desert.fox desert.fox komentáře u knih

Sága o Hervaře Sága o Hervaře Jan Kozák

Pro mne se jedná o úvod do severské mytologie. A tento úvod byl víc než dobrý.

20.04.2024 4 z 5

Princip stínu Princip stínu Ruediger Dahlke

Na mne trochu nešťavnaté až malinko fádní. Ale to bude tím, že danou problematiku znám dobře a nepotřebuji základní pravdy opakovat pořád dokola. Pro nováčka v oboru je knížka určitě užitečná.

20.04.2024 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Není to můj styl. Přeskakuji stránky, ať už to mám za sebou.

07.03.2024 2 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Jedna z autorčiných nejlepších knih - aspoň na mne tak působila. Hlavně propracovaností postav a atmosférou.

07.03.2024 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Pohádka. Možná trochu strašidelná, ale pohádka. Realita taková není, lidi takoví nejsou ani se tak nechovají.
Nemusím to.

17.02.2024 2 z 5

Do tmy se neohlédni Do tmy se neohlédni Čestmír Vejdělek

Knížka napsaná postaru, protože reálně stará je. Zajímavá víc právě style psaní, než příběhem samým.

03.02.2023 3 z 5

Krize moderního světa Krize moderního světa René Guénon

Hlavní co mne udivilo je, že je Guénonovo dílo už skoro sto let staré. Myšlenky jsou nečekaně současné! Myslím si o civilizaci něco podobného, ale takhle pěkně to vysvětlit - to by bylo nad moje síly.

11.10.2022 5 z 5

Pozdní pokání Pozdní pokání Viktor Arnar Ingólfsson

Příjemná konzumní detektivka.

24.09.2022 3 z 5

Štatl za Husáka Štatl za Husáka Jana Soukupová

Už skoro deset let marně čekám na druhý díl....

24.09.2022 4 z 5

Vláda kvantity a znamení doby Vláda kvantity a znamení doby René Guénon

Dílo je vysoce inspirativní, protože se dotýká těch oblastí poznání, o nichž obvykle lidé neuvažují a spisovatelé nepíší. Přitom užívá (pro jiné autory esoterní literatury) neobvyklý pohled na zkázu světa a jeho následnou obnovu. Zdůrazňuje napětí mezi dvěma tvůrčími kosmickými principy, které představuje jako lidstvo ohrožující.
Srozumitelnosti knihy neprospívá příliš časté užívání neobvyklých výrazů a dlouhá nepřehledná souvětí.

08.09.2022 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Jaroslav Monte Kvasnica

Velice pěkná kniha i vlcích a lidech. Za fotky taky díky.

15.05.2022 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Atmosférický příběh, kterému nechybí uzavřená společnost se zvláštními pravidly, určitá stísněnost a výborný vyprávěcí jazyk.

04.01.2022 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Mohlo to být hutnější.

04.01.2022 3 z 5

Sedna aneb Láska k životu Sedna aneb Láska k životu Hans Peter Duerr

Poučné dílo, a přesto veselé a optimistické. Je o lásce k životu a o důvěře v dění vezdejší. A vidíme, jak láska k životu prostupovala celý svět. Je to povzbudivé čtení - a ještě se hodně dozvíme.

06.11.2021 5 z 5

Základy magie Základy magie Lilith (p)

Výborné pro začátečníky a vhodné pro pokročilé. Jak magii rozumět a co v ní lze najít, co ještě magie je a co už ne. Pro mne je nejmagičtější kniha posledních let, protože mluví srozumitelným jazykem.

27.08.2021 5 z 5

Lhůta pro smrt Lhůta pro smrt Ruth Rendell

Jedna z akčnějších detektivek této autorky. Její styl vyprávění asi není pro každého, neboť pod akcí si dnešní čtenář spíše představí cestování z kontinentu na kontinent s nejméně dvěma tajnými službami v patách a s potoky krve. Tak to tu není, ale sondy do davového chování lidí - to jo...

27.08.2021 3 z 5

Mrazivé mlčení Mrazivé mlčení Ruth Rendell

Zadumanější vyprávění. Postavy jsou propracované a v knize se vyvíjejí - co víc si u detektivky přát? Že mne po padesát stránkách napadlo, jak to bude dál a nemýlila jsem se, je spíše moje čtenářská deformace. :-)

27.08.2021 4 z 5

Kdo si počká... Kdo si počká... Ruth Rendell

Jeden z autorčiných atmosférických románů s detektivní zápletkou. Klasické anglické čtení.

25.05.2021 5 z 5

Pán vřesoviště Pán vřesoviště Ruth Rendell

Je to víc román než detektivní. Má atmosféru.

25.05.2021 4 z 5

Praga mystica - průvodce výstavou Praga mystica - průvodce výstavou Bohumil Vurm

Nepříliš povedené, jak co se týká výstavy, tak i stran knihy. Výstava, na kterou mne protáhl známý, byla o ničem: na prázdné zdi blikala světla nebo tu byla kašírovaná instalace ze slámy či jiných laciných materiálů. Podobně i knížka jenom opakovala známá fakta - byla zato vytištěna na luxusním papíře, čímž působila "vážně".
Knihu jsem nedávno vyhrabala při úklidu knihovny.

27.03.2021 1 z 5