desert.fox desert.fox komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Vyšetřovatelům dlouho trvalo, než oběť našli, čímž chci říci, že to bylo nemírně rozvláčné. Ale jsou mnohem horší.

10.06.2020 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Pohodová detektivka, dobrý příběh. Osudy hrdinek se proplétají, postavy jsou plastické.... Co víc chtít?

13.03.2020 5 z 5

Věda o mytologii Věda o mytologii Carl Gustav Jung

Rozbor dvou známých archetypů: Prvním je božské dítě, druhým Koré a Persefoné. Knize jsem porozuměla dobře a jeví se mi přínosná.

27.07.2019 5 z 5

Analytická psychologie: Její teorie a praxe Analytická psychologie: Její teorie a praxe Carl Gustav Jung

Vynikající základní jungiánské čtení. Kdo by rád porozuměl, neudělá chybu, když začne touto knihou.

27.07.2019 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Motivační literaturu beru s nadhledem, ale toto dílko už je moc nekriticky sluníčkové!

28.11.2018 1 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

Velmi doporučuji - ač nejsem satanista. :-) Svět může být uspořádán úplně jinak, než jej navykle vnímáme. Naše priority jsou jen jednou z možností, jak si svět uspořádat

05.01.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Hodnocení: Výborná.
Počet přečtení: 10, ale možná i 20.
Televizní i filmové zpracování je také velmi podařené.

19.02.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Občas rozvleklý příběh s nepravděpodobnou zápletkou a dosti neodbornými informacemi o lécích, užívaných v psychiatrii. Postavy mají ty nejfantastičtější schopnosti á la neprůstřelný Vasilij.

19.02.2016 2 z 5

Třikrát v roli detektiva Charles Paris Třikrát v roli detektiva Charles Paris Simon Brett

Tři anglické detektivky z prostředí showbusinessu 80. let. Příběhy jsou napínavé, mají překvapivé rozuzlení a postrádají logické chyby, tak typické pro současnou tvorbu.

17.03.2021 5 z 5

Myslet v diktatuře korektnosti: Příručka pro nepřizpůsobivé Myslet v diktatuře korektnosti: Příručka pro nepřizpůsobivé Roman Cardal

Překvapivě dobré. A občas skutečně nekorektní - ale ne samoúčelně. Je dobré si prověřit svoje názory a ujistit se, na jak pevných základech stojí to, co si myslím.

05.03.2021 5 z 5

Magie Magie Josef Veselý

Kdo chce s magií začít, neměl by knížku pominout. Je tam všechno, co by měl nováček vědět. Autor zachovává nadhled, nikoho zbytečně nestraší nebezpečím, pěkně provází čtenáře krok za krokem. Je to poctivá knížka.

13.01.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Dvakrát jsem rozečetla - a nedočetla. Až na potřetí. Na mne jsou některé pasáže příliš popisné... a že nejsem zrovna milovník akce.
Jinak souhlasím se spolučtenáři, že první díl je nejlepší.

10.06.2020 4 z 5

K branám Stříbrného klíče K branám Stříbrného klíče Howard Phillips Lovecraft

Moje oblíbená. Krásná zasněná mini-sbírka důvěřivě děsivých povídek, která povznese rozjitřenou fantazii na samý okraj vesmíru, jehož obyvatelé jsou děsiví a pro člověka odporně nepředstavitelní.

13.03.2020 5 z 5

Dýmy nad Birkenau Dýmy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska

Jenom jsem se po přečtení otřepala. Je to tak autentické, že se mi o tom všem bude zdát!

31.01.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Na můj vkus příliš klišovité a všechno je nej, třeba nejotřesnější vražda nebo ultranásilné zločiny. Ale čte se dobře, děj má spád.

05.11.2019 3 z 5

Vnitřní světlo Vnitřní světlo Arthur Machen

Náznak je tím, co činí příběh zajímavým. A taky slova vypravěče, který s naléhavostí doporučuje. Tím, že je vše podstatné řečené na pár řádcích, je naše mysl podrážděna a sama se opatrně vydává kousek za pokraj tmy.

05.08.2019 5 z 5

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Pozoruhodná snová krajina, nenápadně snová, ne tak moc jako Lovecraft. Jenom člověka podráždí, popíchne - a hledej si sám.

05.08.2019 5 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Je to ulítlé. A pochopitelnější pro ty, kdo zažili minulý režim.

02.08.2019 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Poprve jsem četla v půli 80. let. Od té doby jsem se ke knize nevrátila, protože jsem se toho poselství bála.
Na druhé přečtení už to není taková síla - člověk stárne a nevnímá potom už tak dramaticky...

27.07.2019 4 z 5

Člověk a jeho symboly Člověk a jeho symboly Carl Gustav Jung

Knížka mne zklamala. Od Junga je v ní jenom málo prací. Knížka je tištěná na zbytečně drahém papíře a opatřena obrázky, které tvoří snad 50% obsahu a s článkem, který má komentovat, mnohdy moc nesouvisí....
Dřív se těmto knihám říkalo dárkové publikace.

27.07.2019 2 z 5