dezorientovana dezorientovana komentáře u knih

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Zajímavá knížka, kterou přelouskáte za chvíli a určitě stojí za přečtení. Kniha zachycuje autorovy útržky ze života. Autor hezky popsal přechod z minulosti do současnosti. Nicméně některé autorovy názory mě zaráží. Život na ulici, jak sám nakonec v knize přiznává, si osvojil a nechtěl by se ho už vzdát. Život na ulici není lehký, ale svou šanci autor (ne jednou) dostal. Lidé jsou na tom i daleko hůř.

27.02.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se čte hezky, měla jsem ji přečtenou za den. Nabízí pohled na Osvětim opět z trošku jiného úhlu. U téhle knížky jsem však neměla takový hrozný pocit smutku jako u jiných s obdobným tématem. Částečně mi přišel děj uspěchaný, člověk se do děje nemůže pořádně vcítit. Všechny situace mi přišly tak nějak odlehčeny a postrádala jsem tady svůj soucit s panem Lalem a ostatními účastníky. Téma lásky jsem uvítala, je hezké vidět, že i v tak špatných chvílích nemusí člověk úplně přestat žít. Ve výsledku však mám z knížky hrozně rozpačité pocity.

10.10.2018 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Kniha se čte dobře. Vyšetřovatelem není klasicky detektiv, ale za mě je jak postava Thea, tak ostatních vykreslená nerealisticky. Boj Thea s policií mě také neoslovila. Mě osobně děj ničím extra nepřekvapil, Jako plus hodnotím doplnění knihy o skutečné souvislosti s vyšetřováním sériových vrahů. Srovnávat s Šelmou prozatím nemůžu, protože jako první jsem četla Hračkáře.

04.05.2020 3 z 5

Katyň Katyň Andrzej Mularczyk

Smutné téma, avšak hezky napsáno. Kniha je psaná z pohledu pozůstalých. Babička, matka a dcera, každá z nich prožívá ztrátu podle svých představ. Kniha o víře, o smíření, o lži a o pravdě, o beznaději a krutosti. Rozhodně stojí za přečtení.

31.03.2019 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Ze začátku jsem knihu chtěla jen dočíst a mít to za sebou. Po čase jsem se do děje vžila, kniha mě začala hrozně bavit a zajímalo mě, jak dopadnou jednotlivé dějové linie. Oceňuji občas překvapivé zvraty, které se zdají tak jednoznačné.

25.11.2018 5 z 5

Obvšeník Obvšeník Daniel Landa

Hrozně jsem se bavila. Kniha je vtipná, ale i krásná a čte se sama. Danovy poznatky o Zélandu a Maorské kultuře ve mě vyvolávaly touhy koupit si letenku na Zéland.

19.09.2019 5 z 5

Americká hospodyňka Americká hospodyňka Helen Ellis

Fajn knížka na odpoledne. Povídky jsou krátké, svižné, občas vtipné. Povídka "Válka s taflováním" u mě zvítězila na plné čáře.

18.03.2019 3 z 5

Zničená Zničená Touria Tiouli

Opět mám zase jednou smíšené pocity. Myšlenka knihy je dobrá, ale u myšlenky to taky zůstává. Kniha není vyloženě špatná, ale autorka uvádí spoustu ne zcela zajímavých informací. O samotném příběhu autorky se člověk dozví jen velmi málo. Kniha se na nic podstatného nesoustředí: velkou část knihy zaujímá historie Dubaje, z které si člověk stejně nic moc nevezme, autorčin příběh do zatčení popsán asi na třech stranách, dále nespočet zmínek o neúspěšných soudních přích a neschopnost konzulátu. Člověk z knížky pochopí, co tím autorka myslela, ale nepřečte si o tom.

27.02.2019 2 z 5