustálé změny nálad a pocitů hlavní postavy. Na postavu Fernanda jsem časem začala být postupně až alergická. Myslím, že po této knize už znovu nesáhnu.

10.11.2020 2 z 5

Shopaholik za hranicemi Shopaholik za hranicemi Sophie Kinsella (p)

Knihy od Kinselly mám ráda všechny, ale série Shopaholik je prostě skvělá, miluju ten styl humoru. Četla jsem podruhé, cca po 10 letech a bavilo mě to stejně, jako předtím.

06.10.2023 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Knihu jsem si vybrala víceméně náhodou, chtěla jsem cokoliv od Sparkse a v knihovně měli volný Talisman. Vůbec jsem dopředu nevěděla, o čem příběh bude, ale četl se mi moc dobře. Jen ten konec byl takový zvláštní, po pozvolna plynoucím příběhu přišel na posledních stránkách docela výbuch..

09.02.2023 4 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Kniha která nenadchne, ale ani neurazí. Hlavní hrdinka Siena celkem sympatická, ale nějak jsem v této knize postrádala “pořádek”, připadalo mi, že tam je od všeho trochu a hlavní téma (kromě toho, v jakých podmínkách hlavní hrdinka vyrostla), jsem nějak postrádala. Zkrátka mi po přečtení zůstalo v hlavě až moc nezodpovězených otázek.

09.12.2022 3 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Četla jsem již kdysi první tři díly, zhruba před 8 lety a teď jsem hledala nějakou oddychovku na dovču, tak jsem sáhla po prvním díle, který mám doma v knihovně. Pořád mě to baví a pořád je to vtipný, takže si asi postupně přečtu všechny díly. Není to žádná duchaplná kniha, ale na relax poslouží dobře :)

20.09.2022 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Knihu jsem si brala na dovolenou a byla to oddechovka, ale zároveň řešila několik velmi důležitých témat - duševní zdraví a vztah dětí a rodičů. Četla se opravdu moc dobře a přinesla zajímavý pohled na věc z několika stran. Určitě doporučuji k přečtení.

12.06.2022 4 z 5

Jak mě překvapíš? Jak mě překvapíš? Sophie Kinsella (p)

Nejprve jsem se nějak nemohla začít, potom mě to chytlo a v poslední třetině knihy se konečně dostal příběh do fáze, kdy mě opravdu zajímalo, jaký bude konec. Fajn kniha na oddech, ale Kinsella to umí i líp..

05.02.2022 3 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

U knížek téhle autorky se opakuje takový typický vzorec - hlavní hrdinka, která nemá zrovna nejjednodušší život a během příběhu projde značným vývojem, více či méně komplikovanější milostný příběh a zápletka z pracovního prostředí. A i když člověk tak trochu čeká, co přijde, stejně si knihu užije. Aspoň já to tak mám. Nic, co by mi vyrazilo dech, ale fajn oddychová knížka, která se hezky četla. A konec přece jen trochu nečekaný :)

22.08.2021 4 z 5