Deus Deus komentáře u knih

Vo svojej podstate vynikajúca kniha, asi najlepšia akú som na tému Černobyl čítal, ale ... Ľudia niekedy zbytočne moc tlachají a mne to občasné tlachání dosť sťažovalo čítanie. Světlana nemusela nevyhnutne všetko zahrnúť do knihy, mohla to trochu prečistiť. Našťastie toho zmateného tlacháni nebolo v knihe veľa, ale dosť na to, aby som znížil moje hodnotenie.

14.12.2021 3 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Po vynikajúcich predchádzajúcich troch častiach pre mňa sklamanie. Nečítalo sa mi to ľahko, dokonca som to niekde na pol ceste hodil do neprečítaných, ale nakoniec sa mi to podarilo zdolať. Mám z toho silne zmiešané pocity. Veľmi som sa na pokračovanie tešil, ale z ďalšej časti mám vyložene obavu, že to celú túto sériu úplne zabije. Algor pre mňa zatiaľ zostáva vynikajúca trilógia.
Pekne to v komentároch vystihol B4LU (okrem odsýpaní, mne to neodsýpalo, často som sa musel nútiť čítať ďalej).

25.07.2021 2 z 5

Mäso - Vtedy na východe Mäso - Vtedy na východe Arpád Soltész

Ako tu uviedla v jednej recenzii kvetržůt "některá slova jsem bohužel nerozuměla." Ja musím uviesť, že som nerozumel niektorým vetám, občas sa mi dokonca zdali trochu zahmlené celé pasáže (to platí aj pre knihu Hnev, k tej sa mi nechcelo písať komentár). Ak by som mal použiť slovník z knihy, tak pri čítaní si občas budeme pripadať jak tote chuje.

Proti srsti mi boli aj niektoré "múdrosti", ktorými je kniha popretkávaná, tie stačí len preletieť a príliš sa nad nimi nezamýšľať. Miestami naozaj veľmi kvalitné čítanie, miestami bohužiaľ nie.

Určite odporúčam prečítať, ale kniha asi nebude pre každého.

Nesúhlasím s tým, čo tu napísal jesuswlasac, že úroveň SK seriály typu Búrlivé víno. Tak by sa možno dali charakterizovať od istej doby dánovky, ale určite nie soltészovky.

11.07.2021 3 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Nehodnotím, lebo som nedočítal. Knihu som kúpil, lebo som bol nadšený zo Steva Jobsa, ale Leonardo bol pre mňa takmer nečitateľný.
Tu v komentároch to Babouš vystihol veľmi presne.

03.07.2021

Vrah z města meruněk Vrah z města meruněk Witold Szabłowski

Vynikajúca kniha, veľmi živý, hodnoverný obraz Turecka. Hodnotenie som znížil, lebo nie všetky pasáže mi sadli, trochu sme sa na môj vkus veľa točili okolo sexuality, záverom trochu roztrieštený Hikmet, kniha rozsahom vlastne veľmi krátka a zopár chýb v texte, chýbajúce písmená a pod. (čítal som e-book SK). Ak by som odhliadol od uvedených záležitostí, tak plný zásah, určite odporúčam prečítať.

22.06.2021 4 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Moja prvá LitRPG a určite nie posledná.

10.02.2020 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítal.

13.11.2015 5 z 5